Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ogólnie o motoryzacji (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=122)
-   -   Olej do Forda - dyskusja ogólna. Jaki? Czym się różnią, itp.? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=97708)

rustin 15-04-2010 13:15

Olej do Forda - dyskusja ogólna. Jaki? Czym się różnią, itp.?
 
dopiero zobaczyłem że ten olej [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] którym zalałem mk3 nie spełnia norm ACEA A1/B1.Czy to bardzo źle? zmienić na taki co spełnia normy?
czy coś się może stać silnikowi,panewkom,zaworom?

nokitel 15-04-2010 14:29

Odp: Olej motorcrafta nie do mondeo?
 
tak bogiem a prawdą to nie ważne jakiej firmy zalejesz olej. Ten który masz u siebie stosuje masa osób i nic im sie nie dzieje. Ja używam Castrol Edge który również nie spełnia norm forda. Ważne jest byś lał 5w30 lub 5w40 (oczywiście nie firmy biedronka czy tesco). Gdy używasz auta na długich trasach lub katujesz to trzeba pomyśleć nad lepszym olejem który będzie dobrze smarował przy wysokich temperaturach.

tomiscorpio 15-04-2010 14:38

Odp: Olej motorcrafta nie do mondeo?
 
koledzy cos wam sie pomylilo. Watpie zeby do mondka mialo byc a1 b1

ACEA A3/B4

Stabilny, utrzymujący właściwości olej do stosowania w silnikach benzynowych i silnikach wysokoprężnych o bezpośrednim wtrysku o wysokich charakterystykach pracy, jednak odpowiedni również dla zastosowań opisanych w punkcie A3/B3.


ACEA A1/B1

Olej przeznaczony do użycia w silnikach benzynowych i silnikach wysokoprężnych lekkich samochodów ciężarowych. Olej przeznaczony szczególnie do stosowania dla silników wykorzystujących oleje o niskim tarciu i niskiej lepkości o HTHS od 2,6 do 3,5MPa.s. oleje te mogą być nieodpowiednie do użycia w niektórych typach silników. W razie wątpliwości należy sprawdzić instrukcję, lub poradnik właściciela.


Wiec nie robcie zamieszania.

Olej masz dobry

rustin 15-04-2010 20:09

Odp: Olej motorcrafta nie do mondeo?
 
pytam bo w książce jest napisane że ma być ACEA A1/B1 a mój maA CEA A3/B4

1olek 15-04-2010 20:23

Odp: Olej motorcrafta nie do mondeo?
 
wszedzie pisze ze A1, nawet ostatnio zmienialem na Castrol Magnatec 5W-30 i pisze ze jest specjalnie do Forda i ma specyfikacje A1.

http://img526.imageshack.us/img526/5282/imgp2447.th.jpg

P.S. Ten z linku w opisie ma napisane ze nie spelnia specyfikacji Forda.

rustin 15-04-2010 20:30

Odp: Olej motorcrafta nie do mondeo?
 
To akurat sam zauważyłem ale dopiero teraz.Pytam czy może coś się przez niego stać a nie czy spełnia normy.Chociaż niby ta A3/B4 jest lepsza.

Bizonek 15-04-2010 21:18

Odp: Olej motorcrafta nie do mondeo?
 
Teoretycznie powinien byc lepszy bo jak sam napisales spelnia wyzsza norme. Jedyny minus to to ze nic tam nie pisze na temat Forda specyfikacji ktora to z kolei ma olej Fordowski Formula.

ufowroc 16-04-2010 10:22

Odp: Olej motorcrafta nie do mondeo?
 
Ech norma fordowska WSS... ma gdzieś właściwości smarujące a mówi głównie o oszczędzaniu paliwa ( olej lekkobieżny ) i uważam, że nie warto tą specyfikacją się przejmować

trzycwierci 16-04-2010 11:43

Odp: Olej motorcrafta nie do mondeo?
 
witam,
wczoraj zalałem silnik nowym olejem - formuła F, dotychczas jeździłem oczywiście na E, teoretycznie nic się nie powinno dziać, bo F zastępuje E, ale jest to jednak pełny syntetyk, niby nowoczesny, niskopiołowy, energooszczędny itp itd, ale zawsze jest cos za cos, zobaczymy jak to będzie w praktyce wyglądało

rustin 16-04-2010 17:27

Odp: Olej motorcrafta nie do mondeo?
 
ale chyba nie powinno się nic stać panewkom,zaworom itd?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.