Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2007-2010] Zapach p³ynu do spryskiwaczy w aucie przy gwa³townym ruszeniu albo hamowaniu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=142671)

mkarweta 29-10-2011 23:41

Zapach p³ynu do spryskiwaczy w aucie przy gwa³townym ruszeniu albo hamowaniu
 
Witam!

Od jakiego¶ czasu zauwa¿y³em w moim C-maxie niepokoj±cy (?) objaw - przy gwa³townym ruszeniu albo hamowaniu (generalnie: jak p³yny ustrojowe s± mocno ruszone, równie¿ na wertepach) w kabinie pojawia siê zapach p³ynu do spryskiwaczy. P³yn na 100% nie cieknie (sprawdza³em pod³ogê w gara¿u, sucho), korek zamkniêty, dolany by³ na maksa, ale nawet po zu¿yciu pojawia siê zapach. Kto¶ siê z tym spotka³? Co podejrzewaæ? Zasadniczo jako¶ bardzo mi to nie przeszkadza (wrêcz przeciwnie, motywuje do kupna p³ynu o ³adnym zapachu ;-), czysta ciekawo¶æ mn± powoduje. Zaobserwowa³em to jakie¶ miesi±c temu dopiero, a samochodem je¿d¿ê od prawie roku.

norbi1150 30-10-2011 07:29

Odp: Zapach p³ynu do spryskiwaczy w aucie przy gwa³townym ruszeniu albo hamowaniu
 
witam.jest na to sposób nie laæ pod korek ja tak robiê o te 3 setki mniej

mkarweta 30-10-2011 18:51

Odp: Zapach p³ynu do spryskiwaczy w aucie przy gwa³townym ruszeniu albo hamowaniu
 
Cytat:

Napisa³ norbi1150 (Post 1728957)
witam.jest na to sposób nie laæ pod korek ja tak robiê o te 3 setki mniej

Na takie rozwi±zanie to i ja wpad³em. I pisa³em, zreszt±, wyra¼nie, ¿e problem (?) pojawia siê te¿, kiedy p³ynu nie ma "na full" tylko trochê mniej (je¿d¿ê, wiêc go u¿ywam, no...)

Czesiek_ze 30-10-2011 19:13

Odp: Zapach p³ynu do spryskiwaczy w aucie przy gwa³townym ruszeniu albo hamowaniu
 
makarweta. nie uno¶ siê ja te¿ tak mam od pocz±tku, po prostu nie leje do pe³na.

norbi1150 01-11-2011 05:26

Odp: Zapach p³ynu do spryskiwaczy w aucie przy gwa³townym ruszeniu albo hamowaniu
 
Cytat:

Napisa³ mkarweta (Post 1729301)
Na takie rozwi±zanie to i ja wpad³em. I pisa³em, zreszt±, wyra¼nie, ¿e problem (?) pojawia siê te¿, kiedy p³ynu nie ma "na full" tylko trochê mniej (je¿d¿ê, wiêc go u¿ywam, no...)

witam.nerwowy kolega ale tak jest

mkarweta 01-11-2011 09:50

Odp: Zapach p³ynu do spryskiwaczy w aucie przy gwa³townym ruszeniu albo hamowaniu
 
Nerwowy? A sk±d. Po prostu pisa³em, ¿e nie w "pe³no¶ci" zbiorniczka le¿y problem, a dosta³em podpowied¼: nie lej do pe³na. Próbujê ustaliæ tylko czy:
-to jest w jaki¶ sposób gro¼ne?
-je¿eli jest gro¼ne, co z tym zrobiæ...

kenji 01-11-2011 16:34

Odp: Zapach p³ynu do spryskiwaczy w aucie przy gwa³townym ruszeniu albo hamowaniu
 
Niedawno mia³em podobnie, ja akurat zala³em "pod korek". Zapach znikn±³ po kilku u¿yciach spryskiwacza.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
T³umaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
czê¶ci do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprê¿arek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Bia³ystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.