Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Spadające obroty (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=241892)

laszko1 02-04-2016 15:40

Spadające obroty
 
Mam takie oto problem ze swoim mondkiem (2004 1.8 PB plus LPG) mianowicie spadające obroty. Objaw jest następujący przy dojeżdżaniu do świateł i wrzuceniu na luz obroty spadają do 500 czasem niżej zapala się kontrolka ładowania następnie obroty stabilizują się na ok 800. Wymieniłem silnik krokowy, czujnik położenia wału (montowany w pokrywie zaworów), wyczyściłem mapsensora. Żaden z mechaników w mojej okolicy nie jest w stanie mi pomóc. Po podłączeniu do kompa nie wykazuje żadnych błędów. Powyższy objaw nie jest zawsze i pojawia się na LPG i PB.
Na forum jest wiele wątków podobnych ale w żadnym nie ma rozwiązania tego problemu. Świece i kable również były wymieniane.

Adam21 02-04-2016 21:44

Re: Spadające obroty
 
Może zabrudzona przepustnica?

Fie 02-04-2016 22:47

Odp: Spadające obroty
 
wyczyść egr i będzie chodził jak należy :) pozdrawiam :)

GonZoo 04-04-2016 18:58

Odp: Spadające obroty
 
U mnie tak było po remoncie silnika i odłączonym długo akumulatorze, po jakimś czasie uspokoił się(nauczył-samoadaptacja).Jednakże przeczyściłbym jeszcze przepustnicę jak kolega wyżej zalecił. Pzdr.

matsen 04-04-2016 19:48

Odp: Spadające obroty
 
Witam,

mam taki sam problem podczas dojazdu do świateł, tydzień temu chciałem się zabrać za wyczyszczenie EGR lecz kompletnie nie wiem jak go odkręcić :( czy ktoś może może opisać jak wygląda proces odkręcenia EGR? bo z tego co widziałem strasznie mało miejsca tam jest nawet śrub nie widziałem, tylko 4 od górnej plastikowej obudowy.

waldi79 19-05-2016 16:14

Odp: Spadające obroty
 
Witam @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] ostatnio odkręcałem i czyściłem u siebie egr 1.8PB.Ja odkręciłem również przepustnicę i silniczek krokowy--czyściłem także.Potem masz w sumie łatwy dostęp do 2 śrubek trzymających EGR,ale spuść sobie płyn chłodniczy-Bo i tak zejdzie(przepływa przez zawór EGR).Ja zdjąłem też wąż od płynu chłodniczego,ten gruby przy EGR,gdyż łatwiej odkręcić ,wkręcić 2 śrubki na 10klucz nasadkowy najlepiej z przedłużką.Odkręcasz śruby ,zdejmujesz wężyk z EGR od płynu chłodniczego.Ja myłem benzyną,trochę wyskrobałem i chodził jak nowy.Między blokiem silnika,a EGR jest metalowa uszczelka.Przed odłączaniem wtyczek od przepustnicy i EGR najlepiej odłączyć klemę z akumulatora.JA tego nie zrobiłem i musiałem jechać pod kompa wyzerować przepustnicę.Powodzenia .

kraviec 19-05-2016 19:06

Odp: Spadające obroty
 
ja u siebie tak miałem. wyczysciłem przepustnice i hula jak złe...

matsen 27-05-2016 11:53

Odp: Spadające obroty
 
Dzięki wielkie, będę to robił jak przyjdzie mi chłodnica, bo niestety temperatura na zewnątrz coraz większa a mi dymek spod maski leci :) ucieka przez chłodnice i skrapla się płyn na gorące elementy i paruje :( w kabinie też to czuć.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.