Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Uszkodzone "przepustniczki" w kolektorze ssącym silnika 2.0 Duratec. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=50009)

Cezar77 19-05-2010 19:13

Odp: [MK3] kolektor ssacy
 
Panowie pozwolę sobie nieco odkopać temat bo i mnie to zaczęło dotyczyć. Mianowicie mam do was pytanie, czy po zaślepieniu tego króćca na który nałożony jest wężyk podciśnieniowy klapki nadal będą pracowały ?, mogę tak śmigać nie ryzykując że coś mi wpadnie do cylindra ? ,czy to wystarczy cz pozostaje mi wywalenie ich z kolektora?

Drugie pytanie czy po odłączeniu cięgna to cięgno od klapek ma być w dolnej pozycji czy w górnej ?

bolek-tarnow 19-05-2010 22:23

Odp: [MK3] kolektor ssacy
 
powinno byc w gornej pozycji, calkiem otwarte, jak dasz je do samego dolu bedziesz slyszal nadal klapki. tego czy po ich odpieciu mozesz smigac bez problemu i bez obaw nikt ci nie zagwarantuje

Cezar77 20-05-2010 06:11

Odp: [MK3] kolektor ssacy
 
Wiem że nikt mi tego nie zagwarantuje ale myśląc logicznie klapki wtedy chyba nie pracują tak ?, więc jeśli nie pracują to nic nie wyrabiają a jeśli nie wyrabiają to nie mają się jak urwać ;).

A tak wogóle to znane są wam wśród użytkowników forum przypadki gdzie takie klapki się oderwały i narobiły bałaganu ?, lub może jest ktoś na forum kto śmiga z odłączonymi już jakiś dłuższy czas ?.

lazaj007 01-06-2010 22:08

Odp: [MK3] kolektor ssacy
 
witajcie, przybieram sie aby jutro zrobic porzadek z klapkami.
W zwiazku z tym mam do Was pytanie, kanal bedzie niezbedny czy obede sie bez niego?
Co prawda mam kanal, ale boje sie ze przy wjezdzaniu do garazu (podpiwniczenie) urwe zderzak.
Jak mowicie, warto wogole sie za to zabierac bez wjezdzania na kanal?

Szym0n 02-06-2010 06:31

Odp: [MK3] kolektor ssacy
 
1 załącznik(i)
Ja kolego zrobiłem to bez kanału i się udało, przygotuj tylko dobry zestaw kluczy, na pewno przyda się klucz "fikuśny" nr 10-nasadowy (coś jak na załączonym obrazku-proszę się nie smiać!) Najlepiej kup wyjściowy klucz prosty a sam go sobie wygniesz jak będzie Ci pasował.

lazaj007 02-06-2010 06:47

Odp: [MK3] kolektor ssacy
 
kluczy w domu mam pelno, mlotek i imadlo tez mam wiec nie ma problemu ze zrobieniem fikusnego kluczyka :)
dzieki za info

lazaj007 02-06-2010 14:26

Odp: [MK3] kolektor ssacy
 
koledzy, mam duzy problem, okrecilem wszystkie sruby, uwolnilem przewody a nie da sie wyciagnac kolektora. od gory puszcza a od dolu cos trzyma, srube wykrecilem na pewno, wiazke tez odcielem, co to moze byc? prosze o szybka porade bo mam auto rozbebeszone

lazaj007 02-06-2010 17:33

Odp: [MK3] kolektor ssacy
 
uff, udalo sie wyjac i wlozyc, teraz czeka mnie skrecenie tego wszystkiego oraz podlaczenie kabelkow.
Co prawda po rozkreceniu okazalo sie ze pret trzymajacy klapki jest w calkiem niezlym stanie to i tak go wywalilem i klapki, poniewaz 2 klapki sie wyrobily i porobily ladne wyzlobienia w kolektorze. Na sama mysl ze mial bym to jeszcze raz rozbierac przeszly mnie dreszcze, dlatego wlasnie usunelem te nieszczesne klapki.

Niestety dzisiaj juz nie dokoncze dziela "dewastacji" kolektora ze wzgledu na padajacy grad, ale moze macie jakies rady na temat wkrecenia srubek w miejsca z ktorych uprzednio bylo trzeba sie niezle nagimnastykowac aby je wykrecic?

pozdrawiam

Cezar77 02-06-2010 17:51

Odp: [MK3] kolektor ssacy
 
Kolego a jaki masz przebieg auta ?, mocno już klepały klapki ?

Co do zmontowania to chyba nic innego nie wymyślisz jak jakąś giętką końcówka do śrub oraz malutki magnesik który przytrzyma śrubę przy próbie wkładania jej na miejsce.

lazaj007 02-06-2010 18:03

Odp: [MK3] kolektor ssacy
 
przebieg 160 tysi, magnesika uzywalem przy odkrecaniu, zeby gdzies nie wpadly :)
no coz, czyli trzeba jak by po omacku szukac teraz otworow :)

a klapki jakos mocno strasznie nie klepaly ale bylo je slychac a po zdjeciu wezyka byla cisza idealna :)

gdybym wczesniej wiedzial ze pret jest prawie nie zniszczony to odpuscil bym sobie ta parogodzinna meczarnie i poprostu zaslepil wezyk ;)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.