Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 1994-2000] Tylny nawiew nie działa (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=86302)

l2000 17-12-2009 12:40

Tylny nawiew nie działa
 
Witam

Problem jak w temacie (a teraz to juz strasznie zimno sie zrobiło). Galaxy MK1 90 KM 1,9 TDI 96r głucha cisza z tylnego nawiewu. Co moze byc przyczyną ? Czego szukac co sprawdzić. Nie wiem czy to ma jakies znaczenia ale mam klimatronik jednostrefowy.

Pozdrawiam

RafałB 17-12-2009 12:44

Odp: Tylny nawiew nie działa - pomocy !
 
Aż tak Ci potrzebny z tyłu?Jak działa przód to najważniejsze...

ewdar 17-12-2009 13:29

Odp: Tylny nawiew nie działa - pomocy !
 
Witam kolego. Jeśli masz klimatronika jednostrefowe.go to tylna nagrzewnica nie bedzie działać. Ja miałem tak samo jak Ty opisujesz, założyłem dwustrefowy i jest teraz OK.
Pozdrawiam

l2000 17-12-2009 14:12

Odp: Tylny nawiew nie działa - pomocy !
 
Dzieki za info (szczegolnie ta pierwsza odpowiedz jest warta - w zasadzie skoro w domu mam cieplo to po co mi w samochodzie - ech) natomiast dla uściślenie. Jezeli mam jednostrefowy klimatronik to nie powinienem miec tylnego nadmuchu. Moze ktos mi podmienił klimatronik przed sprzedaza. Troche sie w tym gubie - moze ktos opisze kiedy dziala tylny nadmuch - m owa o nadmuchu z lewego boku (male kratki z lewej strony w czesci bagazowej).

ewdar 17-12-2009 14:25

Odp: Tylny nawiew nie działa - pomocy !
 
Bardzo możliwe że ktoś Ci podmienił klimatronika. Ja miałem jedno strefowy i nie dmuchało z tyłu jak założyłem dwu to jest ciepełko teraz. A kiedy działa pytasz? działa jak się zagrzeje silnik tzn. prawie równocześnie z przodem leci ciepełko jak masz sprawny dogrzewacz to jeszcze szybciej się robi gorąco.

doktorek35 17-12-2009 14:51

Odp: Tylny nawiew nie działa - pomocy !
 
Cytat:

Napisał ewdar (Post 1312047)
Witam kolego. Jeśli masz klimatronika jednostrefowe.go to tylna nagrzewnica nie bedzie działać. Ja miałem tak samo jak Ty opisujesz, założyłem dwustrefowy i jest teraz OK.
Pozdrawiam

Możesz opisać w skrucie na czym polegało u Ciebie założenie klimatronika 2-strefowego???

doktorek35 17-12-2009 15:02

Odp: Tylny nawiew nie działa - pomocy !
 
Cytat:

Napisał l2000 (Post 1312077)
..... Troche sie w tym gubie - moze ktos opisze kiedy dziala tylny nadmuch

Może nie jest tu dużo ale poczytaj [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

ewdar 17-12-2009 17:56

Odp: Tylny nawiew nie działa - pomocy !
 
Cytat:

Napisał doktorek35 (Post 1312108)
Możesz opisać w skrucie na czym polegało u Ciebie założenie klimatronika 2-strefowego???

Witam polegało to na tym, iż wypiąłem z kostek jednostrefowy a podpiąłem dwustrefowy ! ot i cała filozofia i na dodatek działa wszystko tak jak powinno.

doktorek35 17-12-2009 19:38

Odp: Tylny nawiew nie działa - pomocy !
 
Cytat:

Napisał ewdar (Post 1312277)
wypiąłem z kostek jednostrefowy a podpiąłem dwustrefowy ! ot i cała filozofia

Mówisz o sterowniku klimy w konsoli??Dobrze myśle???

ewdar 17-12-2009 21:17

Odp: Tylny nawiew nie działa - pomocy !
 
Nie wiem o czym TY myślisz ale chodzi o taki który steruję tylną częścią nagrzewnicy.
Oto i on [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

to tak qwoli jasności abyśmy "rozmawiali" o tym samym.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.