Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Monitor opon usterka (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=276355)

mikimax 07-02-2018 14:56

Monitor opon usterka
 
Witam
Ostatnio po uruchomienia silnika pojawił mi się komunikat "Monitor opon usterka"
Mam czujniki ciśnienia i nigdy tego komunikatu nie był nawet po przełożeniu opon. Czy można to wykasować samemu czy trzeba jechać do ASO?

tzk983 07-02-2018 16:01

Odp: Monitor opon usterka
 
Można, odłączając aku na pare minut na przykład.
Ja miałem przypadek uszkodzenia systemu monitorowania opon, opony leżały w rogu garażu i z jednej zeszło ciśnienie. System zgłupiał bo niby nie było czujników na samochodzie a widział ze jedna opona jest ze zbyt niskim ciśnieniem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Garscik 10-02-2018 23:46

Odp: Monitor opon usterka
 
U mnie po wymianie kół na zimę... najpierw biła usterka właśnie z monitorem...pozniej wszędzie widział 0 bar (w każdym kole) ... A na końcu po tygodniu jeżdżenia wszystko zgasło i jest ok... czary mary .. bylem umówiony do elektryka nawet.. Ale dałem sobie spokój...

mikimax 11-02-2018 18:20

Odp: Monitor opon usterka
 
Dzięki za podpowiedź. Odłączyłem akumulator i wszystko wróciło do normy.

RoganJin28 02-10-2019 07:25

Odp: Monitor opon usterka
 
Witam! Prosze o pomoc doświadczonych kolegów! U mnie temat wyglada tak, do tej pory jedzilem na alu 18 z czujnikami i wszystko bylo git, na zime kupilem stalki 16, opiny i nowe czujniki oryginalne zeby zalozyc je na stalki. Wczoraj nadejszła chwila zamiany, czujniki na stalki zamontowane a kola juz na aucie. W nabiciu powietrza i przejechaniu 1 km wyskoczyl komunikat zeby sprawdzic cisnienie. Panowie dobili wiatru, zapisalismy cisnienie no i komunikat znikl. Dzis rano po przejechaniu 50 km wyskoczyl komunikat monitor opon awaria, co moze byc przyczyna?

leszcz 02-10-2019 18:46

Odp: Monitor opon usterka
 
Cytat:

Napisał RoganJin28 (Post 3179014)
Panowie dobili wiatru, zapisalismy cisnienie no i komunikat znikl. Dzis rano po przejechaniu 50 km wyskoczyl komunikat monitor opon awaria, co moze byc przyczyna?

może antenka padła ? Może czujniki nie wzbudzone ?

mecher 02-10-2019 20:35

Odp: Monitor opon usterka
 
Ja miałem kilka przypadkow z komunikatem "monitor opon usterka". Na początek proponuję spuścić powietrze do zera, później napompować do odpowiedniej wartosci. Czasem pomaga. Jak innym razem wymieniłem antenkę ale to nic nie pomogło. Dopiero wymiana czujnika cisnienia pomogła, bo widocznie kończyła sie bateria. Wymieniłem i do dzis dzien z tym kołem spokój.

sleet77 03-10-2019 22:19

Odp: Monitor opon usterka
 
Jeśli mogę się wtrącić, chciałbym dołożyć sobie antenki do nadkoli (czujniki aktywowane, poprawnie podają wartości). Jednak w ASO przy okazji serwisu powiedzieli mi, że nadkola muszą być specjalne tzn mieć przygotowane fabrycznie miejsce / uchwyt pod antenki. Ktoś z was dokładał antenki i podpowie jak zamontować bez fabrycznie przygotowanych nadkoli?

Parch 03-10-2019 22:33

Odp: Monitor opon usterka
 
Nadkola są takie same. Czy BCM już wymieniłeś?

sleet77 04-10-2019 10:07

Odp: Monitor opon usterka
 
To dziwne, bo pokazywali mi, że nadkola pod antenki mają inne numery... No cóż, widocznie nie orientują się zbyt dobrze. Na BCM'a poluję :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:44.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.