Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2008-2011] Wyłączenie świateł do jazdy dziennej (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=80311)

neon2909 08-10-2009 19:44

Wyłączenie świateł do jazdy dziennej
 
Witam. Czy któryś z kolegów posiada wiedzę jak wyłączyć światła dzienne w FF II FL. Na tę chwilę po włączeniu stacyjki włączają mi się światła mijania pomimo położenia przełącznika rodzaju świateł w pozycji "0". Planuję zamontować światełka do jazdy dziennej w zatokę halogenów wobec tego ten system działania świateł mijania mi nie odpowiada. Proszę o pomoc i sugestie. Pozdrawiam.

Cien77 09-10-2009 07:05

Odp: Wyłączenie świateł do jazdy dziennej
 
Z tego co wiem, to można wyłączyć po podłączeniu do komputera.

mariusz.kowalczewski 09-10-2009 10:01

Odp: Wyłączenie świateł do jazdy dziennej
 
Witam,
obecnie śiatła działają w trybie "szwedzkim". Zmiana trybu następuje po ustawieniach w kompie - pewnie ASO. Za przeprogramowanie, w ASO, w Cytrynie zapłaciłem 50 PLN.

arturek 09-10-2009 11:12

Odp: Wyłączenie świateł do jazdy dziennej
 
Cytat:

Napisał mariusz.kowalczewski (Post 1261118)
Witam,
obecnie śiatła działają w trybie "szwedzkim". Zmiana trybu następuje po ustawieniach w kompie - pewnie ASO. Za przeprogramowanie, w ASO, w Cytrynie zapłaciłem 50 PLN.

A dasz sobie głowę uciąć za "tryb szwedzki"?
Nawet w ASO dokładają osobne moduły do świateł dziennych i nie ma to związku z instalacją świateł na rynek szwedzki.
Trzeba by podjechać do elektryka i ew zdemontować dodatkowy moduł jeśli taki istnieje.
W Focusie i obecnie mondeo miałem dokładany moduł świateł.
pozdrawiam
Arturek
P.S. Nie wykluczam opcji "świateł szwedzkich" ale nie jest to jedyna możliwość

kris86k 09-10-2009 21:38

Odp: Wyłączenie świateł do jazdy dziennej
 
Cytat:

Napisał neon2909 (Post 1260829)
Witam. Czy któryś z kolegów posiada wiedzę jak wyłączyć światła dzienne w FF II FL. Na tę chwilę po włączeniu stacyjki włączają mi się światła mijania pomimo położenia przełącznika rodzaju świateł w pozycji "0". Planuję zamontować światełka do jazdy dziennej w zatokę halogenów wobec tego ten system działania świateł mijania mi nie odpowiada. Proszę o pomoc i sugestie. Pozdrawiam.

Kolego w focusie II FL wlaczaja sie swiatla do jazdy dziennej a nie mijania.
Roznica jest dosyc spora...

Vadero 09-10-2009 21:51

Odp: Wyłączenie świateł do jazdy dziennej
 
Cytat:

Napisał neon2909 (Post 1260829)
Witam. Czy któryś z kolegów posiada wiedzę jak wyłączyć światła dzienne w FF II FL. Na tę chwilę po włączeniu stacyjki włączają mi się światła mijania pomimo położenia przełącznika rodzaju świateł w pozycji "0". Planuję zamontować światełka do jazdy dziennej w zatokę halogenów wobec tego ten system działania świateł mijania mi nie odpowiada. Proszę o pomoc i sugestie. Pozdrawiam.

Kolego te światła to właśnie światła do jazdy dziennej ;) i stoi za nimi całkiem dużo pomyślunku ze strony producenta - więc pewien jesteś, że chcesz to wywalić i wrzucić zamiast tego jakiś chłam z allegro? ;)

BTW - da się to wyłączyć po prostu po podpięciu pod kompa.

mihal 10-10-2009 07:54

Odp: Wyłączenie świateł do jazdy dziennej
 
a potrafisz wyjasnic roznice miedzy swiatlami dziennymi a mijania? (w focusie oczywiscie). bo dla mnie to nie sa zadne swiatla do jazdy dziennej tylko mijania z ta roznica, ze wlaczone sa nawet w pozycji 0.

maureliusz 10-10-2009 08:38

Odp: Wyłączenie świateł do jazdy dziennej
 
Z tego co ktoś to opisywał na forum, to kwestia jest nie przegramowania w ASO, a dołożenia dodatkowego przekaźnika. Wadą jest, że światłą ponoć zapalają się zaraz po przekręceniu kluczyka, jeżeli u Ciebie też tak jest, to bankowo nie jest to sprawa komputera.
Mam gdzieś w domu link do tego, to podeślę po weekendzie.
Obecnie proponuję porównać dwa Focusy z tym wspaniałym systemem i bez i poprostu wyciągnąć przekaźnik, które w Twoim jest dodatkowy :-) Coś powinno się wyłączyć...he he he.

Cien77 10-10-2009 09:52

Odp: Wyłączenie świateł do jazdy dziennej
 
Pierwotny post dotyczył Focusa z 2008 r. czyli chyba FF2FL.
W FL jest różnica pomiędzy światłami dziennymi, a mijania. Jeśli po przekręceniu kluczyka światła włączają się automatycznie w położeniu zero, to jest oświetlenie do jazdy dziennej. Świecą co prawda te same żarówki jak przy światłach mijania, ale z obniżoną mocą (chyba 70%).
W ASO otrzymałem informację, że jest to funkcja sterowana komputerem.

Vadero 10-10-2009 10:19

Odp: Wyłączenie świateł do jazdy dziennej
 
Cytat:

Napisał mihal (Post 1261698)
a potrafisz wyjasnic roznice miedzy swiatlami dziennymi a mijania? (w focusie oczywiscie). bo dla mnie to nie sa zadne swiatla do jazdy dziennej tylko mijania z ta roznica, ze wlaczone sa nawet w pozycji 0.


taka, że te światła dostają wtedy mniej prądu (chyba 70%), świecą wyżej.
Po włączeniu świateł mijania, obniżają się i idzie pełna moc na żarówki.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.