Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ogólnie o motoryzacji (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=122)
-   -   TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=76185)

luckmar 16-11-2011 20:58

Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa
 
No właśnie, porządny (niby) mechanik sprawdzal wtryski na stole i stwierdzil że powinny chodzić a nie chodzą tak jak powinny, dalej na zimnym szatkuje i kopci na bialo-szaro-niebiesko. Zaproponował końcówki ale sam na 100% nie jest pewny. Wcześniej mam oczywiście sprawdzić ciśnienie na cylindrach dla pewności czy to nie tego wina, ale sądze że to nie ma nic do rzeczy bo problem zacząl się dopiero po ingerencji we wtryskiwacze ....

Boblo 17-11-2011 14:33

Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa
 
Ja kiedyś jak robiłem swoje wtryski to mechanik przy testowaniu stwierdził, że zaworki słabe, do wymiany ale końcówki mogą zostać bo dają dobre dawki. Auto jednak wciąż podkapcało mi na siwo przy porannym rozruchu przez 2-3 minuty. W końcu mechanik stwierdził, że na próbe wymieni końcówki we wtryskach. Jak nie pomoże to wrócimy do starych. Ale pomogło. Przestał podkapcać. A co najdziwniejsze dawki paliwa na starych inowych końcówkach były niemal identyczne (?!) Widocznie sama "jakość" rozpylania się pogorszyła i to mogło powodować dymek. Ale żeśmy się techniki doczekali,.. sprawdzasz na maszynie, że wtrysk ok., a on jednak nie ok.

luckmar 17-11-2011 19:03

Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa
 
No w końcu doczekałem się odpowiedzi jakiej poniekąd oczekiwałem.
Taki sam problem i rozwiązanie jakie miałem na myśli czyli końcówki, tylko nie chciałem się niepotrzebnie pchać w koszta.
Powiedz BOBLO czy mialeś nadane nowe kody po zmianie tych końcówek? Pytam bo się oczytalem wiele, mętlik w głowie i sam nie wiem czy przekladać sam czy dawać na porządny stół do kalibracji tylko nie taki co wcześniej sprawdzal i pokazało że jest OK a wcale nie jest ...

Boblo 17-11-2011 22:04

Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa
 
Ja kodów nie miałem nadanych. Po zrobieniu wtrysków, czyli wymianie końcówek i zaworków sprawdzone były na maszynie, że dawki są oodpowiednie i od razu do auta. Nie mam żadnych obiekcji ani problemów dot,. pracy silnika, a zrobiłem już ze 20 kkm. po wymianie. Co do porządnego stołu. Obawiam się, że w tym przypadku nie była to wina "nieporządnego" stołu. Wprawdzie nie nadawał on kodów ale jak wspomniałem dawki na starych i nowych końcówkach były niemal identyczne ( kilka testów przy różnych parametrach ). Wydaje mi się, że nawet "najpożądniejszy" stół probierczy mierzy tylko dawki paliwa ( bo nic innego nie może ) więc i na tym stole moje wtryski na starych końcówkach wyszły by pewnie dobrze.
Ale z tego co tu piszą koledzy na forum to chyba jeszcze mocno zasyfiony kolektor ssący może powodować podkapcanie po rozruchu. Więc może sprawdź i to.

luckmar 17-11-2011 23:09

Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa
 
Kolektor kiedyś czysciłem i odziwo był w super stanie.
Problem odpalania pojawił sie po zmianie zaworów gdyż nie trzymały ciśnienia i pojawiała sie spręzynka. Teraz spręzynki brak ale pozostało to palenie tymbardziej że robi się coraz chłodniej, jak sie rozgrzeje to prawie dobrze wszystko (prócz lekkiego klepania).
Jestem prawie pewien teraz tych końcówek. Dzięki Boblo. Dam znać jak zamówie i jak zaczne cos działać ...

Kapsel_lg 17-11-2011 23:09

Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa
 
Stół delphi mierzy też jakośc (prawidłowość) dawki oraz wszystkich jego faz.

Boblo 18-11-2011 00:23

Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa
 
Cytat:

Napisał Kapsel_lg (Post 1739085)
Stół delphi mierzy też jakośc (prawidłowość) dawki oraz wszystkich jego faz.

Delphi to chyba stołów nie robi tylko niejaki "Hartridge",... czy jakoś tak.
Możesz rozwinąć wątek pomiaru jakości rozpylania? ..i faz. Znasz szczegóły co tam jest mierzone?

Kapsel_lg 18-11-2011 07:42

Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa
 
Wiem o tym ale uzywając tylko słowa Delphi skróciłem nazwę o jeden człon bo pełna nazwa takiego stanowiska to Delphi Hertridge.

Do stołów sa specjalne czujniki które mogą śledzić jakość rozpylenia czy też fazowanie. Nie jestem sprzedawca ani serwisantem więc szczegółow nie potrafię podać jak to jest realizowane (można to robić choćby do wtryskiwacza wzorcowego). Na podstawie tych danych generowany jest kod sterujący.

więcej poszukaj na stronie producenta lub choćby [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Boblo 18-11-2011 08:00

Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa
 
Hmm,.. wydawało mi się, że w tych testerach to rozpylenie w czasie testu w zasadzie nie występuje, bo na rozpylacz zakłada się jakąś końcówkę, która jedynie odmierza ilośc paliwa. Żeby zaobserwować lub pomierzyć samą jakość rozpylania wokół rozpylacza należałoby zostawić sporo miejsca, żeby paliwo miało przestrzeń, w której może się rozpylić. A nie zauważyłem na testerach takiej procedury. Ale mogę się mylić.
I intrygują mnie te "fazy",.. bo nie kumam o jakie fazy chodzi :). Przy testach ustawia się czas wtrysku, ciśnienie paliwa i szybkość ( częstotliwość ) wtrysków. Co więcej można ustawić i sprawdzić- nie wiem.

Kapsel_lg 18-11-2011 08:27

Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa
 
kolego wtrysk nie jest jednorazowym wyrzuceniem paliwa składa się z kilku faz (w CR może być ich nawet 7).
Jak już pisałem nie wiem w szczegółach jak realizowany jest pomiar ale się to robi (chocby pod kątem występowania spalania stukowego który jest spowodowany nieprawidłowym rozprowadzeniem mieszanki w komorze). Nałożenie końcówki testowej na wtryskiwacz o czym piszesz jest dokładnie tym o czym mówię). Ustawienie w programie parametrów które podałeś tak ale by zobaczyć jakie efekty one przyniosą trzeba mieć coś wynikowego a ten wynik musi coś zmierzyć. Parametry które podałeś są to rzeczy które podaje producent dla danego wtryskiwacza a zadaniem stanowiska probierczego nie jest przyjmowanie parametrów (dane wejściowe) tylko generowanie wyników. Na stronie producenta masz informacje co można podłączyć do stanowiska i co ono potrafi.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.