Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] słabo świecące światła mijania (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=152930)

tomi373 09-03-2012 00:14

słabo świecące światła mijania
 
Witam jestem tu nowym użytkownikiem. Mam pytanie dotyczące ustawienia świateł a mianowicie wydaje mi się że słabo świeca mi światła mijania. Z samochodu widać w którym miejscu światło zaczyna padać na jezdnie czy to jest normalne ? bo jak zauważyłem w innych samochodach światło pada na jezdnie tuż pod zderzakiem. Wczoraj miałem wymianiane filtry i płyny i kazałem mechanikowi ustawić światła .Pokazał mi na tym urządzeniu do ustawiania że sa ustawione na wysokość dobrze. Czy to możliwe że mam poprostu źle ustawione w lini poziomej światła ? Jak powwiny w ogóle świecić światła mijania? Jak by ktoś mogł to niech zrobi zdjęcie z samochodu jak u niego wygląda oświetlanie jezdni. Z góry dzieki za pomoc. Zapomniałem dodać ze chodzi o reflektory halogenowe tak dla jasności i żarówki mam nowe philips premium +30%

berek1903 09-03-2012 23:36

Odp: słabo świecące światła mijania
 
kolego ja mialem tez mk3 naszczescie sprzedalem ale jesli chodzi o swiatla to rzeczywiscie jak lampy sa dobrze ustawione to i tak swiatlo jest słabe robiaac badanie techniczne diagnosta mi powiedzial ze musze wymienic leflektory badz udac sie na wymiane tych srebrnych odblasków które sa montowane w srodku bo one podobno powoduja złe odbicie ale powiedzial ze to normalne bo co zawsze zajechalo mondeo ten sam problem był ale słowo padlo;;niepowinienem dopuscic auta do ruchu'' oczywiscie ja na to ''panie leflektory zamówione załoze jak przyjdzie paczka i wróce na ustawienie '' i uwierzył:) dlatego normalne to jest i dlatego ja wiekszosci kiedy okazja wlanczałem swiatła drogowe

tomi373 10-03-2012 00:36

Odp: słabo świecące światła mijania
 
dodam jeszcze ze ustawil mi swiatla z korektorem w pozycji 4 a nie 0 tak jak to powinno byc zapomnialem poprostu zmienic oddajac samochod a te buraki tutaj tez sie nie domyslily zeby sprawdzic :D tak wiec czy to ma jakies znaczenie ze swiatla zostaly ustawione z korektorem w pozycji 4 czy nie ?

Marek 10-03-2012 06:20

Odp: słabo świecące światła mijania
 
Cytat:

Napisał berek1903 (Post 1797246)
tych srebrnych odblasków

To są odbłyśniki.

Cytat:

Napisał berek1903 (Post 1797246)
wlanczałem swiatła

Co włączałeś?

Cytat:

Napisał berek1903 (Post 1797246)
''panie leflektory

Chyba reflektory?


Berek zapoznaj się z pkt.7 regulaminu forum i zacznij się do niego stosować.

darmodziej 10-03-2012 08:21

Odp: słabo świecące światła mijania
 
Cytat:

Napisał tomi373 (Post 1797254)
ustawil mi swiatla z korektorem w pozycji 4 a nie 0 tak jak to powinno byc

W pozycji 4 światła świecą bardzo nisko, jeżeli przy takim ustawieniu korektora ustawili Ci światła, to przy ustawieniu na 0 będziesz oślepiał jadących z przeciwka, a drogi wcale nie będziesz miał oświetlonej dobrze.
PS
Co to za fachowcy ustawiali Ci te światła? Pytanie retoryczne.

Wojtek 10-03-2012 09:25

Odp: słabo świecące światła mijania
 
Czegoś tu nie rozumiem...
Przecież nie trzeba być mechanikiem , czy diagnostą , aby stwierdzić czy światła są dobrze ustawione. Sami robicie sobie bez sensu problemy.
Dorabiacie do prostej czynności jakąś wielką filozofię.
Wystarczy po zmroku wyjechać na ulicę i widać jak świecą i gdzie świecą.
Jeżeli jest duża różnica w jasności świateł względem innych aut , to ŻADNE ustawianie nic nie pomoże. Trzeba po prostu wymienić.
Nigdy nie byłem na ustawianiu świateł. Zawsze sam ustawiałem względem innych aut , na słupki przy drodze ( są ustawione co 100 metrów ).
Linie światła ma się kończyć na około 75 metrach. Wtedy będzie git.
Ja mam tak ustawione światła i nikt nigdy mi nie zwrócił uwagi na drodze.
Mam wrażenie , że przez niektórych przemawia lenistwo i tyle.

Ps. Temat już był poruszany wiele razy na Forum. Nawet w dziale Mondeo.

Więc ten temat zamykam.

Pozdrawiam
Wojtek.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.