Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] nie dziala klima (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=177520)

juri2069 09-03-2013 08:11

nie dziala klima
 
Witam posiadam mk3 z 2004 roku 2.0 tdci. Problem jest nastepujacy, Otóż po wlaczeniu na dotykowym kolorowym NAVI wlacza się AC ale nie uruchamia się sprezarka. Po sprawdzeniu czujnikow ciśnienia , przy wlewie plynu do spryskiwaczy oraz pod nadkolem, prad tam nie dochodzi w ogole, natomiast po dotknieciu 2 pinow w przekaźniku w skrzynce z bezpiecznikami sprezarka działa. Cisnienie jest odpowiednie do wlaczenia klimy,( 5 atmosfer- nabite tyle ale się uruchomila bo było pusto) . proszę o pomoc, Zaznacze iż kilka miesięcy temu przy odpaleniu forda poszedł ze wszystkich nawiewów dym o zapachu przepalonej gumy, czujnika. trwalo to sekunde może dwie. Od tego czasu brak bledow i problemów. nie wiem już gdzie szukac i co podejrzewać. Czy w desce rozdzielczej w srodku sa jakies bezpieczniki czujniki??? Natomiast przy wlaczonym zapłonie i podpięciu na ''krótko'' gornego czujnika tego przy plynie do spryskiwaczy slychac na podszybiu odgłos hmmmmm zwarcia , lub topionych kabli, ten odgłos jest niezindetyfikowany. Raz slychac z prawej raz z lewej strony, nie da się okreslic.:D

Juzek 09-03-2013 08:18

Odp: MODEO MK3 - nie dziala klima
 
Do sprawdzenia:
pod kierownicą
bezpiecznik 65 - 7,5 A
bezpiecznik 76 - 7,5 A

w komorze silnika
Dioda 35
przekaźnik R6

Poza tym instalacja do sprawdzenia - generalnie układ jest szeregowy

Wpisz w szukajce temat o klimie - jest tego trochę

juri2069 09-03-2013 09:19

Odp: MODEO MK3 - nie dziala klima
 
wszystkie bezpieczniki sprawdzone i pod kierownica i pod maska. Także lipa. Czekam na kolejne wpisy może ktoś miał podobny przypadekg:)

eddek 09-03-2013 10:28

Odp: MODEO MK3 - nie dziala klima
 
W jakiej temperaturze sprawdzasz klimatyzację? Poniżej 5 stopni nie włącza się.

wojpet 09-03-2013 11:00

Odp: nie dziala klima
 
Tak kolego,mial taki przypadek.Mianowicie masz zwarcie elektrycznie podgrzewanych spryskiwaczy;) co zrobic ? Ano :podnies maske,odepnij wygluszenie,znajdz spalone/stopione wtyczki od spryskiwaczy,rozlacz je ,poszukaj bezpiecznikia odpowiedzialnego za ich obwod iiiiii..voila,klima dziala :)

Enjoy!

P.S dla ulatwienia dodam,ze masz szukac bezpiecznika odpowiedzialnego za tempomat,mimo iz mozesz go nie posiadac :)

juri2069 09-03-2013 12:28

Odp: nie dziala klima
 
Wiec tak : sprawdzany był przy temperaturze ponad 10 stopni, drugim razem 6 ale suszarka do roboty i zaraz było 27 :D:D wiem ze do 5 nie działa. A co do podgrzewanych spryskow ( bo takowe mam ) to sprawdze w poniedziałek rano i wtedy dam znac co i jak. Jeszcze pytanie. Czy jeżeli znajde ten bezpiecznik od podgrzewanych spryskow czy mam go wyjac czy tylko wymienić w przypadku przepalenia??

Bump: tylko tak a propo jeśli mogę zapytać co ma grzalka w sprysku do klimy?? jest jakies powiazanie??
Dodam jeszcze zanim sprawdze grzałki spryskow( w poniedziałek) Ze na tym czujniku ciśnienia na gorze przy plynie do spryskiwaczy są 4 piny i prad wychodzi tylko z jednego ( do wiatraka) na dolnym czujniku pod nadkolem nie ma w ogole pradu

eddek 09-03-2013 16:32

Odp: nie dziala klima
 
Spryskiwacze, tempomat i klimatyzacja są na tym samym bezpieczniku. Sprawdź go najpierw.

juri2069 10-03-2013 13:56

Odp: nie dziala klima
 
Witam nie dalo mi to spokoju i sprawdzilem dzisiaj:D . Otóż okazalo sie ze spalona grzelka dyszy spryskiwacza oraz bezpiecznik 82 ( brak informacji ) wiec nigdy bym sie nie spodziewal ze to to. Sprężarka hula jak szalona. Dzieki za info ''wojpet'';)

papilio 10-03-2013 15:20

Re: nie dziala klima
 
Tylko 1 spryskiwacza? czy obydwu?

