Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Upływ prądu- rozładowujący się akumulator (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=212060)

Damianosss 24-09-2014 14:47

Upływ prądu- rozładowujący się akumulator
 
Witam
Ostatnio pojawił się problem z rozladowujacym sie akumulatorem. Jestem po wymianie regulatora napięcia. Akumulator jest sprawny, jest dobre ładowanie. Mierzyłem prąd i po odłączeniu aku wszystko jest ok(0.02 A), ale problem pojawia się po otwarciu drzwi. Czy to mechanicznie, czy też centralnym zamkiem. Wtedy ciągle płynie prąd 0.17 A. Po odłączeniu i podłączeniu aku znowu wszystko wraca do normy. Wszystkie bezpieczniki pod maską wyjmowalem i wtedy dokonywalem pomiaru, ale prąd nie spada. Macie jakieś rady?
Jeszcze raz sprawdziłem bezpieczniki. Po wypięciu bezpiecznika nr 2- wyłącznik zapłonu, prąd spada. Co mogę sprawdzić dalej?

Juzek 24-09-2014 16:28

Odp: Upływ prądu- rozładowujący się akumulator
 
Po otwarciu czy po odblokowaniu drzwi tak sie dzieje?

eddek 24-09-2014 17:54

Odp: Upływ prądu- rozładowujący się akumulator
 
U mnie po otwarciu drzwi także wzrasta pobór prądu i zmniejsza się po dłuższym czasie. 0.17A to prawidłowy odczyt.

Damianosss 24-09-2014 18:30

Odp: Upływ prądu- rozładowujący się akumulator
 
Zarówno przy otwarciu, jak i odblokowaniu. Podłącze miernik na noc z zaryglowanymi drzwiami i sprawdzę odczyt rano.

grubers 24-09-2014 19:04

Odp: Upływ prądu- rozładowujący się akumulator
 
Miałem podobny problem w swoim autku , akumulator padał po jednej nocy. W moim przypadku okazało się że przetarty był przewód od podgrzewania dysz spryskiwacza umieszczony na prawym zawiasie pokrywy silnika . Po zaizolowaniu przewodu wszystko w autku jest ok .

gricho 26-09-2014 19:37

Odp: Upływ prądu- rozładowujący się akumulator
 
sprawdz czy radio nie bierze prądu ,mnie w dwa dni gdy auto stało rozładowywało akumulator ,zwarcie w radiu

enron 27-09-2014 13:56

Odp: Upływ prądu- rozładowujący się akumulator
 
To może ja się podepną. Pewnego poranka zdechł akumulator.
Wizyta u mechanika, problem znalezione - przegrzewa się przekaźnik odpowiedzialny za oświetlenie wnętrze. Po jego wyjęciu problem znika.
Tylko, że wymiana na nowy nic nie dała - problem powrócił.
Co może być powodem takiego zachowania? Jakaś zwarcie w układzie oświetlenia?

grubers 27-09-2014 19:40

enron w moim przypadku ten przekaźnik też się grzal podobno oświetlenie podgrzewanie szyby i foteli zbiega się w gemie i dlatego tak ciężko znaleźć przyczyny usterki elektryki

Wysłane z mojego LT26i

enron 27-09-2014 22:55

Odp: Upływ prądu- rozładowujący się akumulator
 
dzięki Grubers.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.