Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Zapalniczka - czy "automat" ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=207926)

jagmar 10-07-2014 09:38

Zapalniczka - czy "automat" ?
 
Witam!

W moim Focusie Mk2 brakowało zapalniczki. Zamówiłem dzisiaj nową, włozyłem i zauwazyłem że trzeba ją trzymać żeby się nagrzewała. W mondeo mam tak, że wcisne i po chwili ona odskakuje - tutaj tego nie ma.

I tu moje pytanie czy tak ma być, czy może po prostu otrzymałem złą zapalniczkę i dlatego tak jest ?

pozdrawiam

salom 10-07-2014 09:42

Odp: Zapalniczka - czy "automat" ?
 
Można to samemu wyregulować, podginając lekko w stronę zaciskania w obudowie zapalniczki te łapki które trzymają w momencie podgrzewania spiralę zapalniczki, i które po nadrzaniu puszczają tą spiralę. Ale nie za mocno, metodą prób i błędów, bo jak za mocno dogniesz, to może się przepalić spirala z powodu długiego grzania.

jagmar 10-07-2014 10:17

Odp: Zapalniczka - czy "automat" ?
 
Czyli w tym "oworze" w który wkładam zapalniczkę ? (nie w samej zapalniczce ?)

radek70 10-07-2014 10:24

Odp: Zapalniczka - czy "automat" ?
 
Tak.

michup5 10-07-2014 17:01

Odp: Zapalniczka - czy "automat" ?
 
Rób to czymś plasitkowym bo spalisz bezpiecznik (nawet na wyłączonym zapłonie).

Rafał A.(antek) 11-07-2014 08:45

Odp: Zapalniczka - czy "automat" ?
 
oczywiscie masz gniazdo zapalniczki u siebie a nie zwykłe dodatkowego zasilania? :)

jagmar 11-07-2014 12:02

Odp: Zapalniczka - czy "automat" ?
 
Cytat:

Napisał Rafał A.(antek) (Post 2239932)
oczywiscie masz gniazdo zapalniczki u siebie a nie zwykłe dodatkowego zasilania? :)

yyy a to mi gwoździa zabiłeś... no chyba nie (chodzi o miejsce gdzie jest zawsze zapalniczka w każdym samochodzie ;) )

Cytat:

Napisał radek70 (Post 2239442)
Tak.

Cytat:

Napisał salom (Post 2239433)
Można to samemu wyregulować, podginając lekko w stronę zaciskania w obudowie zapalniczki te łapki które trzymają w momencie podgrzewania spiralę zapalniczki, i które po nadrzaniu puszczają tą spiralę. Ale nie za mocno, metodą prób i błędów, bo jak za mocno dogniesz, to może się przepalić spirala z powodu długiego grzania.

Cytat:

Napisał michup5 (Post 2239592)
Rób to czymś plasitkowym bo spalisz bezpiecznik (nawet na wyłączonym zapłonie).

Dziękuje za podpowiedzi - dzisiaj się za to zabiorę :)

Rafał A.(antek) 13-07-2014 11:47

Odp: Zapalniczka - czy "automat" ?
 
to powinno być gniazdo zapalniczki ale... zobaczysz w środku czy jest gładkie czy ma zatrzaski do zapalniczki :) które jak sa może trzeba jak kolega napisał podgiąć :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.