Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Wypalenie DPF w trybie serwisowym - wymieniać olej czy nie? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=242332)

acquaristic 09-04-2016 12:38

Wypalenie DPF w trybie serwisowym - wymieniać olej czy nie?
 
Witam

Szukałem na forum, ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi. W zeszłym tygodniu zapaliła mi się kontrolka check engine, a że był już czas na wymianę rozrządu więc w warsztacie poprosiłem o wymianę rozrządu, oleju i sprawdzenie na kompie o co chodzi z tą kontrolką. Po wymianie rozrządu i oleju podpięli auto pod kompa i wyszedł problem z DPF. Mechanik wymusił wypalanie w trybie serwisowym i skasował błąd. Spytałem go czy po wypaleniu w trybie serwisowym nie należałoby wymienić ponownie oleju i uzyskałem odpowiedź że nie. Więc jak jest naprawdę?

qrczakos 09-04-2016 12:45

Odp: Wypalenie DPF w trybie serwisowym - wymieniać olej czy nie?
 
dpf wypala się średnio co 500-800km, więc nie ma konieczności aby po wypaleniu dpf wymieniać olej. jesli nie umiesz poznać kiedy dpf w aucie Ci się wypala i zgasisz auto podczas wypalania - część ropy spływa do miski olejowej, przez co "okres przydatności" oleju się skraca i szybciej może wyrzucić komunikat o wymianie

Edi 09-04-2016 13:05

Odp: Wypalenie DPF w trybie serwisowym - wymieniać olej czy nie?
 
Kolego nie ma potrzeby faktycznie wymienia oleju. Jeśli nie wiesz kiedy wypala Ci się dpf to jak się zatrzymasz zerknij na spalanie chwilowe normalne obroty to 0.5-0.6 rmp zaś przy wypalaniu powyzej 1.5 rmp, jak się zacznie wypalanie pozwól by się dpf sie wypalił nie trwa to długo a być możesz zaoszczędzisz sobie z tym kłopotów

acquaristic 09-04-2016 13:26

Odp: Wypalenie DPF w trybie serwisowym - wymieniać olej czy nie?
 
Hej Dzięki za odpowiedzi. W kilku wątkach było wspominane, że po wypalaniu serwisowym należy wymienić olej i dlatego mnie to skołowało.

Bryckas 10-04-2016 09:06

Odp: Wypalenie DPF w trybie serwisowym - wymieniać olej czy nie?
 
Pytalem o to mojego mechanika, speca od turbin, kolege Heko z Mkp, wszyscu mowia, ze po wypalaniu statycznym / serwisowym przybywa oleju i zaleca sie jego wymianę.

slawek-kali 10-04-2016 09:11

Odp: Wypalenie DPF w trybie serwisowym - wymieniać olej czy nie?
 
Bo tak jest, wypalanie serwisowe to i wymiana oleju na nowy..

acquaristic 10-04-2016 16:03

Odp: Wypalenie DPF w trybie serwisowym - wymieniać olej czy nie?
 
Czyli jednak dobrze kojarzyłem :) Jeśli ktoś obeznany z tematem zajrzy do tego wątku to może poświęci minutkę i wyjaśni nam laikom jaka jest tego przyczyna. Tak z czystej ciekawości.

slider2002 10-04-2016 17:55

Odp: Wypalenie DPF w trybie serwisowym - wymieniać olej czy nie?
 
A wiesz na pewno czy oleju przybylo? Jesli tak to ile? Wymiana oleju po wypalaniu serwisowym wynika z faktu ze wcześniejsze wypalania nie przynosily skutku i olej rozrzedzal się podczas prob wypalenia. Potem serwisy e kazały wymieniać olej żeby nie byl rozcienczony. U ciebie bylo tylko jedno wypalenie na tym oleju wiec nie powinno byc zle. A swoja droga to ten Twój mechanik to jakas porazka skoro najpierw wymienił olej a potem wypalal filtr i w zasadzie to powinien wymienić olej na swój koszt.

slawek-kali 10-04-2016 18:46

Odp: Wypalenie DPF w trybie serwisowym - wymieniać olej czy nie?
 
Przy wypalaniu serwisowym scieka duzo ilosc ropy do miski.
Olej sie rozrzedza i nie ma swoich wlasciwosci.
Mechanik faktycznie popelnil gafe...

mrk26 10-04-2016 22:06

Odp: Wypalenie DPF w trybie serwisowym - wymieniać olej czy nie?
 
Panowie bez przesady, po jednym wypalaniu serwisowym olej zmieniać? Chyba lekka przesada? To tak jak by co trzecie normalne wypalanie olej wymieniać, na pewno jak sie zmienia olej to nie leje się na maxa, tylko około 3/4 bo wiadomo ze poziom oleju może się podnosić przy tym silniku, ale jedne wypalanie tragedii nie robi.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.