Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Diesel (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=139)
-   -   [Ogólne] Czy ON w zbiorniku się starzeje? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=155785)

pecet3d 12-04-2012 17:45

Czy ON w zbiorniku się starzeje?
 
Ostatnio mało jeździłem autem, po 3 tygodniach miałem prawie pół baku. I właśnie mniej więcej po tym czasie zauważyłem zdecydowanie gorsze odpalanie na zimnym silniku. Trzeba było kręcić 2-4 sek, mimo dodatnich temperatur otoczenia. Po wyjeżdżeniu prawie do końca tego paliwa i zatankowaniu do pełna wszystko wróciło do normy (odpala od razu). Paliwo zawsze tankuje BP Ultimate.
Gdy jeździłem więcej (cały bak na 2 tygodnie) to do samej rezerwy odpalał od razu. Czy to możliwe żeby ON tracił swoje właściwości po kilku tygodniach stania w baku?

majdan 12-04-2012 19:47

Odp: Czy ON w zbiorniku się starzeje?
 
Na pewno starzeje sie i ma na prace silnika wplyw ale to by musialo lezej dlugi czas; moze sie wytraca woda lub inne skladniki chemiczne ktorych nie znam. Poszukaj w sieci jesli cie ten temat interesuje, na pewno cos znajdziesz.

radekrogo 14-04-2012 20:37

Odp: Czy ON w zbiorniku się starzeje?
 
Będąc wojskowym, widziałem pojazdy co pol roku nie były odpalane i jedynie co mogło powstrzymać ich rozruch to padnięta bateria lub zapowietrzenie. Po 3 tygodniach twój ON się nie zepsuł, to nie mleko.

ber 15-04-2012 09:08

Odp: Czy ON w zbiorniku się starzeje?
 
Zdecydowanie olej napędowy się nie starzeje , nawet po 100 u latach ciągle będzie taki sam .g:P

Szeryf455 15-04-2012 17:27

Odp: Czy ON w zbiorniku się starzeje?
 
Znajomy ma zapasy z czasów ruskich jednostek wojskowych stacjonujących u nas za PRL-u i jego passat śmiga na tym bez problemu :)

Snajper_881 17-04-2012 20:30

Odp: Czy ON w zbiorniku się starzeje?
 
No tak ale to TDI...

Wiesław50 18-04-2012 16:42

Odp: Czy ON w zbiorniku się starzeje?
 
W oleju napędowym występuje skażenie mikrobiologiczne które utrudnia eksploatację silników Disla. Obecnie stosuje się pakiety zabezpieczające, które zawierają biocydy. Jeśli masz ON starszy niż jeden rok to warto uzupełnić ten pakiet dodając dodatek do ON np. Sonax.

Janusz_p 19-04-2012 05:28

Odp: Czy ON w zbiorniku się starzeje?
 
Cytat:

Napisał ber (Post 1815210)
Zdecydowanie olej napędowy się nie starzeje , nawet po 100 u latach ciągle będzie taki sam .g:P

To zdanie mogłoby być prawdziwe w czasach przed dodawaniem do paliw biokomponentów.

bongo 20-04-2012 11:46

Odp: Czy ON w zbiorniku się starzeje?
 
Wszystko jest względne. Ogolnie do paliwa w rafineriach dodaje się specjalne dodatki, które mają zapobiec narastaniu kolonii bakterii. Tak przynajmniej uczyła mnie pani doktor na wydziale paliw i energii, gdy byłem młody. To pamietam bardzo dobrze, bo byłem w szoku, że w paliwie (ogólnie truciźnie) może tętnić życiem:p
Cytat z mądrej strony: "Paliwo naturalnie jest siedliskiem wielu rodzajów bakterii. Niektóre źródła podają, że w paliwie żyje około 100 szczepów bakterii, które już znajdują się w paliwie, gdy opuszcza ono rafinerię. Dzisiaj ze względów ekologicznych bakterie mają jeszcze łatwiejsze życie".
Dlatego wszystko zależy od tego czego i w jakiej ilości dodano, aby "ulepszyć" paliwo. A dodatków jest całe mnóstwo. A najlepszym przykładem jest fakt że paliwo letnie i ziomowe różni się od siebie (ale chyba posiadaczy dieslów nie trzeba do tego przekonywac) g:D.
Teoretycznie paliwo powinno być jaknajlepiej zabezpieczone przed "psuciem się" i starzeniem, ale w naszym kraju różne kwiatki są możliwe, dlatego eksperci (kimkolwiek nie są) radzą aby paliwa nie przechowywac dłużej niż pół roku.
Współczesne paliwa zawierają biokomponenty oraz mało siarki, a to stwarza jeszcze lepsze warunki dla baktrerii.

PS. Oto link stronki. (Osobom emocjonalnie silnie związanym ze swoimi dieselkami radze nie czytać :p ):
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

pecet3d 22-04-2012 14:58

Odp: Czy ON w zbiorniku się starzeje?
 
Dzięki za odpowiedzi. Jednak źle oceniłem mój problem. Teraz po całonocnym staniu raz zapali od razu a raz trzeba pokręcić kilka sekund i nie ma to związku z "wiekiem" paliwa.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.