Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Wymiana małego i dużego termostatu 2.0 TDDi (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=113527)

marswiatek 29-10-2010 21:21

Wymiana małego i dużego termostatu 2.0 TDDi
 
Pewnie moderator mnie ochrzani, ale potrzebuję pomocy. Siedzę już 2 godzinę na forum i poczytałem już dużo postów.
Jak to bywa z dieslami mam problem z nagrzewaniem bardzo wolno zimą a latem przy upałach czasami się przegrzewa.
Mam najechane na moim liczniku już 210tys i naprawę tego problemu chciałbym zacząć od wymiany termostatów (przejechałem już 100tys tym samochodem i jeszcze tego nie zmieniałem) i żeby nie dawać zarobić mechanikom;) i mając w pamięci programy Pana Słodowego chciałem zrobić to sam. Szukam jakiś fotek, gdzie dokładnie się znajdują termostaty i jak je wymienić. Może ktoś pomoże???

Znalazłem tylko 1 fotke od silnika TDCi.

klocky 29-10-2010 22:00

Odp: Wymiana małego i dużego termostatu Mondeo MK3 2.0 TDDi
 
Duży termostat to pryszcz do wymiany, raptem 10min. Znajduje się na prawo od głowicy, czarna gruszka z tworzywa skręcona 3ma śrubami. Wycieknie troche płynu podczas rozkręcania, chyba ze coś podstawisz. Mały termostat:) to już lepsza zabawa, znajduje się w pompie płynu za rozdzielaczem pompy wtryskowej. Trochę gimnastyki z dostaniem się do niego, najlepiej wymontować przewody wtrysków. Co do pływającej temperatury i grzania to fakt ciężko się nagrzewa. Sprawdz jeszcze podgrzewacz płynu chłodniczego, może masz uszkodzony lub przepalony bezpiecznik. Co do przegrzewania latem, nigdy nic takiego nie powinno mieć miejsca, upały Chorwacji i skwar Hiszpanii nie działają na chłodzenie zawsze jest 90stC.

Luk@s 30-10-2010 14:26

Odp: Wymiana małego i dużego termostatu Mondeo MK3 2.0 TDDi
 
Ja na twoim miejscu zaczął bym od dużego termostatu. Wymiana to pryszcz tak jak przedmówca napisał. Jeżeli nie będzie poprawy najpierw sprawdziłbym działanie małego. Żeby to zrobić trzeba zagiąć wąż idący od tego małego g**a do chłodnicy i pojeździć. Jeżeli nie będzie zmiany to wymienić. Mały termostat znajduje się za pompą płynu chłodniczego.
PS. Nie zdziw się jak nie będzie poprawy po wymianie obydwóch.

jendrekmak 30-10-2010 14:38

Odp: Wymiana małego i dużego termostatu Mondeo MK3 2.0 TDDi
 
tdci i tddi to ten sam silnik tylko różni się osprzętem (układ paliwa) więc wymiana i lokalizacja termostatów jest taka sama. jeśli po przeczytaniu różnych postów nadal nie wiesz co, gdzie i jak to jednak lepiej zleć to fachowcowi. to naprawdę nie są duże koszta. a jeśli nadal chcesz to na forum MKP jest fotorelacja [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
jeśli nie masz elektrycznego podgrzewacza cieczy to po prostu się przyzwyczaj do niedogrzanego silnika, a jeśli masz to sprawdź świece w podgrzewaczu.

Luk@s 30-10-2010 15:47

Odp: Wymiana małego i dużego termostatu Mondeo MK3 2.0 TDDi
 
jendrekmak właśnie, że są różnice w wymianie termostatów. Wymiana małego termostatu w TDCI w porównaniu do TDDI to pryszcz. Powodem tego jest właśnie różnica w budowie układu paliwowego i dolotu.

jendrekmak 30-10-2010 15:59

Odp: Wymiana małego i dużego termostatu 2.0 TDDi
 
mówisz pewnie o różnicach w budowie kolektora dolotowego a nie miedzy silnikami. chyba w 2003 była zmiana kolektora ale w obu silnikach

polaff 30-10-2010 16:58

Odp: Wymiana małego i dużego termostatu 2.0 TDDi
 
Cytat:

Napisał jendrekmak (Post 1531964)
mówisz pewnie o różnicach w budowie kolektora dolotowego a nie miedzy silnikami. chyba w 2003 była zmiana kolektora ale w obu silnikach

a po 2003r był jszcze produkowany tdci?

