Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Drgania kierownicy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=142100)

maczet 22-10-2011 12:41

Drgania kierownicy
 
Witam....

Od pewnego czasu walczę z drganiem kierownicy.

Byłem już na wyważaniu koł, prostowaniu felg. Nawet doważali koła na samochodzie i dalej jest problem iż kierownica drży między 80-120 km/h. Co ciekawe jak jadę 140-160 km / h to niema tego problemu.

Czy przyczyną drgań kierownicy mogą być wadliwe / zużyte półosie
?? Jakiś mechanik oglądał je i niby nie drżą jak się kręcą.

Tarcze i klocki hamulcowe też były już wymieniane.

Pietro71 22-10-2011 14:43

Odp: Drgania kierownicy
 
A moze opony masz juz zjechane i cos tam sie z nimi dzieje ,mają bicia bo jesli wszystko inne jest okey to co moze byc ?

sebastian437 22-10-2011 14:56

Odp: Drgania kierownicy
 
Kolego przerabialem to w swoim Focusie 2005 r. Mechanicy wymyslali rozne dziwactwa.Moja rada wymontowac polosie i wyslac do firmy Moto max w Toruniu oni zajmuja sie regeneracja wiec sprawdza u mnie to bylo to.Przepraszam ze nie pisze poprawnie lecz pisze z Kirgistanu tu jest problem z polskimi znakami.

korek007 22-10-2011 19:33

Odp: Drgania kierownicy
 
Cytat:

Napisał maczet (Post 1725100)
....kierownica drży między 80-120 km/h. Co ciekawe jak jadę 140-160 km / h to niema tego problemu..........

Czy drży tylko kierownica?
Czy te drgania pojawiają się tylko przy przyspieszaniu czy nie tylko?
Gdyby tu chodziło o półoś czy przegub wewnętrzny, drżałby praktycznie cały przód, lecz tylko przy przyspieszaniu.

SNOWMENN 23-10-2011 17:22

Odp: Drgania kierownicy
 
sprawdź opony, zrób przekładkę przód na tył i odwrotnie. Pozdrawiam

maczet 24-10-2011 21:58

Odp: Drgania kierownicy
 
Cytat:

Napisał korek007 (Post 1725253)
Czy drży tylko kierownica?
Czy te drgania pojawiają się tylko przy przyspieszaniu czy nie tylko?
Gdyby tu chodziło o półoś czy przegub wewnętrzny, drżałby praktycznie cały przód, lecz tylko przy przyspieszaniu.

Rzeczywiście auto trochę drży przy przyspieszaniu. Opony są OK, Pirelli. Jeszcze zapomniałem dodać, że na zimowych kołach i oponach tez się to dzieje ale w mniejszym stopniu.

mjprzem 25-10-2011 08:27

Odp: Drgania kierownicy
 
najprawdopodobniej lewa poloska od strony kierowcy-ona szybciej wysiada bo jest mniej sztywna jak ta z podpora polosi. uzupelnij opis bo niewiadomo jaki masz silnik.

PS. nieda sie zdiagnozowac latwo poloski bez jej wyciagniecia-przegub wewnetrzny.
A jak kolo jest podniesione to mechanik powinien wiedziec ze niejest w takiej pozycji jak na drodze i nie przenosi takiego momentu wiec moze byc niemozliwe oszacowanie czy jest sprawna.

tomek focus kombi 28-10-2011 21:19

Odp: Drgania kierownicy
 
ja mialem identyczne objawy w moim focusie i mechanik od razu stwierdzil ze jest to lewy przegub wewnetrzy i oczywiscie mial racje , a drgania ustapily

tomek focus kombi 28-10-2011 21:21

Odp: Drgania kierownicy
 
oczywiscie drgania ustapily po wymianie na nowy przegub;)

makary 28-10-2011 21:26

Odp: Drgania kierownicy
 
Cytat:

Napisał maczet (Post 1726370)
Rzeczywiście auto trochę drży przy przyspieszaniu. Opony są OK, Pirelli. Jeszcze zapomniałem dodać, że na zimowych kołach i oponach tez się to dzieje ale w mniejszym stopniu.

Na zimowych mniej odczuwasz bo są bardziej miekkie,niż Pirelli, które słychać od samego toczenia i są twarde jak kamień,


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.