Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Odgrzybianie Klimatyzacji (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=99860)

Losmaczos 09-05-2010 11:39

Odgrzybianie Klimatyzacji
 
Witam. Mam pytanie czy opłaca się czyścic (odgrzybiać) klimatyzację preparatem z marketu ? (Plak zapach leśny) Jak tak to czy należy to zrobić przed czy po wymianie filtra kabinowego ? (jaki jest najłatwiejszy sposób wymiany filtra kabinowego ?) Czy lepiej dać żeby to zrobiła jakaś profesjonalna firma ? Pozdrawiam

bebran 09-05-2010 12:06

Odp: Odgrzybianie Klimatyzacji
 
Rok temu sam odgrzybiałem klimę tym plakiem i powiem Ci że nic on nie pomaga (odświeża tylko kanały od nawiewu).
Jeżeli sie już decydujesz to uzywasz ten środek przed wymianą filtra kabinowego.

W tym roku osobiście wybieram się do zakładu który zajmuje się klimatyzacjami.

Losmaczos 09-05-2010 12:14

Odp: Odgrzybianie Klimatyzacji
 
Powiedz mi sam wymieniałeś filtr kabinowy ?

tgorka 09-05-2010 12:42

Odp: Odgrzybianie Klimatyzacji
 
Ja juz walcze z kimą od 2 lat. Przerobiłem wszystkie mozliwe preparaty ;plaki wurth`y itp itd, ozony itp. Rozbierałem wentylator dostawałem sie bezposrednio do kanałów . Smierdziec nie smierdzi ale jak jest cieplo po wylaczeniu klimatyzacji czuc nieswiezy zapach. Oczywisicie bylem w 2 profesjonalnych punkach m.in w polecanych przez wszystkich mikolowie. (tutaj to wogole byla paranoja bo mi pan popsikał do wiatraka jakims smierdzącym plakiem czy czyms podobnym i bylo profesjonalne odgrzybianie)

Wg mnie jak sie nie rozbierze wszystkiego i nie dostanie do parownika wszystko inne to tylko półsrodki.

Ale moze sie myle (chciałbym bo juz nie mam pomysłów co z tym zrobić)

jurek46l 09-05-2010 13:31

Odp: Odgrzybianie Klimatyzacji
 
Witam w zeszym roku pierwszy raz napełniałem i odgrzybiałem klimatyzacje.Po prostu powiem w zeszłym roku piekny zapach cytrynki.Po zimie po załaczeniu klimatyzacji .Nastepnego dnia wali jak ze starych skarpet.Poprostu to starcza na sezon a potem smród.I zadne wymiany filtrów nie pomogą.Oczywiscie na sezon.

andrzej916804 09-05-2010 16:15

Odp: Odgrzybianie Klimatyzacji
 
W zimie też jest dobrze raz na jakiś czas właczyć klime żeby się wszystko rozruszało i by potem nic nie capiło na wiosne:p

heon 09-05-2010 17:09

Odp: Odgrzybianie Klimatyzacji
 
Ja używałem do odgrzybienia klimy w focusie preparatu firmy Variant "clima fresh" jest tylko jedna sprawa jeśli chodzi o focusa jeden na preparacie jest napisane żeby go wypsikać od strony filtra przeciwpyłkowego po jego demontażu na włączonym nawiewie cykl zamknięta niestety po włączeniu obiegu zamkniętego od strony filtra przeciwpyłkowego zasuwa się przegroda wiec nie ma możliwości wypsikania preparatu ja poradziłem sobie tak ze wsadziłem rurkę dołączoną do preparatu głębiej potem włączyłem obieg zamknięty przegroda się zamknęła i przyczasneła rurkę potem wycofałem tylko tą rurkę do oporu tak aby wentylator jej nie wciągną i na odpalonym silniku i włączonym nawiewie (wyłączona klimatyzacja ) wypsikałem cały preparat i potem zostawiłem tak jeszcze włączony nawiew na ok 10 min działanie preparatu ocena na 8/10 generalnie jestem zadowolony. Ps : auto trzeba niestety potem wietrzyć ok 2 dni :P

Losmaczos 09-05-2010 19:55

Odp: Odgrzybianie Klimatyzacji
 
Ja mam na preparacie napisane żeby włożyć w każdą kratkę od nawiewu rurkę do samego końca i wyciągając ją na wyłączonym nawiewie pomału dozować. Potem włączyć dmuchawę na ok 5 min na najniższe obroty przy otwartych oknach. Dobry sposób ?

Bodzlo 09-05-2010 21:13

Odp: Odgrzybianie Klimatyzacji
 
Cytat:

Napisał Losmaczos (Post 1432650)
Ja mam na preparacie napisane żeby włożyć w każdą kratkę od nawiewu rurkę do samego końca i wyciągając ją na wyłączonym nawiewie pomału dozować. Potem włączyć dmuchawę na ok 5 min na najniższe obroty przy otwartych oknach. Dobry sposób ?


g:D to rewelacyjna instrukcja by zalać sobie radio i inne odbiorniki elektryczne. Pamietaj że nie odgrzybia sie kanałów bo w nich zazwyczaj jest kurz .
Odgrzybić trzeba parownik czyli jeśli robisz to pianka to musisz wpryskac go mozliwie jak najbliżej co w twoim przypadku najlepiej zrobić wyjmując rezystor dmuchawy :wink:

najlepsze preparaty z tych które przorobiłem to CRC , innotec i ori z toyoty ,którym ostatnio robie po pracy g:D

skylla1 09-05-2010 22:17

Odp: Odgrzybianie Klimatyzacji
 
A jak wypada skuteczność ozonowania czy ultradzieków? Robił ktoś w zeszłym roku?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.