Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Uszkodzony przewód paliwowy 2.0 benzyna (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=223993)

TurekBisk 29-04-2015 09:22

Uszkodzony przewód paliwowy 2.0 benzyna
 
Witam. Chciałbym podzielić się swoją ostatnią usterką Forda. Zajeżdżam do pracy, staję na parkingu nie wyłączając silnika i czuję z nawiewu zapach benzyny. Aż mi ciary przeszły, otwierał maskę , zapach benzyny w koło, zdejmuje osłonę silnika, a tam fontanna z benzyny. Diagnoza pęknięty przewód paliwowy zasilania listwy wtryskowej. Oczywiście o powrocie do domu nie ma mowy . Od razu telefon do kolegi mechanika co z tym fantem zrobić. Najlepiej wymienić uszkodzony przewód, zaczyna się poszukiwanie części. Okazało się że taki przewód paliwowy dostępny jest tylko i wyłącznie w serwisie Forda :(
Czas oczekiwania 3 dni, koszt 350 zł, wymiana 20 zł i 10 minut czasu. Ale już wszystko śmiga. Pozdrawiam

slawek-kali 29-04-2015 09:26

Odp: Uszkodzony przewód paliwowy Mondeo MK4 2.0 benzyna
 
Waz gumowy i zaciski, na jakis czas starczy! I od razu na zlom w poszukiwaniu czesci ;)
Byłoby taniej :027:

TurekBisk 29-04-2015 09:59

Odp: Uszkodzony przewód paliwowy Mondeo MK4 2.0 benzyna
 
Pewnie na chwilę by pomogło, ale zważywszy że to benzyna to wolałem nie robić prowizory. Używany znalazłem na znanym portalu, ale nie mając możliwości sprawdzenia wolałem nie ryzykować, a i koszt 150 zł był też mało atrakcyjny. Przewód w serwisie sprzedają w całości ,odcinek około 2 metry prawie do samego zbiornika.

Markoo 30-04-2015 19:11

Odp: Uszkodzony przewód paliwowy 2.0 benzyna
 
Cytat:

Napisał TurekBisk (Post 2395691)
Diagnoza pęknięty przewód paliwowy zasilania listwy wtryskowej.

Co mu się stało, to znaczy... pękł tak bez powodu czy był gdzieś przyciśnięty, zagięty czy coś w tym stylu. Gdzie dokładnie?

abu_lodz 30-04-2015 20:48

Odp: Uszkodzony przewód paliwowy 2.0 benzyna
 
Cos drogo ten przewod... ? Rok temu placilem w ASO Ford 202.95zl bo mialem to samo, u mnie pekl na luku przy samej listwie. Pekniecie bylo mikroskopijne ale biorac pod uwage cisnienie niezle sikalo :D.


[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

TurekBisk 01-05-2015 07:00

Odp: Uszkodzony przewód paliwowy 2.0 benzyna
 
Pękł tak po prostu :( tak jak u kolegi wyżej na zdjęciu, mikroskopijne mikropęknięcia wzdłuż przewodu na samym zagięcie. Czytając różne fora ludzie narzekali na marnej jakości przewody paliwowe w fordzie. Co do ceny no niestety tyle sobie zażyczyli w ASO, koledzy wcześniej pisali o 280zł ale .... było już 350zł.

Pozwoliłem sobie zaznaczyć na zdjęciu kolegi Artura dokładnie to miejsce pęknięcia :)
http://www.iv.pl/images/44625084097404071360.jpg

miras500 01-05-2015 10:35

Odp: Uszkodzony przewód paliwowy 2.0 benzyna
 
Miałem tak samo w tam tym roku 2 godziny przed wyjazdem na lotnisko żonka wygnała mnie wyżucić śmieci jadę i nagle zaczeło w kabinie śmierdzi paliwem otwieram maskę a tam fontanna w górę na samym łuku przewodu podjechałem blisko 1km był serwis dali kawałek gumy zacisk ale nie gwarantował jak długo wytrzyma wolałem nie ryzykować auto pod dom taxi i szybko w ostatniej chwili na lotnisko bez utraty ryzyka wakacje najważniejsze.

wing 01-05-2015 12:50

Odp: Uszkodzony przewód paliwowy 2.0 benzyna
 
2 załącznik(i)
Witam serdecznie.
Wczoraj w moim s-max'ie -benzyna duratec 2.0 (2006) przy przebiegu 117tys.
Przewod w akcji na foto.
Pozdrawiam.

Markoo 01-05-2015 13:28

Odp: Uszkodzony przewód paliwowy 2.0 benzyna
 
No to ładnie, toż to nie ropa :( jest ryzyko :< Montując wtryski LPG starałem się nie ingerować, to się udało w oryginalne prowadzenie, tego przewodu, by uniknąć takich atrakcji w przyszłości, a tu widać że i tak zdarzają się takie atrakcje. Ech ciśnie się na klawiaturę, to już nie te samochody co dawniej :)

pawel_wojt 10-06-2015 14:27

Odp: Uszkodzony przewód paliwowy 2.0 benzyna
 
Koledzy czy jedynym wyjściem jest wymiana w ASO czy też da radę u mechanika korzystając z ogólnodostępnych przewodów paliwowych "z metra"?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.