Luk@s 30-10-2010 17:18

Odp: Wymiana małego i dużego termostatu 2.0 TDDi
 
Chodziło mi głównie o plątaninie rurek od wtrysków (cztery) koło małego termostatu. Jak wiesz w TDCI jest tylko jedna. Trzeba się naprawdę nagimnastykować, żeby wcisnąć nowy mały termostat bez ich wyciągnięcia.
PS. Od 2003 szły tylko TDCI i TDDI 90-tki ale te tylko do 2004 roku. A co do kolektora to nie jestem pewny.

AdamGaL 30-10-2010 18:34

Odp: Wymiana małego i dużego termostatu 2.0 TDDi
 
wcześniej pisałem jak wymienic pompe paliwa w tddi i okazuje sie że TDDI i TDCI to tylko "podobne " silniki, jak chcesz to poszukaj tematu - wymiana pompy wspomagania - tam znajdziesz lokalizacje małego termostatu w tddi i jak sie do niego dobrać, co do dużego - nie wypowiem sie sie bo nie wymieniałem - jesli chodzi o mały termostat moge pomóc przez pw :)

jendrekmak 30-10-2010 19:04

Odp: Wymiana małego i dużego termostatu 2.0 TDDi
 
Cytat:

Napisał Luk@s (Post 1531981)
Chodziło mi głównie o plątaninie rurek od wtrysków (cztery) koło małego termostatu. Jak wiesz w TDCI jest tylko jedna. Trzeba się naprawdę nagimnastykować, żeby wcisnąć nowy mały termostat bez ich wyciągnięcia.

ja nie twierdzę, że jest łatwo ale jak się zdejmie kolektor to da radę.
Cytat:

Napisał AdamGaL (Post 1532021)
i okazuje sie że TDDI i TDCI to tylko "podobne " silniki, jak chcesz to poszukaj tematu

silnik ten sam nawet pompa wody ta sama [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
przy tddi 90KM była dwumasa taka jak później w focusie tdci a w 115 KM jest taka sama jak w tdci 115 i 130 KM

Luk@s 30-10-2010 19:26

Odp: Wymiana małego i dużego termostatu 2.0 TDDi
 
Cytat:

Napisał jendrekmak (Post 1532042)
ja nie twierdzę, że jest łatwo ale jak się zdejmie kolektor to da radę.

Ale jakbym jeszcze raz miał to robić to odkręcił bym te rurki.

klocky 31-10-2010 18:42

Odp: Wymiana małego i dużego termostatu 2.0 TDDi
 
Wymieniałem mały termostat dwa razy i naprawdę trzeba by mieć dziecinne rączki żeby wymontować ten termostat bez demontażu przewodów wtryskowych pompy.(TDDI) O ile pamiętam wystarczy wymontować dwa. Naprawdę trwa to chwilkę i nie należy się tego bać. Ułatwi to niesamowicie wymianę. (Zaopatrz się wsztorcową małą nasadkę z grzechotką i przedłużką lub giętkim wałkiem chyba 10tka lub 9tka do wykręcenia śruby termostatu).Jak już pisałem mondek nagrzewa się zimą stosunkowo wolno i temperatura pływa do momentu az silnik dobrze się wygrzeje. Jest to mankament i dzieje sie tak przy 100% sprawności układu chłodzenia. Jeżeli nie masz el. podgrzewacza płynu a nie każdy posiada taki bajer to podejrzewam ze duzo wolniej auto się nagrzewa. Co do różnicy między TDDI a TDCI silniki są takie same różnica w układzie zasilania silnika. Są pewne niuanse i różnice w detalach np. brak przepływomierza lub czujnika położenia zaworu EGR, w nowszych modelach doszła turbina ze zmienną geometrią łopatek. Myślę ze dobrą radą jest patent przedmówcy o zaciśnięciu przewodu małego termostatu i sprawdzeniu czy jest poprawa. Zaoszczędzisz czas i kilka złotych. Powodzenia:)
PS> Ja wymieniłem dwa razy termostat z dobrego na nowy ale to były moje początki z mondkiem:D

marswiatek 02-11-2010 19:21

Odp: Wymiana małego i dużego termostatu 2.0 TDDi
 
Dzięki wszystkim za pomoc. Za wymianę biorę się w najbliższym czasie. Mam też podgrzewacz i w tym tygodniu sprawdzę czy świece są sprawne. W tatą zimę przy -25st po przejechaniu 25km temperatura silnika nie doszła do 90st. To chyba troche przesada??

