Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] Skrzypienie w zawieszeniu podczas skrętu - "przeskoki" sprężyny (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=168207)

rychlakdesign 24-10-2012 02:36

Skrzypienie w zawieszeniu podczas skrętu - "przeskoki" sprężyny
 
Witam,

Czy ktoś z użytkowników Focusa MK3 zauważył objawy jak w temacie. Podczas manewrowania np. na parkingu słychać skrzypienie z zawieszenia. Sprawdzałem od czego mogą być te dźwięki i zauważyłem, że podczas kręcenia kierownicą "zacinają" się sprężyny w przednich kolumnach. Podczas kręcenia kierownicą jak dotknie się sprężyny, nie pracuje ona płynnie tylko czuć na niej "przeskoki".

Samochód ma przejechane w tej chwili ok. 30 tys. km. Samochód na gwarancji, także byłem jakieś 2-3 miesiące temu w ASO z tym problemem (auto miało ok. 25 tys. km przebiegu). Od razu zdiagnozowali, że łożyska po obu stronach są do wymiany (bardzo dziwne, bo praktycznie to jest nowy samochód). Po wymianie stwierdzili, że łożyska były zatarte. Efekt był taki, że ponad miesiąc było ok, nie słychać było praktycznie nic. Teraz problem ponownie powrócił... Co ciekawe, z moich obserwacji wynika, że efekt się nasila w ciepłe dni, natomiast teraz jak jest chłodniej jest dużo lepiej.

Dodam, że odczuwam niekiedy te przeskoki sprężyny delikatnie na kierownicy.

Problem niby mały, ale strasznie denerwujący :) Nie wiem z czego to może wynikać... źle dobrane materiały przy produkcji, oszczędność producenta...

Dajcie znać czy zauważyliście u siebie podobne objawy.

Pozdrawiam

salom 24-10-2012 09:45

Odp: Skrzypienie w zawieszeniu podczas skrętu - "przeskoki" sprężyny
 
Jak pomogło po wymianie łożysk, to założyć ponownie dobre łożyska.

fedyk1 24-10-2012 10:43

Odp: Skrzypienie w zawieszeniu podczas skrętu - "przeskoki" sprężyny
 
Puki kolego masz gwarancje będą wymieniać za friko, tylko problem polega na tym aby rozwiązali problem przynajmniej na kilka lat. Nie jestem pewien że problem istniał tylko w tych łożyskach, skoro po takim okresie czasu się znów zatarły??chyba że aso popełniło błędy w montażu?do tego się na pewno nie przyznają. U mnie po niecałych 7 miesiącach i 20tyś cisza i spokój.....

rychlakdesign 24-10-2012 12:50

Odp: Skrzypienie w zawieszeniu podczas skrętu - "przeskoki" sprężyny
 
Cytat:

Napisał fedyk1 (Post 1894078)
Puki kolego masz gwarancje będą wymieniać za friko, tylko problem polega na tym aby rozwiązali problem przynajmniej na kilka lat. Nie jestem pewien że problem istniał tylko w tych łożyskach, skoro po takim okresie czasu się znów zatarły??chyba że aso popełniło błędy w montażu?do tego się na pewno nie przyznają. U mnie po niecałych 7 miesiącach i 20tyś cisza i spokój.....

Właśnie się wybieram ponownie jutro do ASO, jeszcze jest rok gwarancji, także będę ich dręczył dopóki problem nie zniknie. Mam nadzieję, że w tym czasie się uporają :) Śmieszne trochę, jak co chwilę musiałbym wymieniać łożyska.

No nic, zobaczymy jutro co powiedzą fachowcy :)

Duuuzy 24-10-2012 23:17

Odp: Skrzypienie w zawieszeniu podczas skrętu - "przeskoki" sprężyny
 
Cytat:

Napisał rychlakdesign (Post 1894127)
Właśnie się wybieram ponownie jutro do ASO, jeszcze jest rok gwarancji, także będę ich dręczył dopóki problem nie zniknie. Mam nadzieję, że w tym czasie się uporają :) Śmieszne trochę, jak co chwilę musiałbym wymieniać łożyska.

