Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Radio nie włącza się (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=178215)

misio666 17-03-2013 21:50

Radio nie włącza się
 
Witajcie.
Mam problem z radiem w maxiu. Jest oryginalne radio model z nawigacją. Wszystko działał pięknie, do momentu aż samochód nie postał 3 dni. Czwartego dnia po odpaleniu auta głucha cisza. Nie włącza sie nawet wyświetlacz. Sprawdziłem bezpieczniki w kabinie - te pod schowkiem - odpowiedzialne za radio sa ok. Wymontowałem radio i bezpiecznik z tyłu również ok. Czy może być to problem z zasilaniem ktore nie dochodzi? Jak to sprawdzic? Kabelków na kostce sporo.

bhu 29-08-2013 06:47

Odp: Radio nie włącza się
 
Witam

mam ten sam problem, byłem na urlopie, auto stało na parkingu 3 dni i po odpaleniu i ruszeniu w droge powrotną nie chce się włączyć,

coś, ktoś wie

damian30111986 28-09-2013 10:46

Odp: Radio nie włącza się
 
Ten sam problem o co chodzi? Czy ktoś wie co się dzieje ?!

max85r 02-10-2013 19:12

Odp: Radio nie włącza się
 
Witam Serdecznie,tez mi sie tak dzieje w Mondeo mk4 2009 rocznik,da sie to jakos zlikwidowac? Za kazdym razem jak postoi dluzej to sie pozniej nie wlacza radio przez dwa badz trzy dni

tedi_k 02-10-2013 19:29

Odp: Radio nie włącza się
 
Ze sporym prawdopodobieństwem jest to problem akumulatora. BCM (sterownik elektryki samochodu) odłącza radio jako pierwsze w sytuacji gdy ma "za mało prądu" (zbyt słaby akumulator).

piotrycjan 22-12-2013 10:04

Odp: Radio nie włącza się
 
Czy po wymianie akumulatora problem u kogos ustapil?

Bartek_P 25-12-2013 09:47

Odp: Radio nie włącza się
 
Prawdą jest, że gdy spadnie napięcie akumulatora radio jest blokowane jako pierwsze. W sony 6000 trzeba zrobić reset i wszystko wraca do normy.

mirek1966 30-09-2014 21:55

Odp: Radio nie włącza się
 
Witam wszystkich. Zakupiłem GALAXY 2008 i nie włącza się radio z nawigacją. Sprawdziłem bezpiecznik w kabinie i jest OK. Czy ma ktoś pomysł co powinienem sprawdzić i jak się do tego zabrać? Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

piotrycjan 30-09-2014 22:01

Re: Radio nie włącza się
 
Jeśli masz Travelpilot FX, to takie są moje doświadczenia: Radio to ma dwie wady. Pierwsza jest taka, że umiera ono całkowicie przy odłączeniu akumulatora (oczywiście nie każdorazowo). Takiego trupa można jednak naprawić - ja za tą naprawę dałem 400zł.

Druga wada jest taka, że jest ono wrażliwe na spadki napięcia akumulatora. Z tego, co zaobserwowałem, to jeśli napięcie spadnie poniżej 11.7V, to radio się nie uruchomi. Ale wystarczy przejechać ok 20km, wyłączyć samochód, włączyć ponownie i będzie działać.

mirek1966 30-09-2014 23:26

Odp: Radio nie włącza się
 
Niestety jeszcze nie wiem po czym poznać model. Wydaje mi się, że jakiś bezpiecznik padł, ale nie wiem gdzie szukać zabezpieczeń. Może przy radiu jest jeszcze zabezpieczenie?