jendrekmak 02-11-2010 21:00

Odp: Wymiana małego i dużego termostatu 2.0 TDDi
 
Cytat:

Napisał marswiatek (Post 1533743)
przy -25st po przejechaniu 25km temperatura silnika nie doszła do 90st. To chyba troche przesada??

wcale nie i zależy czy w mieście czy w trasie. w trasie jest większa szansa ale w mieście przy takich temperaturach może będzie 60 optymistycznie 70 stopni

marswiatek 03-11-2010 19:14

Odp: Wymiana małego i dużego termostatu 2.0 TDDi
 
Termostaty już do mnie jadą, także w weekend wymienie. Przy okazji wjechałem do znajomego na kanał i zmierzyłem omomierzem świece żarowe w podgrzewaczu. Mają od 1,2 do 1,6 ohma to raczej dobrze i pytanie z innej beczki

Zauważyłem oglądając wszystkie przyłącza moduł sterujący podciśnieniami (otwierający turbinę i EGR) dochodzą do niego dwie wtyczki z jednej wychodzą dwa przewody i jeden mam urwany. Co to może powodować?? Oczywiście go przylutuje:)

jendrekmak 03-11-2010 20:51

Odp: Wymiana małego i dużego termostatu 2.0 TDDi
 
Cytat:

Napisał marswiatek (Post 1534300)
jeden mam urwany. Co to może powodować??

że zawór nie działa i nie steruje którymś urządzeniem. lewy czy prawy? patrząc od przodu auta. jeśli lewy to EGR jeśli prawy to turbina

marswiatek 20-11-2010 17:43

Odp: Wymiana małego i dużego termostatu 2.0 TDDi
 
W końcu wymieniłem termostaty i powiem, że jest lepiej. Przy 3st po jakimś 1,5 km czuć już z nawiewu, że leci ciepłe powietrze. Nie zrobiłem jeszcze tej wtyczki ale turbina działa na pewno(widać ruch zaworu otwierającego i czuć jak pompuje (napinają się węże). Jakie są objawy jak nie działa EGR??

jendrekmak 21-11-2010 09:56

Odp: Wymiana małego i dużego termostatu 2.0 TDDi
 
kopci trochę bo mniej powietrza dochodzi do cylindrów

Mariusz 21-11-2010 10:47

Odp: Wymiana małego i dużego termostatu 2.0 TDDi
 
Cytat:

Napisał jendrekmak (Post 1544076)
kopci trochę bo mniej powietrza dochodzi do cylindrów

Jeśli nie działa EGR (czytaj: jest zamknięty), to kopci mniej, a nie więcej. EGR, to układ powodujący powtórne spalanie syfowego powietrza (ekologia).
Ot tyle, ode mnie.

jendrekmak 21-11-2010 13:46

Odp: Wymiana małego i dużego termostatu 2.0 TDDi
 
Cytat:

Napisał 12345mario (Post 1544105)
Jeśli nie działa EGR (czytaj: jest zamknięty), to kopci mniej, a nie więcej

problem z egr to nie jest ciągłe zamknięcie bo wtedy ludzie by nie musieli zaślepiać. problemem jest ciągłe otwarcie zaworu co powoduje spadek ciśnienia w układzie dolotu powietrza

Bierut 22-11-2010 07:16

Odp: Wymiana małego i dużego termostatu 2.0 TDDi
 
Pozwolę sobie wrócić do zasadniczego tematu.
Otóż w tym tygodniu stwierdziłem niedogrzewanie silnika. Jak do tej pory (czyli przez ponad 6 lat) niezależnie od pory roku wskazówka wolniej lub szybciej zawsze osiągała prawie pion (czyli za dwie dwunasta). W tym i innych tematach wielu użytkowników boryka się z problemem wymiany dużego lub małego termostatu. Ja tak sobie myślę, że mały termostat nie decyduje o tym czy wskazówka osiągnie pion. Natomiast decyduje o czasie kiedy silnik osiągnie właściwą temperaturę.
Jeśli zaś tak jak u mnie nagle wskazówka osiąga tylko pierwszą kreskę (1/4 wskaźnika), a od momentu uruchomienia zimnego silnika chłodnica z rurą od termostatu robi się ciepła to oznacza że duży termostat jest niesprawny w pozycji otwartej.
W tym przypadku ja zacznę od wymiany dużego termostatu. Zastanawiam się tylko czy zrobić to samemu.
Zapytuję ja więc was czy następuje duży wyciek płynu przy wymianie tego dużego termostatu ? Nie mam warunków do spuszczania płynu w garażu. A nie chciałbym nadto usyfić silnika i miejsca garażowego.

jendrekmak 22-11-2010 10:45

Odp: Wymiana małego i dużego termostatu 2.0 TDDi
 
trochę na pewno poleci ale czy to będzie litr czy dwa litry to ciężko powiedzieć.