No nic, zobaczymy jutro co powiedzą fachowcy :)

Można też przedłużyć gwarancję do 5 lat...

rychlakdesign 28-10-2012 22:57

Odp: Skrzypienie w zawieszeniu podczas skrętu - "przeskoki" sprężyny
 
Cytat:

Napisał fedyk1 (Post 1894078)
Puki kolego masz gwarancje będą wymieniać za friko, tylko problem polega na tym aby rozwiązali problem przynajmniej na kilka lat. Nie jestem pewien że problem istniał tylko w tych łożyskach, skoro po takim okresie czasu się znów zatarły??chyba że aso popełniło błędy w montażu?do tego się na pewno nie przyznają. U mnie po niecałych 7 miesiącach i 20tyś cisza i spokój.....

Jestem właśnie po wymianie lewego łożyska. Oczywiście jest to robione na gwarancji, dlatego im nie odpuszczam. Gość z ASO twierdzi, że mogła być jakaś wadliwa partia łożysk puszczona, bo też pierwszy raz się spotkał z tym, żeby tak szybko padały w nowym samochodzie. Także na chwilę obecną jestem już po wymianie w sumie 3 łożysk. Na razie cisza spokój i oby tak już zostało.

Duuuzy 30-10-2012 09:09

Odp: Skrzypienie w zawieszeniu podczas skrętu - "przeskoki" sprężyny
 
O jakim łożysku piszesz? Bo u mnie również czuć delikatny opór, takie właśnie przeskoki podczas kręcenia kierownicą na postoju. Jak to zgłosiłem w ASO, to powiedzieli, że tak właśnie ma pracować elektryczne wspomaganie...

rychlakdesign 30-10-2012 21:18

Odp: Skrzypienie w zawieszeniu podczas skrętu - "przeskoki" sprężyny
 
Cytat:

Napisał Duuuzy (Post 1897332)
O jakim łożysku piszesz? Bo u mnie również czuć delikatny opór, takie właśnie przeskoki podczas kręcenia kierownicą na postoju. Jak to zgłosiłem w ASO, to powiedzieli, że tak właśnie ma pracować elektryczne wspomaganie...

Wymieniane miałem ostatnio lewe łożysko w kolumnie McPhersona. Kilka miesięcy temu wymienione miałem lewe i prawe jednocześnie. Ja się dobrze nie znam, ale jak dla mnie dziwnie Ci to ASO wytłumaczyło te przeskoki. Spróbuj poprosić kogoś, aby pokręcił kierownicą a Ty dotknij sprężyny w kolumnie i zobaczysz czy u Ciebie płynnie chodzi.

U mnie niekiedy ta sprężyna się tak jakby przycinała i pracowała takimi skokami i wydaje mi się, że to właśnie to jest przenoszone na kierownicę.

Ten temat tak mnie drażni, że nie odpuszczę. Jak znowu zacznie mi pykać/stukać/skrzypieć to zapukam ponownie do ASO.

combit 15-11-2012 06:40

Odp: Skrzypienie w zawieszeniu podczas skrętu - "przeskoki" sprężyny
 
Witam
odgrzewam temat zauważyłem ze u mnie w MK3 mam przejechane 3500 km podczas mrozu i najeżdżaniu np na progi zwalniające skrzypi mi zawieszenie z przodu. Ktoś zgłaszał to do ASO ? Coś z tym robili ?

Tomek

Łewap30 15-11-2012 07:20

Odp: Skrzypienie w zawieszeniu podczas skrętu - "przeskoki" sprężyny
 
Cytat:

Napisał combit (Post 1905900)
Witam
odgrzewam temat zauważyłem ze u mnie w MK3 mam przejechane 3500 km podczas mrozu i najeżdżaniu np na progi zwalniające skrzypi mi zawieszenie z przodu. Ktoś zgłaszał to do ASO ? Coś z tym robili ?

Tomek

To pewnie gumy na stabilizatorze. Możliwe że masz bez teflonu w środku.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:32.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.