Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] Wymiana turbiny (zmienna geometria padła) (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=122209)

mrozpa 07-02-2011 13:54

Wymiana turbiny (zmienna geometria padła)
 
Witam, wszystkich to mój wpierszy post i odrazu mam (problem i) pytanie.
Padła mi turbina (zmienna geometria), wiem już, że nie wymienię na regenerowaną tylko kupię nową (najtańszą jaką znalazłem w w-wie to moto-remo burzyńscy cena 2200tyś(i zwrot stare)).
Pytanie brzmi gdzie powinienem tego dokońać, na ASO mnie nie stać. Czytałem o polecanych zakładach w W-wie, ale może kotoś z was już wymieniał turbo u kogoś i może się wypowiedzieć.
Nie chce żeby się okazało, że wydam kasę na nowe turbo a problem się pojawi przez złą wymianę.
Jak każdy z nas/was chce zrobić to raz i porządnie.Dziękuje za wszystkie rady

ps. czy da się kupić nową turbinę taniej niż 2200pln?

merchel 07-02-2011 16:56

Odp: Wymiana turbiny (zmienna geometria padła)
 
Jeśli nie chcesz dużo inwestować to mogę Ci tanio odsprzedać używaną kompletną turbinkę 1,6tdci 109km. Jest w pełni sprawna, pompuje idealnie . Jedyną wadą jest jej lekkie pogwizdywanie, do samego końca była w pełni sprawna.

wiktor20501 07-02-2011 20:07

Odp: Wymiana turbiny (zmienna geometria padła)
 
Hej
nie wymieniałem jeszcze turbiny ale musisz sprawdzić jaka była przyczyna padnięcia turbo ponieważ po założeniu nowej problem nie usunięty może spowodować ponowne zatarcie

SMUTNYINDYK 07-02-2011 20:52

Odp: Wymiana turbiny (zmienna geometria padła)
 
Szczotkarska tel. 22 665 93 86 - ja tam robiłem-jeszcze nowe przewody olejowe , wymiana oleju, mycie dolotu, ale oni tobą pokierują. Taniej chyba oryginału się nie da.

sosna_m 07-02-2011 21:18

Odp: Wymiana turbiny (zmienna geometria padła)
 
Cytat:

Napisał merchel (Post 1594166)
Jeśli nie chcesz dużo inwestować to mogę Ci tanio odsprzedać używaną kompletną turbinkę 1,6tdci 109km. Jest w pełni sprawna, pompuje idealnie . Jedyną wadą jest jej lekkie pogwizdywanie, do samego końca była w pełni sprawna.

Lekkie pogwizdywanie turbinki, to w zasadzie zaleta chyba. Wydaje się to być zupełnie normalne...

merchel 08-02-2011 07:37

Odp: Wymiana turbiny (zmienna geometria padła)
 
To pogwizdywanie było trochę mocniejsze niż nowej (tzn kupionej jako używki z rocznego auta). Jednak tak jak pisałem wcześniej wszystkie parametry były ok, nie puszczała oleju , sterowanie geometrią też było ok. Jeśłi byłby ktoś zainteresowany to mogę nawet podesłać na testy...jeśłi będzie ok, to wtedy zapłata.

colin barbazynca 08-02-2011 08:16

Odp: Wymiana turbiny (zmienna geometria padła)
 
Cytat:

Napisał mrozpa (Post 1594062)
Witam, wszystkich to mój wpierszy post i odrazu mam (problem i) pytanie.
Padła mi turbina (zmienna geometria), wiem już, że nie wymienię na regenerowaną tylko kupię nową (najtańszą jaką znalazłem w w-wie to moto-remo burzyńscy cena 2200tyś(i zwrot stare)).
Pytanie brzmi gdzie powinienem tego dokońać, na ASO mnie nie stać. Czytałem o polecanych zakładach w W-wie, ale może kotoś z was już wymieniał turbo u kogoś i może się wypowiedzieć.
Nie chce żeby się okazało, że wydam kasę na nowe turbo a problem się pojawi przez złą wymianę.
Jak każdy z nas/was chce zrobić to raz i porządnie. Zapomniałem dodać przebieg auta to (chyba bo tyle na liczniku, kupiłem jako używane) 127tyś.
Dziękuje za wszystkie rady

ps. czy da się kupić nową turbinę taniej niż 2200pln?