Bierut 22-11-2010 11:01

Odp: Wymiana małego i dużego termostatu 2.0 TDDi
 
Wielkie dzięki.
Chyba jednak podjadę do warsztatu. W ABSCar za wymianę życzą sobie 50 zł + ich termostat 93 zł. Jeśli mamy swój to wymiana 75 zł. Czyli wychodzi na to samo bo normalnie termostat Motorcrafta to wydatek 68 zł. Chyba, że zakupimy zamiennik. Vernet można dostać za 30 zł.

A może ktoś zna lepszy warsztat jak najbliżej Rembertowa ?

jendrekmak 22-11-2010 11:11

Odp: Wymiana małego i dużego termostatu 2.0 TDDi
 
po tym jak się czyta o termostatach to chyba wolę oryginał bo większa pewność jak to działa

marswiatek 22-11-2010 11:57

Odp: Wymiana małego i dużego termostatu 2.0 TDDi
 
Ja kupiłem oryginał i sam zmieniłem. To tylko trzy śrubki do odkręcenia:)(skrót do foto jest w historii tego postu). Trzeba tylko akumulator wyjąć, żeby było miejsce do manewrowania kluczem no i mieć nasadkę. Płynu wyciekło około 1,5l do 2l. Tyle dolałem żeby było do maxa na zbiorniczku wyrównawczym. Lałem powoli bo nie mogłem odkręcić zaworku odpowietrzającego w pompie wody ale to nie jest taki duży problem. Trzeba tylko później włączyć silnik i obserwować czy spada poziom w zbiorniczku wyrównawczym. Układ sam się odpowietrzy.

Do małego termostatu trzeba ściągnąć kolektor dolotowy, ale to też nie jest duży problem. Ja przy okazji wymieniłem uszczelki pod kolektorem dolotowym. 14/szt razy 8 oryginalne. Trzeba też mieć zgrabne paluszki żeby nie odkręcać przewodów do wtrysków.

Będzie OK próbuj sam!!

SrebnaStrzała 22-11-2010 12:31

Odp: Wymiana małego i dużego termostatu 2.0 TDDi
 
Kurde ale jaja z tymi termostatami. Sam nie wiem czy też mam do wymiany czy nie. Temp na dworze 6C a auto po spokojnym przejechaniu 20km nie przekracza 1 kreski na wskaźniku płynu chłodzącego.
Z tym że duży już wymieniałem, a mały o tej porze roku to nie zbyt przyjemna sprawa.

jendrekmak 22-11-2010 13:15

Odp: Wymiana małego i dużego termostatu 2.0 TDDi
 
u mnie przy jeździe po mieście w zależności od sytuacji wskazówka stoi w pionie po porannym uruchomieniu (staram się nie przekraczać 2000-2500 obrotów) w ciągu 7-10 km. póki co to jeszcze nie mam podgrzewacza elektrycznego ale pracuję nad uruchomieniem :)

Bierut 22-11-2010 13:45

Odp: Wymiana małego i dużego termostatu 2.0 TDDi
 
Cytat:

Napisał SrebnaStrzała (Post 1544717)
Kurde ale jaja z tymi termostatami. Sam nie wiem czy też mam do wymiany czy nie. Temp na dworze 6C a auto po spokojnym przejechaniu 20km nie przekracza 1 kreski na wskaźniku płynu chłodzącego.
Z tym że duży już wymieniałem, a mały o tej porze roku to nie zbyt przyjemna sprawa.

Tak jak pisałem wcześniej przy sprawnym układzie wskazówka zawsze powinna osiągnąć pion. Na dodatek gdy osiągnie nigdy nie powinna sie wahać. Nawet przy wielkich mrozach. Oczywiście dyskusyjna jest sprawa po jakim czasie to nastąpi. Przy takiej pogodzie jak teraz to kilka kilometrów i minut (no może nawet kilkanaście) powinno wystarczyć.
Ja zrobiłem swoim przez 8 lat ponad 230 tyś.km. I do zeszłego tygodnia właśnie tak było.
Ja jednak zdecydowałem się zmienić "duży" w zakładzie. Jak nie pomoże to w drugiej kolejności wezmę się za "mały".
Dzięki temu forum namierzyłem polecany zakład Zibcar na Nadnieprzańskiej. Umówiłem się na środę. Wstyd się przyznać, ale od kilku lat mieszkając w Rembertowie prawie co tydzień tamtedy przejeżdzałem i nie zwróciłem na niego uwagi i jeździłem do ABSCaru.