juri2069 10-03-2013 17:41

Odp: nie dziala klima
 
tylko jednego. Tego od strony filtra pyłkowego dlatego tez tak momentalnie mi zadymiło samochod kiedys jak sie grzałeczka spaliła, bo to blisko

wojpet 12-03-2013 17:41

Odp: nie dziala klima
 
Ciesze sie,ze moglem pomoc.Kiedys mialem dokladnie taka sama przygode ;)

buzzy 22-04-2013 17:43

Odp: nie dziala klima
 
hejka,

mam chyba to samo klima mi zdechła wczoraj... wymieniłem bezpiecznik 82 bo był walnięty... i znów go przepaliło i tak 4 następne zanim przestałem je wymieniać... u mnie nie było zadymienia ale jak by mi ktoś jakiś schemacik wrzucił gdzie są te dysze od podgrzewanych sprysków bo nie widziałem, a niby mam.

sorry znalazłem... nie były spalone więc nie myślałem, że to one... ;) Odłączyłem obie i klima is back !!

Rapis1 22-04-2013 18:50

Odp: nie dziala klima
 
Też tak macie ze jak np ustawicie klime na 16 stopni, nawiew na szybe moc nawiewu na 2-3 kreski to po 10-15 km szyba z przodu zimna jak lod i w miejscu gdzie wieje z nawiewu przy szybie jest aż zaparowana szyba jakby miał byc zaraz szron ? :D

olczus9012 22-04-2013 22:38

Odp: nie dziala klima
 
różnica temperatur i dlatego...prosta fizyka:)

eddek 23-04-2013 07:19

Re: nie dziala klima
 
Od takiego chłodzenia prosto w szybę może w gorący dzień pęknąć.

kogoot 07-07-2014 22:25

Odp: nie dziala klima
 
Cytat:

Napisał juri2069 (Post 1972680)
Witam nie dalo mi to spokoju i sprawdzilem dzisiaj:D . Otóż okazalo sie ze spalona grzelka dyszy spryskiwacza oraz bezpiecznik 82 ( brak informacji ) wiec nigdy bym sie nie spodziewal ze to to. Sprężarka hula jak szalona. Dzieki za info ''wojpet'';)


Temat bardzo stary ale uratował trochę grosza w mojej kieszeni. Po nabiciu klimy dalej nie chłodziła. Mechanik odesłał do elektryka ale zanim dojechałem to poczytałem forum. Po wymianie bezpiecznika 82 chłodzi aż miło. Wsadziłem 10A zamiast 7.5A więc nie sprawdzałem jeszcze spryskiwaczy.

Dzięki!

azido81 10-06-2015 19:31

Odp: nie dziala klima
 
U mnie było dokładnie tak samo. Odpiąłem podgrzewacze dysz , zmieniłem bezpiecznik i jest git. Mechanik już chciał mi sprężarkę wymieniać za 880 zeta plus wymiana, a tu taka pierdołka.
DZIĘKI BARDZO!!!

arturozi 25-06-2016 16:26

Odp: nie dziala klima
 
Witam mi właśnie pali po włączeniu klimy diodę 35 może ktoś miał taki przypadek
po odpięciu spryskiwaczy nadal to samo za info serdeczne dzięki.

juri2069 06-07-2016 14:37

Odp: nie dziala klima
 
Mój problem rozwiązany , można temat zamknąć. Dzięki

MŁODZIAK 07-09-2016 13:22

Odp: nie dziala klima
 
Witam.Ja temat otworzę:padła mi klima.Nie wiem dlaczego.Żaden przycisk nie reaguje.Wyłączyła się podczas jazdy i już nie chce włączyc.Radio/cd działają.Nie mam tez świateł stopu i świeci się kontrolka ABS i ESP.Bezpieczniki sprawdzone.Wszystko ok.Nurtuje mnie tylko bezpiecznik 74 ,którego nie mam pod kierownicą.Może to byc wina gniazda od haka holowniczego,który został zamontowany ok.4 dni temu?

p.s. Sprężarka klimy działała.Nie działał panel.Po podłączeniu pod kompa wyskoczyły dwa błędy B 2308 od klimy i C 1440 od ukł.hamulcowego.Po wymianie bezpicznika 92 wszystko działa:klima,ABS/ESP nie świeci a świeci stop.Pozdrawiam.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:31.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.