Dwa pytania:
1. dlaczego nie chcesz wymienic zmiennej geometrii jezeli reszta jest dobra? Nie jest to jakas skomplikowana czynnosc i na upartego to w garazu to mozna zrobic jak sie wie jak to ustawic. Najgorzej w sumie wyjac i zalozyc turbo.

2. Skoro kupujesz nowa sprezarke, to po co oddawac stara? Cos mi tu tak dziwnie to wyglada ;)

String 08-02-2011 09:45

Odp: Wymiana turbiny (zmienna geometria padła)
 
Zdaje się że było na forum, że Garret nie wypuszcza juz zestawów naprawczych, to po 1. A po 2 .... jak Ty chcesz w garażu ustawiac geometrię w turbo? Z tego co mi się wydaje to hmm.... trzeba mieć specjalne urządzenie do ustawienia turbiny... przynajmniej jak ja w poprzednim aucie regenerowałem turbo, to po naprawie jechała na ustawienie na jakimś specjalnym urządzeniu.... więc... hmm.... ale może się mylę :)

mrozpa 08-02-2011 11:20

Odp: Wymiana turbiny (zmienna geometria padła)
 
Witam, dziekuje za odpowiedzi, doprecyzuje padał turbina ze zmienną geometrią (zatarła się).
Przed wsadzeniem nowej oczywiście czyszczenie silnika (dwa razy olej), miski,smoka oraz wymiana przewodów olejowych.
W aso za sam przewód krzyczą 250pln, + śruba (ta z sitkiem) jakieś 60pln. Czy motorcraft robi również te części, czy tylko są oryginały? Można gdzieś kupić taniej w sieci?

Podpowiedźcie co jeszcze sprawdzić, wyczyścić na co zwrócić uwagę.
pozdr

colin barbazynca 08-02-2011 13:16

Odp: Wymiana turbiny (zmienna geometria padła)
 
Cytat:

Napisał String (Post 1594662)
Zdaje się że było na forum, że Garret nie wypuszcza juz zestawów naprawczych, to po 1. A po 2 .... jak Ty chcesz w garażu ustawiac geometrię w turbo? Z tego co mi się wydaje to hmm.... trzeba mieć specjalne urządzenie do ustawienia turbiny... przynajmniej jak ja w poprzednim aucie regenerowałem turbo, to po naprawie jechała na ustawienie na jakimś specjalnym urządzeniu.... więc... hmm.... ale może się mylę :)

No ale zmienna geometrie mozna albo wyczyscic albo wyjac z jakiejs innej sprezarki w ktorej padlo CHRA.
Do ustawienia nie jest potrzebna maszyna jezeli sie wie jak powinno to dzialac - tutaj duzym bonusem jest sprawdzenie jak to dziala ustawione i zrobic taksamo w tej ktora sie naprawia.

Natomiast ostatni post mowi o tym, ze sie zatarla sprezarka ze zmienna geometria, wiec prawdopodobnie nie ma co naprawiac tylko cale CHRA trzeba zmienic lub poprostu cala turbosprezarke.

SMUTNYINDYK 08-02-2011 22:02

Odp: Wymiana turbiny (zmienna geometria padła)
 
Jakie dwa razy olej? Zadzwoń na Szczotkarską.

vqsoft 09-02-2011 20:19

Odp: Wymiana turbiny (zmienna geometria padła)
 
Cytat:

Napisał SMUTNYINDYK (Post 1595205)
Jakie dwa razy olej? Zadzwoń na Szczotkarską.

mam sprawna turbine z mojej mazdy. ten sam silnik
wymieniłem ją niepotrzebnie właśnie na nówkę z motremo. Jak pojechałem oddać do garreta starą to goście ją sprawdzili i powiedzieli że jest sprawna. Oddali ja, oddali też zaliczkę i cześć kasy. Tak więc tanio oddam. mieszkam w wawie więc gdzieś możemy sie ustawić.

