Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] szarpanie silnikiem do 2000 obr/min później jest ok (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=105195)

szubi10 14-07-2010 19:45

szarpanie silnikiem do 2000 obr/min później jest ok
 
Witam forumowiczów, jestem szczęśliwym posiadaczem mondeo mk3 1.8 benzyna i mam problem tego typu: do 2 tyś obr silnik szarpie a powyżej 2tyś jest ok ale tylko przy stopniowym dodawaniu gazu, w chwili kiedy mocniej wcisne pedal w podloge jest to samo jakby dlawienie(chyba cos sie przypchalo), podejrzewam zawór EGR jesli to on to jak go sprawnie wyczyscic i czym?.Prosze o pomoc i rady.Pozdrawiam wszystkich urzytkowników

andrzej_gorzynski 14-07-2010 21:13

Odp: szarpanie silnikiem do 2000 obr/min później jest ok
 
Na 100% cewka ma przebicie opisywałem niedawno swój przypadek .10 min pracy i po problemie autko śmiga .

TomCat 14-07-2010 22:53

Odp: szarpanie silnikiem do 2000 obr/min później jest ok
 
popieram, objaw idealny dla cewki. Ew przeglądnij jeszcze świece.

szubi10 15-07-2010 14:02

Odp: szarpanie silnikiem do 2000 obr/min później jest ok
 
a czy mozna ja sprawdzic w jakis sposob np w nocy? i czy podpiecie pod komputer nie wykryje tego bledu?

mkre5 15-07-2010 15:02

Odp: szarpanie silnikiem do 2000 obr/min później jest ok
 
Cytat:

Napisał andrzej_gorzynski (Post 1474557)
Na 100% cewka ma przebicie opisywałem niedawno swój przypadek .10 min pracy i po problemie autko śmiga .

witam kolegów
mam to samo ale u mnie jest o tyle dziwna sprawa ze wymienione zostały: przewody (motorcraft), świece (motorcraft) i właśnie cewka zapłonowa ale w serwisie dali jakąś która jest do focus mk2 (tak przynajmniej na pudełku pisało). Czy i tutaj by cewka była???

hefi 15-07-2010 16:00

Odp: szarpanie silnikiem do 2000 obr/min później jest ok
 
problem z wypadanie zaplonow sygnalizowany jest na checkiem, nawet jak ucieknie jedna iskra na tysiac lampka sie zaswieci

ja na Twoim miejscu zaczalbym od sprawdzenia swiec

andrzej_gorzynski 15-07-2010 16:18

Odp: szarpanie silnikiem do 2000 obr/min później jest ok
 
Cytat:

Napisał szubi10 (Post 1474910)
a czy mozna ja sprawdzic w jakis sposob np w nocy? i czy podpiecie pod komputer nie wykryje tego bledu?

Komputer nic Ci nie wykaże ja swojego podpiołem i zero błędów.A co do cewki z fokusa to jest taka sama ja dla próby podłączyłem żeby się upewnic czy to aby napewno cewka bo nowa kosztuje 350zł ,a nie chciałem wyrzucać kasy w błoto nie mając pewności. Cewkę wykręc z auta i dokładnie obejrzyj ,jeśli będą pęknięcia na obudowie lub czarne naloty to wymień cewkę i po problemie.

00lukas00 15-07-2010 19:16

Odp: szarpanie silnikiem do 2000 obr/min później jest ok
 
Ja mam to samo, po wymianie cewki (uszkodzonej oryginalnej) na niewiadomo jakiej produkcji ale do mondeo do 2 tyśków szarpnie a potem spokój, komputer nic nie pokazuje ale zamierzam zmienić cewkę na fordowską, zobaczymy jak coś to dam znać !!!

bialy88 15-07-2010 23:42

Odp: szarpanie silnikiem do 2000 obr/min później jest ok
 
U mnie wystarczyła wymiana świec i przewodów, ponieważ w jednym z gniazd w którym znajdowała się świeca była wilgoć.

szubi10 16-07-2010 11:26

Odp: szarpanie silnikiem do 2000 obr/min później jest ok
 
Bylem dzis na komputerze i wykazalo mi blad na sondzie lambda nr 141 ale po blebszych ogledzinach mechanik stwierdzil, ze albo ktoras swieca, kabel lub rzeczywiscie cewka.Na 14 mam miec swiece i kable boscha komplet 340zl, wiadomo nie oszczedzam bo chce tym cackiem pojezdzic jeszcze pare lat.Wymienie to i napisze, mam cicha nadzieje, ze problem zniknie, jesli nie to wtedy bedzie cewka.Tylko nie wiem czy bawic sie w używki z allegro za 150 zl czy brac nowa?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:31.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.