Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Diesel (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=139)
-   -   [2,0 i 2,2 TDCi] Uszkodzona Turbina -regenaracja - Zagrożenie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=185953)

Murani 13-07-2013 17:00

Uszkodzona Turbina -regenaracja - Zagrożenie
 
Witam wszystkich

Od początku . zatem, dwa tygodnie temu jadąc autkiem przeskakując z 3 biegu na 4 na 3tys obrotów, spadła moc auta bez pokazania słynnej sprężynki, zatrzymałem się, zgasiłem i odpaliłem, auto ponowienie lecz mocy nie było auto dochodziło do 2tys, i koniec,
oddałem auto do elektromechanika stwierdził że turbinka uszkodzona , nie było nakrętki na wałku przy małym wirniku dolocie od strony filtra powietrza

, wystałem turbinkę to Dk Turbo polecali mi ten serwis, znajomi, turbinka już jest zregenerowana ale jedna rzecz nie po kojąca jest, po za tą nakrętką której nie znalazłem, od strony gorącego powietrza została uszkodzona łopatka wirnika oraz pękł wałek między wirnikami na którym są umiejscowione

, serwis Dk Turbo twierdzi że to na 100% nie była zaginiona nakrętka , bo nie ma możliwość technicznej i fizycznej by przedostała sie między łopatkami małego wirnika bez kolizji, stawiają na ukruszoną świece żarową lub coś z głowicy, dodam ze autem jeździłem dwa tygodnie na uszkodzonej turbinie po za brakiem mocy było wszystko ok. i teraz stoję w szachu bo nie wiem jaką decyzję podjąć ,
a i sprawdzili mi doloty , oraz katalizator nic nie znaleźli , żadnej część która mogla by uszkodzić tak turbinę,

steell 14-07-2013 05:26

Odp: Uszkodzona Turbina -regenaracja - Zagrożenie
 
Jeżeli nie ma nakrętki to są dwie możliwości.
Pierwsza mało prawdopodobna, ktoś to kiedyś rozbierał i nie przykręcił nakrętki, piszę mało prawdopodobna bo bez nakrętki to przy tych prędkościach obrotowych wirnik by się rozwalił o obudowę.
Druga, nakrętka się odkręciła i poleciała razem z powietrzem, jako, że pęd powietrza dosyć znaczny prawdopodobnie dotarła bez problemu do cylindra.
Jakie poczyniła spustoszenia nie wiadomo.
Piszesz o uszkodzonej łopatce wirnika na stronie gorącej, świadczy to o tym ze nakrętka faktycznie została juz przemielona, pytanie jakie po drodze poczyniła szkody?
Niestety do sprawdzenia gładzie cylindrów, zawory, denko tłoka.
Na początek proponuję sprawdzić kompresję, mechanik powinien to zrobić od razu.

Murani 14-07-2013 09:07

Odp: Uszkodzona Turbina -regenaracja - Zagrożenie
 
Serwis który rozebrał turbinkę , twierdzi że uszkodzenie mogło powstać od zwykłego nagaru który oderwał się , usterka powstała podczas przyspieszania, fakt jest taki że ostatni czasy (miesiąc) nie robiłem długich odcinków i nie pociskałem autka, jutro wymyje odmę i jeszcze raz zerknę na katalizator, steell jeśli by doszło do szkodzenia któregoś z cylindrów lub tłoku to efekt był by straszny , wywalony olej praca bez cylindra a ja jak pisałem, jeździłem autem z uszkodzoną turbinką jeszcze z dwa tygodnie

bunia24 14-07-2013 09:22

Odp: Uszkodzona Turbina -regenaracja - Zagrożenie
 
witam poco ty tyle jeździłeś z rozwaloną turbiną umnie tez padła turbina ale wszystko wpadło do filtra powietrza luknij do interkulera też tam znalazłem pozostałości po turbo

Murani 14-07-2013 09:28

Odp: Uszkodzona Turbina -regenaracja - Zagrożenie
 
Jeździłem bo odczyt z kompa błędu był na brak przepływu spalin przez egr, u mnie w mieście nie ma serwisu od a do z jeden mechanik drugi elektromechanik , który za demontaż turbiny chciał 300pln wiec śmiech, musiałem sie bujać od jednego do drugiego, jutro właśnie zerknę do filtra powietrza, logiki w tym nie ma by tam część były , ale może jakimś cudem :) jutro zmiana oleju i filtrów wiec będę szukał.

tlopuc 14-07-2013 09:54

Odp: Uszkodzona Turbina -regenaracja - Zagrożenie
 
Od zimnej strony jak spadła ci nakrętka to siedzi w intercoolerze. Nie ma możliwości żeby wpadła do silnika. Po gorącej stronie wirnik mógł się uszkodzić od nagaru albo od kawałka świecy żarowej. Trzeba by wykręcić i zerknąć.

Murani 14-07-2013 10:07

Odp: Uszkodzona Turbina -regenaracja - Zagrożenie
 
Jutro zrobię fotkę uszkodzonego wirnika, oraz brak jednej łopatki kierunkowej, tak dla ciekawostki , ból jest taki że nie mogę znaleźć elementu który uszkodził turbinę wiadomo że nagar nie zostanie znaleziony , dla tego wolę sprawdzić jeszcze raz , w sumie powinno polecieć do katalizatora i z stamtąd nie ma już powrotu, ale wolę się upewnić ,

benio 15-07-2013 15:57

Odp: Uszkodzona Turbina -regenaracja - Zagrożenie
 
Cytat:

Napisał Murani (Post 2044627)
... ból jest taki że nie mogę znaleźć elementu który uszkodził turbinę wiadomo że nagar nie zostanie znaleziony ...

Raczej tego już nie znajdziesz bo prawdopodobnie zostało to wypalone przez wysoką temperaturę spalin. Jeżeli nadal chcesz znaleźć to "coś" to proponuję jeszcze wymontować katalizator, bo tam to "coś" może jeszcze przetrwało.

Murani 17-07-2013 09:16

Odp: Uszkodzona Turbina -regenaracja - Zagrożenie
 
benio mechanik też mówił że pewnie już stopione jedyna możliwość to katalizator.

Pozdrawiam all

steell 17-07-2013 15:48

Odp: Uszkodzona Turbina -regenaracja - Zagrożenie
 
Istotniejsze w tej chwili jest znalezienie nakrętki z zimnej strony, wyparować raczej nie wyparowała,duża szansa że jest w interculerze, nie wiem jednak jaka jest w nim średnica przelotowa. trzeba rozkręcić i zobaczyć.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.