co sie stało w twojej suszarce? vnt w tych garetach nie pada często!

mkaminski100 10-02-2011 12:54

Odp: Wymiana turbiny (zmienna geometria padła)
 
Kolejne 1.6 z walnietym turbo?
Cytat:

Napisał colin barbazynca (Post 1594765)
No ale zmienna geometrie mozna albo wyczyscic albo wyjac z jakiejs innej sprezarki w ktorej padlo CHRA.
Do ustawienia nie jest potrzebna maszyna jezeli sie wie jak powinno to dzialac - tutaj duzym bonusem jest sprawdzenie jak to dziala ustawione i zrobic taksamo w tej ktora sie naprawia.

Natomiast ostatni post mowi o tym, ze sie zatarla sprezarka ze zmienna geometria, wiec prawdopodobnie nie ma co naprawiac tylko cale CHRA trzeba zmienic lub poprostu cala turbosprezarke.

Jak rozbierzesz i nie krecisz sztanga to nie trzeba nawet ustawiac. Wystarczy przeczyscic. Wlasciciele super niezawodnych Volkwagenow wiedza jak to zrobic z zamknietymi oczami. :)
o prosze [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Cytat:

Napisał SMUTNYINDYK (Post 1595205)
Jakie dwa razy olej? Zadzwoń na Szczotkarską.

Warunek gwarancji Garett-Honeywell. Do tego test ile z turbo wylatuje oleju i czyszczenie miski i smoka. W 1.6 dolozyli chyba tez wymiane przewodu doprowadzajacego olej. ASO bez tego nie da gwarancji i prawda jest taka, ze patrzac ile turb sie wysr...alo 5 minut po montazu to sie nie dziwie. Czesto turbo pada jako efekt a nie przyczyna.

Cytat:

Napisał mrozpa (Post 1594709)
... Czy motorcraft robi również te części, czy tylko są oryginały? Można gdzieś kupić taniej w sieci?

ford sklep, abc Ford. jest sporo miejsc i czesto (nie zawsze) oferuja niskie ceny.

SMUTNYINDYK 10-02-2011 22:54

Odp: Wymiana turbiny (zmienna geometria padła)
 
U mnie wraz z NOWĄ turbiną wymieniono na nowe wszystkie przewody od turbiny,wyczyszczono dolot, i smok i miskę olejową, wymieniono elektropneumatyczny sterownik turbiny sprawdzono przepływ, ale nikt nie wymieniał oleju dwa razy- to mógłby wymyślić tylko jakiś idiota, aby ludzi naciągać na koszty. Gwarancja nadal u mnie funkcjonuje.

mkaminski100 11-02-2011 07:19

Odp: Wymiana turbiny (zmienna geometria padła)
 
Cytat:

Napisał SMUTNYINDYK (Post 1596547)
U mnie wraz z NOWĄ turbiną wymieniono na nowe wszystkie przewody od turbiny,wyczyszczono dolot, i smok i miskę olejową, wymieniono elektropneumatyczny sterownik turbiny sprawdzono przepływ, ale nikt nie wymieniał oleju dwa razy- to mógłby wymyślić tylko jakiś idiota, aby ludzi naciągać na koszty. Gwarancja nadal u mnie funkcjonuje.

Garett-Honeywell ma taki zapis w gwarancji. Pewnie pracuja tam idioci... ;)
Jedna zmiana jest z plynem do rozpuszczania osadow druga do wyplukania resztek szlamu i opilkow.

