Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] Zbyt mała realna pojemność baku w stosunku do specyfikacji (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=229241)

mfraczek 15-08-2015 15:49

Zbyt mała realna pojemność baku w stosunku do specyfikacji
 
Wg danych producenta wynosi 55 l, tymczasem jeżdżę moim od prawie roku i nigdy, powtarzam, nigdy nie udało mi się na stacji zatankować więcej niż 43 litry, przy palącej się rezerwie i zasięgu max. 50 km co przy spalaniu rzędu 7 l daje ok. 3,5 l w baku. Gdzie więc brakujące 8-9 litów? Przyznaję, że mocno mnie to wkurza, bo realny zasięg mojej foki to max 700 km (czego i tak nigdy nie udało mi się osiągnąć).

Podróżując po kraju niespecjalnie zwracam na to uwagę, ale już przy wyjazdach zagranicznych ma to znaczenie, bo w kraju wchodzi mi mniej paliwa i muszę wcześniej tankować za granicą (np. przy autostradzie).

Czy ktoś ma u siebie taki problem?

salom 15-08-2015 16:16

Odp: Zbyt mała realna pojemność baku w stosunku do specyfikacji
 
Nawet gdybyś wyjeżdził paliwo, aż do zgaśnięcia silnika, i podepchał auto pod dystrybutor, to i tak nie weszło by 55 litrów. Wchodzi wtedy, jeżeli bak jest dopiero co na taśmie produkcyjnej załozony, i nigdy w nim jeszcze nie było paliwa, to znaczy, tankowanie pierwszy raz do pełna.
Póżniej, ponieważ pompa nigdy nie ściąga paliwa do zera, to nigdy nie wchodzi 55 litrów.

slawek-kali 15-08-2015 16:21

Odp: Zbyt mała realna pojemność baku w stosunku do specyfikacji
 
Bzdury totalne... Ja w swoim mondeo mam 70L i juz tankowalem 68-69L.
Ja przypuszczam ze komputer przeklamuje i w momencie gdy pokazuje sie rezerwa w baku jest wiecej paliwa.
Kiedys testowali to w Top Gear, przejechali Fiesta ponad 70km od momentu w ktorym komputer pokazal 0 zasiegu.

mfraczek 15-08-2015 16:36

Odp: Zbyt mała realna pojemność baku w stosunku do specyfikacji
 
czy jest w takim razie możliwość ustawienia komputera tak, aby pokazywał realniejszy zasięg? jednak nie uśmiecha mi się jechać dalej przy zasięgu np. 20 km

slawek-kali 15-08-2015 16:40

Odp: Zbyt mała realna pojemność baku w stosunku do specyfikacji
 
Nie mam pojecia... W mondeo nie ma takiej opcji..
Z ciekawostek: w KA, Focusie mk1, Smaxie bylo podobnie...
Jesli czesto kasujesz srednie spalanie to komputer tez bedzie glupial.

SRS 15-08-2015 16:52

Odp: Zbyt mała realna pojemność baku w stosunku do specyfikacji
 
wystarczy na forum poszukać info. na temat średniego spalania lub podobny temat w innych modelach ford-a , jak i w instrukcji obsługi auta , a zrozumiesz dlaczego tak jest. W zbiorniku musi zostać choć nie wielka ilość paliwa żeby pompa miała gdzie oddawać ciepło .

Jeżeli dalej będziesz miał wątpliwości to jeździj aż auto stanie i wtedy dowiesz się ile możesz wlać paliwa :p

mfraczek 15-08-2015 19:21

Odp: Zbyt mała realna pojemność baku w stosunku do specyfikacji
 
Cytat:

Napisał srs (Post 2441821)
wystarczy na forum poszukać info. na temat średniego spalania lub podobny temat w innych modelach ford-a , jak i w instrukcji obsługi auta , a zrozumiesz dlaczego tak jest. W zbiorniku musi zostać choć nie wielka ilość paliwa żeby pompa miała gdzie oddawać ciepło .

Jeżeli dalej będziesz miał wątpliwości to jeździj aż auto stanie i wtedy dowiesz się ile możesz wlać paliwa :p

ok, ale czy niewielka ilość paliwa to naprawdę 8-9 litrów? jeszcze gdyby wchodziło 50 litrów, ale 43 to przegięcie. na tych brakujących 7 litrach mógłbym w trasie przejechać sporo powyżej 100 km

pjetrucha 15-08-2015 19:40

Odp: Zbyt mała realna pojemność baku w stosunku do specyfikacji
 
W focusie mk3 1.6eb na rezerwie przy wyświetlanym zasięgu 0 km w baku znajduje się około 7 litrów. wydaje mi się, że rezerwę w tym modelu należy traktować od momentu pokazania się zerowego zasięgu a nie od momentu kontrolki, która zapala się czasem nawet gdy w baku jest jeszcze 15 litrów.

SRS 15-08-2015 19:41

Odp: Zbyt mała realna pojemność baku w stosunku do specyfikacji
 
to jak wcześniej pisałem 5L paliwa do bagażnika i jazda do oporu aż staniesz , wlewasz z kanistra najbliższa stacja tankujesz i organoleptycznie przekonujesz się ile wlejesz paliwa.
Cytat:

Napisał mfraczek (Post 2441795)
Przyznaję, że mocno mnie to wkurza, bo realny zasięg mojej foki to max 700 km (czego i tak nigdy nie udało mi się osiągnąć).

to ja przeciętnie robię 480km i wlewam 40L a głównie jeżdżę po mieście ,

Wojtek O. 15-08-2015 21:32

Odp: Zbyt mała realna pojemność baku w stosunku do specyfikacji
 
Ogólnie samochody mają zazwyczaj tak że można często wyjeździć rezerwę do 0 i jeszcze 50-70 km(rekord to była Zafira szefa jak na autostradzie sie zadupiłem dociągłem 120km) zrobić. Tylko Tranzitem tak miałem że jak sie rezerwa zaświeciła to miałem max 40 km na znalezienie stacji bo potem stawał. Ale jeśli chodzi o pojemność baku to jak odetnie Ci poliwo pistolet to odczekaj 5s. po bujaj autem i w większości zalejesz jeszcze ze 2-3L. W Stilo miałem tak że zawsze lałem 2L. więcej niż pojemność baku.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.