Agnesqa 01-10-2014 00:49

Odp: Radio nie włącza się
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] wrzuć fotkę radia, możne znawcy tematu beda wiedzieli co to za model :)

stingerA6 01-10-2014 05:09

Odp: Radio nie włącza się
 
mirek1966 zerknij tu
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

mirek1966 01-10-2014 23:08

Odp: Radio nie włącza się
 
1 załącznik(i)
Bardzo dziękuję za pomocne odpowiedzi. W załączeniu zdjęcie takiego samego radia jak moje. Zapoznałem się z postem - chyba mam duży problem, a wydawało mi się, że to drobna sprawa.

mirek1966 03-10-2014 23:11

Odp: Radio nie włącza się
 
Bardzo proszę o informację, czy warto wyjmować radio (zdjęcie powyżej) i szukać zabezpieczenia za radiem? Czy jest tam jakieś jeszcze zabezpieczenie? W skrzynkach bezpieczniki sprawdziłem i OK.
Z góry dziękuję za każdą odpowiedz.

stingerA6 04-10-2014 06:40

Odp: Radio nie włącza się
 
Miałem to co ty. Po odpięciu akumulatora radyjko padło (takie jak twoje ze zdjęcia czyli Blaupunkt Travel Pilot FX). Nie pomogło sprawdzanie bezpieczników itd. Na szczęście mam blisko granicy i w ramach akcji serwisowej niemaszki wymienili mi radyjko na nowe.
Ale ciekawostka - na dwa dni przed planowaną w niemcowni wymianą, radyjko nagle ożyło. Nie chciałem jednak ryzykować ponownej jego śmierci i wymieniłem bezpłatnie na nowe.

ZAJED 02-11-2014 16:28

Odp: Radio nie włącza się
 
Witam, mam ten sam problem z mondeo mk4. W serwisie stwierdzili że trzeba wymienić akumulator bo i tak już długo działa (5lat) Wymienili na nowy, samochód stał w garażu 6 dni i po tym czasie już nic nie zagadało. Ładowanie akumulatora, reset radia i działa. Następny postój i problem wraca. Panowie z Forda nie wiedzą co jest.

piotrycjan 02-11-2014 16:37

Odp: Radio nie włącza się
 
Czyli na nowym akumulatorze też dzieje się to samo? Jak żyć...?

mirek1966 11-01-2015 17:13

Odp: Radio nie włącza się
 
Witam. Pokonałem problem z radiem. Wymontowałem radio i zamontowałem ponownie i ożyło. Radość nie trwała długo. po około miesiącu umarło ponownie. Znalazłem elektronika, który naprawiał takie odbiorniki. Okazuje się, że przyczyną takiego zachowania się radyjka jest najczęściej nieprawidłowe działanie pamięci RAM. Dwie kości pamięci RAM zostały wymienione i już dwa miesiące radyjko działa poprawnie. Koszt naprawy 300 PLN. Pozostaje jeszcze inwestycja w soft z językiem polskim i aktualizacja mapy. Na Allegro taka operacja kosztuje 350 PLN więc na chwilę obecna znacznie tańszym rozwiązaniem pozostaje nawigacja na szybie. Pozdrawiam

tokiel 31-01-2015 13:14

Odp: Radio nie włącza się
 
Witam,
Mam ten sam problem z radiem.
mirek1966 podaj, proszę, namiar na serwis, w którym naprawiłeś radio. Dzieki, pozdrawiam.

mirek1966 07-02-2015 22:09

Odp: Radio nie włącza się
 
Witam.
Naprawiałem tutaj:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

tel. 74 853 83 99

ul. Prądzyńskiego 15
58-105 Świdnica
woj. dolnośląskie

Radyjko działa do dzisiaj bez uwag.

Pozdrawiam

stingerA6 07-02-2015 22:10

Odp: Radio nie włącza się
 
ASO wymienia bezpłatnie radyjko więc nie ma po co przepłacać.

jaceks 07-02-2015 22:28

Odp: Radio nie włącza się
 
nie każdy ma tak blisko do niemieckiej granicy, więc nie generalizuj.

stingerA6 07-02-2015 22:36

Odp: Radio nie włącza się
 
Więc nie jesteś w temacie, bo polskie ASO też wymiania. Poczytaj najświeższe wpisy z forum dotyczące tej sprawy.

