Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Gdzie szukać oznaczeń silnika (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=330377)

Zawidron 11-08-2022 13:29

Gdzie szukać oznaczeń silnika
 
Dzień Dobry Szanownym Forumowiczom,

Nosze się z zamiarem wymiany auta. Aktualnie śmigam Focus mk3 a mam zamiar wymienić go na S-maxa.

Zastanawia mnie jedna kwestia. Silników 2.0 tdci było kilka modeli, jak sprawdzić przy zakupie lub gdzie szukać oznaczeń silnika.

Listę silników posiadam, nie wiem tylko gdzie szukać tych oznaczeń?

Z Góry dzięki za pomoc.

Zawidron 15-08-2022 21:13

Odp: Gdzie szukać oznaczeń silnika
 
Przepraszam, naprawdę nikt w tym temacie nie jest w stanie mi pomóc?

?????????

dodo02 16-08-2022 07:57

Odp: Gdzie szukać oznaczeń silnika
 
Ja tam się nie znam, a szukać w swoim teraz nie mam czasu. Gdybym miał szukać to:
1. Jeśli silnik jest oryginalny, to wydaje mi się, że po numerze VIN i specyfikacji egzemplarza się tego dowiesz. W dziale kupujemy auto są koledzy, którzy bardzo szybko rozkodują Ci VIN jeśli poprosisz. Dowiesz się nie tylko z jakim silnikiem wyjechał z fabryki, ale też o pełnym wyposażeniu. I tak przy zakupie wydaje mi się to standardową procedurą.
2. Poszukaj aukcji, ofert sprzedaży tego konkretnego silnika. Jak ktoś oferuje na poważnie, to powinien zamieścić zdjęcie interesującego Cię elementu. A jeśli nie zamieścił zdjęcia to poproś żeby Ci powiedział gdzie to jest, albo zrobił zdjęcie żebyś się dowiedział gdzie szukać.

Zawidron 16-08-2022 08:18

Odp: Gdzie szukać oznaczeń silnika
 
Dzięki za info.

Ad.1 Masz rację, że najlepiej rozkodować auto po vin, ale oprócz tego gdzieś na silniku powinien być "symbol silnika", tak mi się wydaje oczywiście?!

Ad.2 nie jest to niestety takie oczywiste, wszyscy wpisują w ogłoszeniach 2.0 tdci 140 koni, a wiemy doskonale że te silniki wychodziły z mocą 115, 130, 136, 140, 163km

weź bądź mądry :!:

Deryll 16-08-2022 08:53

Odp: Gdzie szukać oznaczeń silnika
 
Cytat:

Napisał Zawidron (Post 3421161)
Ad.2 nie jest to niestety takie oczywiste, wszyscy wpisują w ogłoszeniach 2.0 tdci 140 koni, a wiemy doskonale że te silniki wychodziły z mocą 115, 130, 136, 140, 163km

I doskonale wiemy że fizycznie to takie same piece?

Zawidron 16-08-2022 11:04

Odp: Gdzie szukać oznaczeń silnika
 
Ja niestety nie jestem mechanikiem i aż tak się na tym nie znam.

Prawdopodobnie jest tak jak mówisz, tylko są one ograniczone softem i jakimiś innymi małoznacznymi zmianami w podzespołach...

Ale jak już kupić, to trzeba wiedzieć co i jak, żeby nie było płaczu dlatego próbuję ustalić to gdzie ten symbol silnika jest! :-)

dodo02 16-08-2022 12:07

Odp: Gdzie szukać oznaczeń silnika
 
Cytat:

Napisał Zawidron (Post 3421161)
gdzieś na silniku powinien być "symbol silnika", tak mi się wydaje oczywiście?!

Kiedyś rozbierałem pół silnika w 18 letnim samochodzie. Zdziwiłem się jak przez przypadek znalazłem numer silnika i jaki to był numer. Wszystko było łatwo dostępne pod maską, pewnie w celu umożliwienia szybkiej kontroli, ale ilość smaru, oleju i syfu jaki tam był sprawiała, że tylko po porządnym wyczyszczeniu coś dało się odczytać.

Do dziś nie wiem czy wpisany numer był dla jaj czy prawdziwy, czy to coś innego: "7777" :D Obok był dokładny kod silnika, który pokrywał się z tym co pisały internety. Mechanikiem samochodowym też nie jestem, ale wtedy dowiedziałem się jak działa silnik benzynowy i gdzie jest wał korbowy ;)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.