Mariusz 22-11-2010 15:40

Odp: Wymiana małego i dużego termostatu 2.0 TDDi
 
Cytat:

Napisał jendrekmak (Post 1544740)
u mnie przy jeździe po mieście w zależności od sytuacji wskazówka stoi w pionie po porannym uruchomieniu (staram się nie przekraczać 2000-2500 obrotów) w ciągu 7-10 km. póki co to jeszcze nie mam podgrzewacza elektrycznego ale pracuję nad uruchomieniem :)

Pochwal się jak zrobisz podgrzewacz, umieść foty i schematy. Sam kiedyś założyłem temat o tym.

Zawika 22-11-2010 18:35

Odp: Wymiana małego i dużego termostatu 2.0 TDDi
 
Cytat:

Napisał Bierut (Post 1544748)
Tak jak pisałem wcześniej przy sprawnym układzie wskazówka zawsze powinna osiągnąć pion. Na dodatek gdy osiągnie nigdy nie powinna sie wahać. Nawet przy wielkich mrozach. Oczywiście dyskusyjna jest sprawa po jakim czasie to nastąpi. Przy takiej pogodzie jak teraz to kilka kilometrów i minut (no może nawet kilkanaście) powinno wystarczyć.

Dokładnie jak pisze Bierut. Dodam jeszcze, że po ponownym odpaleniu auta, po postoju około 40 minutowym, wskazówka nadal powinna "stać" w pionie.
Moje autko, dziś sprawdziłem przy 4 stopniach, osiąga taki stan po 2,5 do 3 przejechanych kilometrów. No ale ja mam podgrzewacz w układzie chłodzenia :one:

SrebnaStrzała definitywnie masz problem z termostatem. Nie możliwe, żeby po przejechaniu 20 kilometrów, poziom na wskaźniku osiągnął tylko jedną kreskę.
Ja gdy zostawię samochód na mrozie z włączonym silnikiem, np. -15 stopni jak w zeszłym roku, na około 15 minut, to wskazówka "stoi"w pionie.
Dodam na zakończenie, ze nigdy nie wyłączam nawiewów do wewnątrz samochodu. On i bez tego, szybciutko się nagrzeje .

A na zakończenie jeszcze jedno. Temat ten jest wałkowany za każdym razem, gdy nastają chłody. Może warto wiec przeszukać forum .

SrebnaStrzała 25-11-2010 13:47

Odp: Wymiana małego i dużego termostatu 2.0 TDDi
 
Ja mam jeszcze pytanie odnośnie tych 2 termostatów. Czemu są dwa? Kiedy otwiera/zamyka się duży a kiedy mały ?

jendrekmak 25-11-2010 15:53

Odp: Wymiana małego i dużego termostatu 2.0 TDDi
 
bo jeden jest od chłodzenia oleju w silniku a drugi od chłodzenia samego silnika. temperatury potrzebne do chłodzenia tych dwóch obiegów są różne więc są dwa termostaty

AdamJ. 28-11-2010 20:06

Odp: Wymiana małego i dużego termostatu 2.0 TDDi
 
Podpisuję się pod tematem i też borykam się z niedogrzanym silnikiem...wymieniłem już duży termostat kupiłem oryginał, ale nie przyniosło to efektu i kreska jeśli dojdzie do pionu, to szybko spada w dół. Nawet po krótkim postoju ponowne uruchomienie silnika odbywa się ze wskazaniem najniższej temperatury-czyli jednym słowem silnik jest ciągle niedogrzany:(
byłem w sklepie z częściami i pytałem o ten mały termostat, ale gość mówił że jest tylko jeden i nie słyszał o drugim;/
Moje pytanie brzmi: jak nazywa się fachowo mały termostat i czy istnieje możliwość że takie wskazania niskiej temperatury spowodowane sa przez źle funkcjonujący czujnik temperatury i gdzie go szukać.

pzdr

Adam

marko1986 28-11-2010 20:39

Odp: Wymiana małego i dużego termostatu 2.0 TDDi
 
mały termostat nazywa się fachowo :termostat w układzie chłodzenia oleju
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

a czujnik temperatury jest umieszczony gdzieś w głowicy nie wiem dokładni gdzie ale jak coś znajdę to napiszę