jaceks 07-02-2015 23:26

Odp: Radio nie włącza się
 
na razie tylko rozpatruje, i to pojedynczy przypadek.
wymieniać to będzie, jak statystyczny kowalski pojedzie do statystycznego aso, i statystyczny kierownik serwisu nie zrobi miny "zaskoczonego karpia" na wieść o akcji serwisowej

asatel 09-11-2018 20:15

Odp: Radio nie włącza się
 
Witam. Podepnę się do tematu ponieważ wymieniałem dzisiaj akumulator i po wymianie nie włącza się radio Mk4 1,8 TDCI 2009 rok a radio Blaupunkt Travel Pilot FX

muffintsi 10-11-2018 15:53

Odp: Radio nie włącza się
 
Najprawdopodobniej padla kosc ram w radiu. Ten typ tak ma i da sie naprawic.

Gdyby sie nie dalo, to mam na zbyciu sprawnego fxa z 06.2010. Zainstalowany najnowszy soft z ciemnym motywem i innymi zaletami tego softu.

whiskey111 04-01-2019 20:29

Odp: Radio nie włącza się
 
Cześć,

Mam taki sam problem z radiem Blaupunkt Travel Pilot FX w Fordzie MK4 2009 TDi. Na początku myślałem, że to problem ze słabym akumulatorem i radio jest wyłączane jak spada napięcie. Akumulator został wymieniony na nowy ale problem pozostał.
Ciekawe jest to, że jak auto przejedzie ok 200km to radio się włącza. Kiedy auto postoi 3 dni radio już nie włącza się i trzeba znowu 200km zrobić aby ożyło ponownie.

Ten problem pokazał się po pierwszej wymianie akumulatora w zeszłym roku. Przed wymianą Ford nie miał takich problemów.

Czy wymiana kości ram to sprawdzona rzecz ? W jaki sposób mogę zrobić reset radia aby sprawdzić czy się włączy ?

muffintsi 02-02-2019 17:41

Odp: Radio nie włącza się
 
Zdjac kleme z akumulatora. Zresetuje sie moze i na amen.

igor77 05-11-2019 08:43

Odp: Radio nie włącza się
 
Witam wszystkich i proszę o pomóc. Jak w temacie, mam radio Blaupunkt Travel Pilot FX w Fordzie MK4 2008 Tdci. Kupiłem nową baterię, radio działało przez kilka dni. Potem auto stało przez 3-4 dni i problem powrócił czyli radio znowu nie działo. Bateria pokazuje napięcie 13,88 , przy odpalonym silniku 14,55 , a radio się nie włącza.
Sprawdzałem bezpiecznik pod maską oraz w nogach pasażera mimo, że tamta panel bezpieczników u mnie wygląda inaczej niż w internecie. Auto z Niemiec

Antej 05-11-2019 09:03

Odp: Radio nie włącza się
 
FX ma uszkodzony RAM i drenuje aku.
Do naprawy z 12mieś gwarancją za 400zł.
W dziale Audio jest o tym temat.

igor77 05-11-2019 09:23

Odp: Radio nie włącza się
 
Dziękuję za odpowiedź. Proszę o ew odpowiedź gdzie w takim razie można naprawić radio w Warszawie lub okolicach?
Kupiłem busa i chcę sprzedać tego S Maxa, ale ew bym naprawił przed sprzedażą

RWX 05-11-2019 10:42

Odp: Radio nie włącza się
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Moje radio naprawione u nich i wszystko śmiga jak należy.

janyszkor 17-02-2024 17:13

Radio
 
Witam czy orientuje się ktls albo może sam ogarnia sprawy radia dvd od Forda s max 2010. Padło i nie działa dosłownie nic. Klimy i nawiewów brak. Bezpieczniki sprawdzone , próba resetu aku też lipa . Może ktoś zna jakiegoś magika co może zerknąć w te cudo

Antej 17-02-2024 17:40

Odp: Radio
 
Móc, można, tylko co to za model, było ich kilka.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.