Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] Wymiana turbiny (zmienna geometria padła) (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=122209)

SMUTNYINDYK 08-02-2011 22:02

Odp: Wymiana turbiny (zmienna geometria padła)
 
Jakie dwa razy olej? Zadzwoń na Szczotkarską.

vqsoft 09-02-2011 20:19

Odp: Wymiana turbiny (zmienna geometria padła)
 
Cytat:

Napisał SMUTNYINDYK (Post 1595205)
Jakie dwa razy olej? Zadzwoń na Szczotkarską.

mam sprawna turbine z mojej mazdy. ten sam silnik
wymieniłem ją niepotrzebnie właśnie na nówkę z motremo. Jak pojechałem oddać do garreta starą to goście ją sprawdzili i powiedzieli że jest sprawna. Oddali ja, oddali też zaliczkę i cześć kasy. Tak więc tanio oddam. mieszkam w wawie więc gdzieś możemy sie ustawić.

co sie stało w twojej suszarce? vnt w tych garetach nie pada często!

mkaminski100 10-02-2011 12:54

Odp: Wymiana turbiny (zmienna geometria padła)
 
Kolejne 1.6 z walnietym turbo?
Cytat:

Napisał colin barbazynca (Post 1594765)
No ale zmienna geometrie mozna albo wyczyscic albo wyjac z jakiejs innej sprezarki w ktorej padlo CHRA.
Do ustawienia nie jest potrzebna maszyna jezeli sie wie jak powinno to dzialac - tutaj duzym bonusem jest sprawdzenie jak to dziala ustawione i zrobic taksamo w tej ktora sie naprawia.

Natomiast ostatni post mowi o tym, ze sie zatarla sprezarka ze zmienna geometria, wiec prawdopodobnie nie ma co naprawiac tylko cale CHRA trzeba zmienic lub poprostu cala turbosprezarke.

Jak rozbierzesz i nie krecisz sztanga to nie trzeba nawet ustawiac. Wystarczy przeczyscic. Wlasciciele super niezawodnych Volkwagenow wiedza jak to zrobic z zamknietymi oczami. :)
o prosze [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Cytat:

Napisał SMUTNYINDYK (Post 1595205)
Jakie dwa razy olej? Zadzwoń na Szczotkarską.

Warunek gwarancji Garett-Honeywell. Do tego test ile z turbo wylatuje oleju i czyszczenie miski i smoka. W 1.6 dolozyli chyba tez wymiane przewodu doprowadzajacego olej. ASO bez tego nie da gwarancji i prawda jest taka, ze patrzac ile turb sie wysr...alo 5 minut po montazu to sie nie dziwie. Czesto turbo pada jako efekt a nie przyczyna.

Cytat:

Napisał mrozpa (Post 1594709)
... Czy motorcraft robi również te części, czy tylko są oryginały? Można gdzieś kupić taniej w sieci?

ford sklep, abc Ford. jest sporo miejsc i czesto (nie zawsze) oferuja niskie ceny.

SMUTNYINDYK 10-02-2011 22:54

Odp: Wymiana turbiny (zmienna geometria padła)
 
U mnie wraz z NOWĄ turbiną wymieniono na nowe wszystkie przewody od turbiny,wyczyszczono dolot, i smok i miskę olejową, wymieniono elektropneumatyczny sterownik turbiny sprawdzono przepływ, ale nikt nie wymieniał oleju dwa razy- to mógłby wymyślić tylko jakiś idiota, aby ludzi naciągać na koszty. Gwarancja nadal u mnie funkcjonuje.

mkaminski100 11-02-2011 07:19

Odp: Wymiana turbiny (zmienna geometria padła)
 
Cytat:

Napisał SMUTNYINDYK (Post 1596547)
U mnie wraz z NOWĄ turbiną wymieniono na nowe wszystkie przewody od turbiny,wyczyszczono dolot, i smok i miskę olejową, wymieniono elektropneumatyczny sterownik turbiny sprawdzono przepływ, ale nikt nie wymieniał oleju dwa razy- to mógłby wymyślić tylko jakiś idiota, aby ludzi naciągać na koszty. Gwarancja nadal u mnie funkcjonuje.

Garett-Honeywell ma taki zapis w gwarancji. Pewnie pracuja tam idioci... ;)
Jedna zmiana jest z plynem do rozpuszczania osadow druga do wyplukania resztek szlamu i opilkow.

SMUTNYINDYK 11-02-2011 23:31

Odp: Wymiana turbiny (zmienna geometria padła)
 
No nie dyskutuję, uznaje Twoją na pewno większą fachowość w tych zagadnieniach, ja zleciłem to zakładowi od FORDÓW, zrobili chyba więcej niż trzeba, oni sprowadzali turbo, oni biorą wszystko na siebie. Do tej pory wszystko działa dobrze, a ja mam jeszcze kilka miesięcy gwarancji. Nie pamiętam abym płacił za 2-u krotną wymianę oleju, a turbinę mam nową[tzn. dziś już ponad roczną].

mrozpa 14-02-2011 14:16

Odp: Wymiana turbiny (zmienna geometria padła)
 
dziękuje wszystkim za odpowiedzi, turbina wymieniona na nową, mam nadzieje, że wszystko będzie ok.

mrozpa

SMUTNYINDYK 16-02-2011 00:12

Odp: Wymiana turbiny (zmienna geometria padła)
 
No to napisz co, gdzie, jak i za ile-przecież po to jest FORUM aby dzielić się wiedzą!

mrozpa 19-03-2011 14:12

Odp: Wymiana turbiny (zmienna geometria )
 
Witam,

Napisze co i jak, wymaina odbywała się w zakadzie w Markach, cały koszt z częściami to 3tyś.

I co z tego wyszło, dziś po przejechaniu niecałych 2tyś km, turbina wyzioneła ducha (auto straciło moc i usłyszałem tylko świst pod maską).
(wspomnę, że tydzień po wymianie turbo, odwiedziłem ASO , w celu diagnostyki silnika, było zeroo błędów, zeroo zastrzeżeń)
Więc laweta i do ABSCAR,(mieli już zamknięte w poniedziałek zobaczę co powiedzą).

Dla mnie (jak i każdego w takiej sytuacji) to dramat, co robić dalej.

Ktoś coś podpowie?

vqsoft 19-03-2011 14:43

Odp: Wymiana turbiny (zmienna geometria padła)
 
wymieniłeś na nówke ? i nowka padła!?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:44.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.