Cytat:

Napisał vladmir71 (Post 1548473)
Podpisuję się pod tematem i też borykam się z niedogrzanym silnikiem...wymieniłem już duży termostat kupiłem oryginał, ale nie przyniosło to efektu i kreska jeśli dojdzie do pionu, to szybko spada w dół. Nawet po krótkim postoju ponowne uruchomienie silnika odbywa się ze wskazaniem najniższej temperatury-czyli jednym słowem silnik jest ciągle niedogrzany:(
byłem w sklepie z częściami i pytałem o ten mały termostat, ale gość mówił że jest tylko jeden i nie słyszał o drugim;/
Moje pytanie brzmi: jak nazywa się fachowo mały termostat i czy istnieje możliwość że takie wskazania niskiej temperatury spowodowane sa przez źle funkcjonujący czujnik temperatury i gdzie go szukać.

pzdr

Adam


AdamJ. 28-11-2010 21:47

Odp: Wymiana małego i dużego termostatu 2.0 TDDi
 
Dziękuję za odpowiedź:)
nie wiem za co się zabrać: wymianę małego termostatu, sprawdzenie (wymianę czujnika temperatury), zakup porywy silnika z całą gąbką, bo możne to ma wpływ, że u mnie ten cały materiał się zniszczył i to ciepło gdzieś ucieka i silnik jest owiewany??

Luk@s 29-11-2010 08:25

Odp: Wymiana małego i dużego termostatu 2.0 TDDi
 
Proponuję lekturę, szczególnie koniec wątku:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Bierut 29-11-2010 09:29

Odp: Wymiana małego i dużego termostatu 2.0 TDDi
 
Ja też jestem już po wymianie "dużego" termostatu. No i...........nie pomogło. Zła diagnoza.
Zamówiłem już mały termostat. Jak odbiorę to ponownie jadę do Zbicar.
Ja bym się nie łudził, że to wina czujnika. Po prostu zrobiło się zimniej i wychodzi szydło z worka.
Jak zmienię "mały" to dam znać czy pomogło.

jendrekmak 29-11-2010 11:16

Odp: Wymiana małego i dużego termostatu 2.0 TDDi
 
przy okazji sprawdź czy masz dogrzewacz cieczy chłodzącej i czy świece żarowe w nim są sprawne. montowny był do nadwozia przy dolnej poduszcze skrzyni biegów na grodzi tak mniej więcej pod nogami kierowcy na załamaniu podłogi i grodzi. bez dogrzewacza te silniki się nagrzewają bardzo wolno i w cyklu miejskim są bardzo niedogrzane.

AdamJ. 01-12-2010 09:29

Odp: Wymiana małego i dużego termostatu 2.0 TDDi
 
Witam.

Mam innego diesla transita i tam czy temoperatura wynosi -30 czy +30 wskaźnik stoi na środku i nawet nie pyknie...a u mnie....lata w góre i w dół...i co najgorsze...zauważyłem że więcej pali...

Juz teraz sam nie wiem co kupić czujnik czy mały termostat, bo w kabinie leci ciepło i to szybko odvczuwalne więc wydaje mi sie ze gdyby termostat siedział jeden czy drugi to nie było by ciepło?Jak uważacie?

Podejrzewam własnie że czujnik jest uszkodzony i podaje zły sygnał stad większe spalanie i takie skoki na wskaźniku temperatury, a dodam że podgrzewacz sprawdzony i grzeje, a przysłonięcie chłodnicy nic nie dało:(

W piatek mam jechać z Wrocławia do Szczecina to aż boję sie pomysleć jakie bedzie spalanie na niedogrzanym silnku...jeśli tak faktycznie jest:(

Doradzcie cos...

pzdr

Adam

AdamJ. 02-12-2010 15:02

Odp: Wymiana małego i dużego termostatu 2.0 TDDi
 
wczoraj byłem umówiony z mechanikiem, niestety ciągle ma Andrzejki więc nie czekając...postanowiłem spróbować samemu zdemontować stary i włożyć nowy termostat (mały) i jako laik w dziedzinie motoryzacji i techniki uporałem się z tym w około 1h i nie demontowałem przewodów do wtrysków i teraz autko nagrzewa się szybciej i trzyma temperaturę, choć muszę przyznać że gdy włączę nawiew to wskaźnik temperatury silnika opada delikatnie w dół-czy to normalne?czy powinien stać pionowo ciągle?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.