Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Scorpio (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=103)
-   -   [Scorpio 1994-1998] przerywa podczas dodawania gazu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=143428)

ROBERT_AK 08-11-2011 17:53

przerywa podczas dodawania gazu
 
Witam! Opisze krótko sprawę. Zaczęło się wszystko (lecz może to zbieg okoliczności) od zatankowania paliwa. Auto osłabło i zaczęło nierówno pracować. Po zalaniu lepszym paliwem 98 było nadal tak samo. Wieczorem pojechałem do elektryka, okazało się że kabel WN ma przebicie po zailozowaniu auto zaczęło równo chodzić lecz nadal było brak mocy. Wymieniłem wszystkie kable i dalej nic. Auto jak jest zimne pali na dotknięcie , równiutko chodzi i ma pełną moc, elegancko się zbiera, lecz jak się nagrzeje to nadal równiutko chodzi lecz się dławi i przerywa podczas dodawania gazu. Skacze jak żaba. Jak trzymam go równiutko nie gazując jest ok, lecz podczas dodawania gazu przytyka się. Proszę o jakąkolwiek podpowiedz co jeszcze mogę zrobić. W serwisie powiedzieli mi ze mam wymienić całą wiązkę elektryczną, nie sadze że tu jest przyczyna. Dziękuję za wszelkie podpowiedzi. Pozdrawiam
Ford scorpio 95, 20 benzynaz9(wieloryb)
:evil:

pepicosi 08-11-2011 18:44

Odp: przerywa podczas dodawania gazu
 
16v ?

ROBERT_AK 08-11-2011 20:32

Odp: przerywa podczas dodawania gazu
 
tak 16v

pepicosi 09-11-2011 06:23

Odp: przerywa podczas dodawania gazu
 
cewki -wiązka

RC__GOLDBERG__TT 01-12-2011 20:29

Odp: przerywa podczas dodawania gazu
 
jak zimny wilgotny to jest problem jak suchy i nagrzany to jest ok?? to zapakuj cewke w butelkę po napoju owiń taśmą zobacz one nie lubią wilgoci i zimna

kat 01-12-2011 22:00

Odp: przerywa podczas dodawania gazu
 
raczej niemozliwe do wykonania w tym modelu

czytaczforum 01-01-2012 23:35

Odp: przerywa podczas dodawania gazu
 
Problem mam taki.Silnik dławił sie przy dodawaniu gazu tak samo na LPG jak i na benzynie.Gdy wszedł na obroty było ok.Na wolnych obrotach też OK.Jak na razie przeczyściłem kopułkę i jakby na benzynie objaw minął.Na gazie pozostaje do momentu jak raz przygazuję na maxa to wtedy też już jest ok.Co może być przyczyną?

A więc sam napiszę co było przyczyną w moim przypadku.Wszystkie sugestie jakie czytałem w necie i usłyszałem od znajomych mechaników to problem miał dotyczyć elektryki czyli świece kablem lub cewka.kopułke przeczyściłem.Przyczyna wyszła na jaw po tym jak zabrakło ogrzewania i padł obieg cieczy chłodzącej.Gumowe rury nadymały sie ,a płyn trysnął zbiorniczkiem.
Po prostu padła pompa wody.Wirnik z łopatkami który powinien tkwić na sztywno na osi poluzował się i przesuwał po niej.Jak widać po śladach na łopatkach wirnik dochodził do ścian bloku silnika docierając równocześnie do mniej wyrobionej części osi co powodowało jego ponowne obracanie się jednak blokował się o blok zatrzymując całą pompę a przy tym powodował szarpanie silnikiem poprzez pasek czyli jak pisałem objaw dławienia się.Gdy dodawałem gazu wirnik albo wracał na wyrobione miejsce na osi albo luzował się w miejscu gdzie był.Po wymianie pompy silnik pracuje teraz prawidłowo.Dodam jeszcze ,że wcześniej miałem sygnały ,że coś sie dzieje z temperaturą jednak nie pomyślałem,że to ostatnie dni pompy.Pozwoliłem sobie na długi post aby podzielić sie swoim doświadczeniem nie prosząc tym razem o pomoc chcąc jedynie dać wskazówkę innym aby nie bagatelizowali wahań temperatury silnika i nie szukali tylko problemu w termostacie czy czujniku.A szarpanie silnika nie zawsze świadczy o problemach z elektryka

pepicosi 04-01-2012 07:21

Odp: przerywa podczas dodawania gazu
 
ale też nie od pompy wody
a tu to jeszcze masz uszczelkę pod głowicą ?
czy już padła

dalej nie rozumiem co ma wspólnego układ chłodzenia z silnikiem
i dlaczego ci się nie wkręcał bo nawet bez wody da rade wkręcać co prawda nie długo ale da bo się przegrzeje i zatrze

czytaczforum 04-01-2012 16:01

Odp: przerywa podczas dodawania gazu
 
Cytat:

Napisał pepicosi (Post 1760703)
dalej nie rozumiem co ma wspólnego układ chłodzenia z silnikiem

Niby nic nie ma.Ja opisałem swój przypadek.Silnik dławił się przy dodawaniu gazu.Okazało sie, jak pisałem,że wirnik pompy wody poluzował się i przemieścił się po osi dotykając bloku silnika.W takiej pozycji wirnik znów dostał napędu ocierając się o blok,przez co utrudniał równą prace silnika poprzez pasek.Po wymianie pompy objawy ustały i nie ten silnik.Sugestie były na kable świece i cewkę.To tyle ile pompa może mieć wpływ na równą pracę silnika

albert235 14-07-2013 19:11

Odp: przerywa podczas dodawania gazu
 
Witam. Ja mam problem już od kilku lat bodajże 2. Nie mogę znaleźć powodu.
Silnik jak się zapali czasami zgaśnie. Ale to ujdzie.
Jak dodaje się gazu nie chce wejść w obroty i gaśnie.
Jak się rozgrzeje jest ok i na gazie i na benzynie.
Jak się jedzie są momenty zrywu i przyśpiesz ok a czasami jakby go coś trzymało i po jakimś czasie dostaje zrywu.
Wymienione przewody, cewki nowe, świece , czujnik obrotów wału, gdzie jeszcze szukać.
Wiązka nie cała ale większość powymieniane przewody na nowe. Były popękane. Moduł zmieniany, to samo. Komp również żadnych zmian.
gdzie jeszcze można szukać.
Czy czasem na wale nie poluzował się znak położenia wału?
Albert


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.