Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2000-2006] 1.9 tdi utrata mocy po jeździe na autostradzie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=52969)

maja2008 12-10-2008 19:52

1.9 tdi utrata mocy po jeździe na autostradzie
 
po kilku godzinach jazdy (na autostradzie ) silnik utracił moc nie mogłem go rozpedzić powyżej 120 pedał gazu w podłodze a samochodzik nie chciał jechać , komputer pokazywał spalanie 6,9 l na 100 i nie mógł przekroczyć tej granicy na szóstce tak jakby nie dostawał paliwa stanałem aby zobaczyć co mogło się stać gdy ruszyłem wszystko było już ok ujechałem znów około 300 km i sytuacja sie powtórzyła znów stanąłem i znów ok (filtry paliwa,powietrza rozrząd wymienione wna początku 10.2008)POMOCY!!!

Józef969 12-10-2008 20:27

Re: mk2 1.9 tdi utrata mocy
 
Witam!!! poszukaj w wyszukiwarce temat wałkowany już nie raz ,przyczyn morze być dużo -

przepływomierz
turbina
zawór n75
przewody
itp.

POZDRAWIAM :fcp29

zlo2002 12-10-2008 20:28

Re: mk2 1.9 tdi utrata mocy
 
Mam dokładnie to samo. Byłem w ASO a tam po zainkasowaniu 200 zł powiedziano OK. I d..a bo po kilku dniach defekt się znowu pojawił. Myślałem że to skrzynia (mam automat) ale z Twojego postu wynika, że masz manuala. No cóż pozostaje mi tylko czekać na POMOC!!! ;)

bary 12-10-2008 20:28

Re: mk2 1.9 tdi utrata mocy
 
Szukaj dobrego mechaniora od turbin.

tomi98 12-10-2008 20:46

Re: mk2 1.9 tdi utrata mocy
 
jeżeli turbinka jest oki, to może jakiś przewód puszcza jest nieszczelność i nie dmucha jak należy :fcp26

zlo2002 12-10-2008 20:53

Re: mk2 1.9 tdi utrata mocy
 
wpisz w google "notlauf". Można się dużo ciekawostek dowiedzieć. Pozdrawiam

dkdaniel 12-10-2008 21:11

Re: mk2 1.9 tdi utrata mocy
 
prawde mowiac marny mechanior w serwisie nic nie powie dopoki u nich silnik sie nie przelaczy w notlauf. bedzie patrzyl tylko na bledy a te sie resetuja po ponownym uruchomieniu silnika. trzeba popatrzec na dane w blokach przede wszystkim na wartosc cisnienia doladowania i ilosc zasysanego powietrza. fachowiec bedzie wiedzial o co chodzi.w wiekszosci przypadkow tak jak napisali koledzy powyzej winna jest turbina lub N75 lub ktorys z przewodow podcisnieniowych. :548:

le-mar 12-10-2008 21:25

Re: mk2 1.9 tdi utrata mocy
 
google nie "poczebne" - starczy fcp
notlauf - klasyk jak nie nie wiadomo co ...


u mnie okazał się "nieszczelny" przewód sterowania turbiną
ale przyczyn może być więcej
objawy notlauf'a - czyli biegu/trybu awaryjnego ,
który można zakończyć wyłączeniem zapłonu
o ile to nie problem który nie powoduje unieruchomienie silnika
edit:
nie mogłem się powstrzymać - te 300 km to na pewno nie w Polsce ????
- chyba ze tam i z powrotem Legnica - Kleszczów ....

Maario40 04-12-2008 10:53

Re: mk2 1.9 tdi utrata mocy
 
Jutro jadę ze swoim Galaxym aby przeczyścic turbinkę bo mam takie same objawy że nagle przestaje mi jechać.
Po wizycie w warsztacie napiszę o rezultatach naprawy.

Mr.X1 05-12-2008 13:08

Re: mk2 1.9 tdi utrata mocy
 
Ja opiszę spadek: po rozgrzaniu auta i przy jeździe na trzecim(mniej i nie zawsze), na czwartym (zawsze) i piątym (zawsze) biegu przy prędkości obrotowej silnika między 2500 a 2850 obr/min mam tak jak koledzy opisują odczuwalny brak mocy tzn auto ciągnie do tych obrotów a potem utrzymując gaz w tej samej pozycji nie dodając i nie odejmując auto się zamula. Po odjęciu gazu i ponownym jego wdepnięciu auto znowu nabiera obrotów ale po przekroczeniu pewnych obrotów znów zamulenie. Czyli nie tak jak u kolegów że trzeba się zatrzymać i wyłączyć zapłon tylko odejmuje gaz i znowu dokładam i auto ciągnie i tak np. ze cztery razy żeby osiągnąć prędkość załóżmy 130 km/h. Auto było podpięte do komputera wykazało błąd 575 (różnica ciśnienia w kolektorze ssącym) było również testowane na drodze czyli podpięty komp i z wyników wychodzi że turbina przeładowuje przy około 2700 obr/min. Wymieniany był zaworek N75 no ale bez efektów. Mój mechanik ma jeszcze podobnego sharana z taką samą usterką (wymienił mu kompa) i czeka aż klient sprawdzi czy to pomogło więc ja też muszę czekać. Ale może ktoś z was ma jakieś sugestie na moją bolączkę z galaxem. :573:


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.