Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kupujemy auto (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=158)
-   -   Kupuję C-Maxa (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=165721)

sojer79 15-09-2012 16:49

Kupuję C-Maxa
 
Witam, chciałem sobie zakupić Opla Zafirę ale ze względu na brak przyzwoitych silników, zmieniłem preferencje na C-maxa... i tu moje pytanie na co szczególnie zwrócić uwagę w tym aucie? Szukam auta w benzynie lub diesel 1.8 i tu podstawowe pytanie czy ten silnik 1,8 TDCi rocznik 2008 na pewno nie ma filtra DPF? Jeśli nie na pewno to jak to sprawdzić? Czy po rozkodowanie VIN będzie napisane że ten filtr jest?, ajeśli nić nie będzie napisane to znaczy że go nie ma?
Co sądzicie o tym aucie?:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Czy są jakieś sposoby na łatwe stwierdzenie jakiś usterek w silniku 1,8 TDCi?
Czy taki silnik to dobry wybór do tego auta? wolał bym benzynę ale tych aut nie ma:-(
Dziękuję:-)

czeslaw555 15-09-2012 18:17

Odp: Kupuję C-Maxa
 
auto z linku sprzedaje handlarz :(
jak nie ma C-maxa w benzynie ? są np. z silnikiem 1,6 [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
żeby stwierdzić usterki w silniku musisz mieć trochę wiedzy motoryzacyjnej...

FIN 15-09-2012 18:29

Odp: Kupuję C-Maxa
 
Witam
1,8 TDCI nie ma na pewno filtra DPF ,
Mam taki silnik w Focusie i Mondeo całkiem fajne autka .

sojer79 15-09-2012 18:56

Odp: Kupuję C-Maxa
 
wiem że handlarz:-(, niestety nie mogę pojechać osobiście po auto do Niemiec, brak czasu. Co to znaczy że trzeba mieć trochę wiedzy motoryzacyjnej? jeździłem 4 lata e46 2,0 diesel także coś tam wiem..., nie chciałem już diesla bo te DPF-y, ale skoro ford 1,8 go nie ma...:-)
Pytałem o jakieś "knify" konkretnie dotyczące tego fordowskiego silnika lub konkretnie c-maxa...
Benzyny może i są... kilkanaście w całej Polsce godnych zainteresowania... na śląsku 0 sztuk w cenie do 35000 bezwypadkowych i ciekawych egzemplarzy.

sojer79 16-09-2012 11:43

Odp: Kupuję C-Maxa
 
WITAM:-) a co powiecie o tym aucie:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Na co szczególnie zwrócić uwagę? warto brać kogoś z kompem do sprawdzenia auta? Jego VIN:WF0EXXGCDE8G19838
Sprawdziłem na Etis Ford, wyposażenie raczej się zgadza, nic nie jest napisane o DPF...

xander! 16-09-2012 15:21

Odp: Kupuję C-Maxa
 
Warto brać kogoś z kompem i miernikiem grubości lakieru (szczerze to powinno się jak chce się wyeliminować wpadkę). Potem telefon do serwisu gdzie był na wizytach, bądź osobiście go tam sprawdzić jak blisko.

P.S

Co to za problem DPF? Przecież można wywalić to bez problemu i śmigać autkiem.

takitam 16-09-2012 19:18

Odp: Kupuję C-Maxa
 
Cytat:

Napisał xander! (Post 1877203)

Co to za problem DPF? Przecież można wywalić to bez problemu i śmigać autkiem.

dla mnie to żaden problem, jak się nie jeździ jak emeryt , ja miałem już trzy samochody z tym filtrem i nigdy mi to nie przeszkadzało, więc po co tyle haloooo o ten dpf

sojer79 17-09-2012 06:26

Odp: Kupuję C-Maxa
 
oto tyle halo ze jak ktoś jeździ większość czasu krótkie trasy po klika kilometrów, może tego być dużo ale jak napisałem krótko to DPF nie ma możliwości wypalenia....


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.