Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Niedziałajacy czujnik cofania (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=153145)

erniio 11-03-2012 16:14

Niedziałajacy czujnik cofania
 
Witam , od zakupu samochodu , nie działał w nim czujnik cofania . Chcialbym sie zapytać czy jest jakiś bezpiecznik odpowiadający za to ??
Jest tylko krótki sygnał biii

Czy tak powinien być podłączony parktronic http://imageshack.us/photo/my-images...331492133.jpg/

zauwazyłem , ze jeden kabel nie jest do niczego podłączony po prostu wychodzi z wiązki , kolor brązowy

Daniell252 12-03-2012 23:43

Odp: Niedziałajacy czujnik cofania
 
mam dokładnie to samo, z tym że mi nie działa tylko jeden czujnik i jest takie 10s biiiii :)

Matych 13-03-2012 07:49

Odp: Niedziałajacy czujnik cofania
 
Jeśli są to orginalne czujniki forda montowane fabrycznie - to długi sygnał oznacza usterkę jeśli jeden czujnik nie działa to jest do wymiany.U mnie tak było.

kumpelll 13-03-2012 20:46

Odp: Niedziałajacy czujnik cofania
 
Czy można wymienić oryginalny fordowski czujnik, na zamiennik boscha. Oryginalny fordowski kosztuje ok 400 zł, zaś bosch ok 100 zł. Czy wszystkie czujniki muszą być tego samego producenta?

Matych 13-03-2012 21:11

Odp: Niedziałajacy czujnik cofania
 
Jeśli tak samo wygląda i pasuje w ustalacz(oprawka w zderzaku) i jest to zamiennik przeznaczony do tego celu to tak lecz jeśli masz na myśli jakiś inny,uniwersalny czujnik to nie

na allegro jest kilka

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

erniio 13-03-2012 21:15

Odp: Niedziałajacy czujnik cofania
 
dziś przeprowadziłem test na sprawdzanie czujników = przykładałem rękę do czujnika , żaden nie piszczal ;(, jakieś pomysły panowie??

marcociarz 14-03-2012 16:19

Odp: Niedziałajacy czujnik cofania
 
2 załącznik(i)
Cytat:

Napisał erniio (Post 1798024)
Witam , od zakupu samochodu , nie działał w nim czujnik cofania . Chcialbym sie zapytać czy jest jakiś bezpiecznik odpowiadający za to ??
Jest tylko krótki sygnał biii

Jeżeli chodzi o bezpiecznik, to F100 (10 A)

Cytat:

zauwazyłem , ze jeden kabel nie jest do niczego podłączony po prostu wychodzi z wiązki , kolor brązowy
Mógłbyś sprecyzować co masz na myśli!
jest w wiązce, w kierunku modułu i jest ucięty(urwany) ale koniec sięga do modułu
lub
jest w kostce 12 pinowej (czarnej) i jest ucięty(urwany) np.20 cm od modułu

Zdjęcie jest ciut niewyraźne, ale wydaje mi się że ten przewód widać jak idzie w stronę czarnej kostki. Jeżeli kończy się przy czarnej wtyczce i jest brązowy to jest to przewód masowy sensorów.
Sprawdź czy w wtyczce 12 pinowej(czarna), na 8 pozycji masz resztę złącza, bo może przewód się najzwyklej urwał.

marcociarz 14-03-2012 17:01

Odp: Niedziałajacy czujnik cofania
 
Cytat:

Napisał erniio (Post 1799378)
dziś przeprowadziłem test na sprawdzanie czujników = przykładałem rękę do czujnika , żaden nie piszczal ;(, jakieś pomysły panowie??

Wybacz że zapytam,... czy moduł jest na swoim miejscu?, ...czy buzer jest na swoim miejscu?

erniio 14-03-2012 18:10

Odp: Niedziałajacy czujnik cofania
 
Cytat:

Napisał marcociarz (Post 1799846)
Jeżeli chodzi o bezpiecznik, to F100 (10 A)



Mógłbyś sprecyzować co masz na myśli!
jest w wiązce, w kierunku modułu i jest ucięty(urwany) ale koniec sięga do modułu
lub
jest w kostce 12 pinowej (czarnej) i jest ucięty(urwany) np.20 cm od modułu

Zdjęcie jest ciut niewyraźne, ale wydaje mi się że ten przewód widać jak idzie w stronę czarnej kostki. Jeżeli kończy się przy czarnej wtyczce i jest brązowy to jest to przewód masowy sensorów.
Sprawdź czy w wtyczce 12 pinowej(czarna), na 8 pozycji masz resztę złącza, bo może przewód się najzwyklej urwał.


Jutro sprawdzę, postaram sie dodac dokładniejsze zdjęcia.
Orientuje sie ktos jakie sa wymiary tych czujnikow ?

buli83 16-03-2012 12:42

Odp: Niedziałajacy czujnik cofania
 
Witam mam również problem z jednym z czujników tylko że on czasami działa, czasami nie. Z reguły nie działa. Można jej jakoś rozebrać i sprawdzić czy woda się do nich dostała czy trzeba od razu wymieniać?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:38.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.