SMUTNYINDYK 11-02-2011 23:31

Odp: Wymiana turbiny (zmienna geometria padła)
 
No nie dyskutuję, uznaje Twoją na pewno większą fachowość w tych zagadnieniach, ja zleciłem to zakładowi od FORDÓW, zrobili chyba więcej niż trzeba, oni sprowadzali turbo, oni biorą wszystko na siebie. Do tej pory wszystko działa dobrze, a ja mam jeszcze kilka miesięcy gwarancji. Nie pamiętam abym płacił za 2-u krotną wymianę oleju, a turbinę mam nową[tzn. dziś już ponad roczną].

mrozpa 14-02-2011 14:16

Odp: Wymiana turbiny (zmienna geometria padła)
 
dziękuje wszystkim za odpowiedzi, turbina wymieniona na nową, mam nadzieje, że wszystko będzie ok.

mrozpa

SMUTNYINDYK 16-02-2011 00:12

Odp: Wymiana turbiny (zmienna geometria padła)
 
No to napisz co, gdzie, jak i za ile-przecież po to jest FORUM aby dzielić się wiedzą!

mrozpa 19-03-2011 14:12

Odp: Wymiana turbiny (zmienna geometria )
 
Witam,

Napisze co i jak, wymaina odbywała się w zakadzie w Markach, cały koszt z częściami to 3tyś.

I co z tego wyszło, dziś po przejechaniu niecałych 2tyś km, turbina wyzioneła ducha (auto straciło moc i usłyszałem tylko świst pod maską).
(wspomnę, że tydzień po wymianie turbo, odwiedziłem ASO , w celu diagnostyki silnika, było zeroo błędów, zeroo zastrzeżeń)
Więc laweta i do ABSCAR,(mieli już zamknięte w poniedziałek zobaczę co powiedzą).

Dla mnie (jak i każdego w takiej sytuacji) to dramat, co robić dalej.

Ktoś coś podpowie?

vqsoft 19-03-2011 14:43

Odp: Wymiana turbiny (zmienna geometria padła)
 
wymieniłeś na nówke ? i nowka padła!?

mrozpa 19-03-2011 16:06

Odp: Wymiana turbiny (zmienna geometria padła)
 
Dokładnie nówka sztuka, plus do tego czyszczenie silnika, miski olejowej, saka, nowy przewód olejowy i śruba.
I jak widać nie pomogło:(

mkaminski100 19-03-2011 16:29

Odp: Wymiana turbiny (zmienna geometria padła)
 
No i co robili przy wymianie (czyszczenie smoka, przewodu, sitko, sprawdzenie cisnienia czy przelotu oleju przez turbo - to wszystko jest opisane w gwarancji Garretta)

mrozpa 19-03-2011 19:45

Odp: Wymiana turbiny (zmienna geometria padła)
 
Realizacja wedle zaleceń właśnie z karty gwarancyjnej garetta.
Co więcej, wedle zaleceń sprawdziłem auto w ASO (chciałem mieć pewność) po około tygodniu od wymiany turbiny i było wszystko OK.

A jak się okazło dziś, jest wielka d....pa.

mareksoft 19-03-2011 21:13

Odp: Wymiana turbiny (zmienna geometria padła)
 
widac najwyrażniej tego co bylo zalecone nie zrobili tylko dopisali do rachunku a niestety w tych turbinach trzeba wszystko co zalecane zrobic mam nadzieje ze na gwarancji ci to zrobią

SMUTNYINDYK 19-03-2011 21:36

Odp: Wymiana turbiny (zmienna geometria padła)
 
Nie wiem co to jest ABSCAR, ale jeśli udokumentują, że zrobili to prawidłowo wobec MOTOREMO to masz znowu nową turbinę. Aczkolwiek nerwy, czas -ja pierniczę.I PISZ WSZYSTKO!!!

vqsoft 20-03-2011 14:00

Odp: Wymiana turbiny (zmienna geometria padła)
 
zaglądałeś do turbo ? bo to ze stracił moc i śwista nie musi oznaczać ze turbo padło.
Moze spadł któryś wąż dolotu ?

mrozpa 20-03-2011 14:15

Odp: Wymiana turbiny (zmienna geometria padła)
 
zaglądałem, łopatki pokrzywione, więc jak nic klap

vqsoft 20-03-2011 16:43

Odp: Wymiana turbiny (zmienna geometria padła)
 
kurde
jesli masz krzywe lopaty na kole kompresji to coś zassałeś ;( filtr zmieniony ?

HYCHLA 20-03-2011 19:06

Odp: Wymiana turbiny (zmienna geometria padła)
 
Witam.

Ciało obce w wirniku:(

damiasek 20-03-2011 20:54

Odp: Wymiana turbiny (zmienna geometria padła)
 
Cytat:

Napisał HYCHLA (Post 1621740)
Witam.

Ciało obce w wirniku:(

Na coś takiego to żadne smarowanie, sitka i przewody nie pomogą - ciekawe czy gwarancje uznają.

SMUTNYINDYK 20-03-2011 21:21

Odp: Wymiana turbiny (zmienna geometria padła)
 
Napisz jeszcze czy jak ruszasz za ośkę[tą przy pogiętych łopatkach po zdjęciu gumy dolotowej] to rusza się na boki? Jak jest sztywno to niestety ciało obce[ale dlaczego dopiero po 2 tyś. km], a jak lata na boki to jeszcze walcz o uznanie samorzutnego rozpadu łożyska w turbinie-przecież wady materiałowe też się zdarzają.

Gabrycha 21-03-2011 09:51

Odp: Wymiana turbiny (zmienna geometria padła)
 
wniosek z tego taki że ktoś zostawił ci pod filtrem "niespodziankę". Prawdopodobnie jakieś "coś" wpadło machaniorom do puszki filtra a potem to tylko tykała bomba z opóźnionym zapłonem, aż wkońcu wzięło i zassłao i poszło po łopatkach. Teraz można tego szukać o okolicy IC. jest szansa że tan się zatrzymało i dalej nie poleci.

mrozpa 21-03-2011 16:32

Odp: Wymiana turbiny (zmienna geometria padła)
 
Witam,

Ośka lata na boki jak cholera i to spowodowąło wygięcie łopatek, (raczej wykluczone ciało obce). Jutro wieczorem podam więcej szczegółow.

pozdr

vqsoft 21-03-2011 17:05

Odp: Wymiana turbiny (zmienna geometria padła)
 
masakra
naprawdę!
jak lata na boki to kłopoty ze smarowaniem. Pytanie czemu

SMUTNYINDYK 21-03-2011 18:57

Odp: Wymiana turbiny (zmienna geometria padła)
 
No to pójdź drogą wady materiałowej. Niech ci mechanicy z ABSCAR twierdzą, ze było zrobione ok. Ważne czy padły łożyska, czy może pękła ośka.

mrozpa 25-03-2011 19:39

Odp: Wymiana turbiny (zmienna geometria padła)
 
witam,

W tygodniu nie miałem czasu więc dziś napisze jak wygląda sytuacja.

Ponowna awaria turbin według opinii mechaników serwisu ABSCAR (w-wa, ul.Instalatorów) to zapchanie saka oleju w misce olejowe (wymiana gwarancyjna turbiny odrzucona)j. Z informacji jakie uzyskałem, nic nie wskazuje (dzięki bogu) na usterkę silnika, bo i takie były możliwości, pompa olejowa działa prawidłowo.

Niestety przy poprzedniej wymianie turbiny sak był tylko czyszczony (jak widać, należy go wymieniać na nowy, bo koszt to około 160pln, więc gdybym tylko wiedział na pewno był by wymieniony). No cóż stało się.

Co teraz, "expert" z ABSCAR poinformował, że jedyna możliwość to wyczyszczenie układu olejowego (przewody olejowe i śruba nie wymagają wymiany bo przecież kupiłem nowe jakieś 1,5tyś km temu:< wystarczy wyczyścić). Wymieniamy Sak ,filtr (olej,powietrze), olej (koszt około 800pln).
I co dalej, mam pojeździć autem po wymianie około 400-500km, następnie ponowna wizyta w ABS celem zdemontowania miski olejowej i sprawdzenia czy SAK nadal się zapycha, czy jest już OK.
Jeżeli będzie się zapychał znowu wymiana i tak na okrągło, aż będzie czysty (wydaje się być logiczne). Dlaczego taka sytuacji w ogóle się pojawiła? Samochód kupiłem z Hiszpanii, jak widać nikt nie dbał o dobry/czysty olej, i silnik był "brudny". Zalanie syntetyka spowodowało wypłukanie brudu i zapchanie układu olejowego. (chyba to możliwe).

Teraz mam do was pytanie czy zaproponowane rozwiązanie przez ABS jest poprawne?

Kolejna sprawa to, że niestety nie kupię już nowej turbiny (nie mogę pozwolić sobie na utratę kolejnych 2,5 tyś) więc skłaniam się ku zakupowi używanej turbiny ( dokładnie coś takiego [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] ) czy ktoś może się wypowiedzieć w sprawie wiarygodności tej firmy? Poprawności mojego wyboru.

Będę wdzięczny za ewentualne sugestie, uwagi

Mrozpa

merchel 25-03-2011 20:17

Odp: Wymiana turbiny (zmienna geometria padła)
 
kolego Mrozpa... mam taką używaną turbinkę. Jest sprawna, nie bierze oleju , łopatki i grucha nie uszkodzone, tylko nieco pogwizduje. Mogę tanio sprzedać ... szkoda na razie grubszej kasy inwestować w turbinę...jeśli masz takie niespodzianki z zapychaniem się ssaka i przewodów olejowych,,,

mkaminski100 25-03-2011 21:03

Odp: Wymiana turbiny (zmienna geometria padła)
 
Cytat:

Napisał mrozpa (Post 1625395)
...Ponowna awaria turbin według opinii mechaników serwisu ABSCAR (w-wa, ul.Instalatorów) to zapchanie saka oleju w misce olejowe (wymiana gwarancyjna turbiny odrzucona)j. ...

Niestety przy poprzedniej wymianie turbiny sak był tylko czyszczony (jak widać, należy go wymieniać na nowy, bo koszt to około 160pln, więc gdybym tylko wiedział na pewno był by wymieniony).
...

Zapytalem sie wczesniej:
Cytat:

Napisał mkaminski100 (Post 1621075)
No i co robili przy wymianie (czyszczenie smoka, przewodu, sitko, sprawdzenie cisnienia czy przelotu oleju przez turbo - to wszystko jest opisane w gwarancji Garretta)

Odpowiedziales:
Cytat:

Napisał mrozpa (Post 1621219)
Realizacja wedle zaleceń właśnie z karty gwarancyjnej garetta.
Co więcej, wedle zaleceń sprawdziłem auto w ASO (chciałem mieć pewność) po około tygodniu od wymiany turbiny i było wszystko OK.

A jak się okazło dziś, jest wielka d....pa.

To jak w koncu bylo?

Ssak wystarczy wymyc, nie ma w nim nic poza sitkiem, tylko, ze to sitko zapycha sie syfem powstajacym przy przedostawianiu sie sadzy do oleju. Np przez zbyt czeste dopalanie (wycietego, ale niewyprogramowanego) DPFa, zapchany DPF i wieksze cisnienie w wydechu, krotkie trasy, niedogrzanie silnika.
Dlatego plucze sie olej dwa razy, raz na wyplukanie resztek turbo (walka, opilkow z lozyska), a potem z srodkiem do plukania, np Forte, zeby wyplukac osady.
Do tego wyjmuje sie smok i go czysci, wymieniac nie trzeba bo to sie nie zuzywa.

SMUTNYINDYK 25-03-2011 23:09

Odp: Wymiana turbiny (zmienna geometria padła)
 
Przecież zrobiłeś wszystko prawidłowo-smoka się nie wymienia tylko czyści. Widać MOTO-REMO gwarancji nie uznaje właściwie nigdy.Myślę że trzeba walczyć-niech ABSCAR Ci jakoś pomoże nie opitalając jednocześnie z kasy. Sporo osób uważa że ABSCAR już dawno się zdeprawował-FORDY naprawiamy na Szczotkarskiej.

mrozpa 26-03-2011 06:57

Odp: Wymiana turbiny (zmienna geometria padła)
 
Samochód nie ma DPFa(więc powód częstego dopalania odpada).

Pierwsza wymiana nie była robiona w ABS, więc narazie nie ma mowy o tym aby oni coś spaprali.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:46.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.