Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2000-2006] Kluczyk gubi kod (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=142558)

hr dracula 28-10-2011 09:16

Kluczyk gubi kod
 
witam jaka może być przyczyna i jak ja ewentualnie usunąć - kluczyk po dniu może dwóch od zakodowania gubi (chyba kluczyk gubi) kod ponieważ przestaje zamykać i otwierać - dioda na kluczyku świeci lecz żadnej reakcji :(

wojtekn 28-10-2011 14:35

Odp: Kluczyk gubi kod
 
A potem idzie go zakodować i znów jest ok na te dwa trzy dni :?:

gorny7 28-10-2011 19:25

Odp: Kluczyk gubi kod
 
dołącze se do tematu.
często nie raeguje mi nie rególarnie na naciskanie na pilocie na przycisk 'zamknij" (dioda na pilocie miga) wtedy musze zamknąć kluczykiem rozbierałem pilota i wszytko niby ok ,
przycisk "otwórz" działa zawsze

kris 2007 28-10-2011 19:32

Odp: Kluczyk gubi kod
 
witam spróbuj poprawić luty u mnie pomogło było na odwrót zamykał ale nie otwierał teraz jest ok

kuczol 28-10-2011 20:15

Odp: Kluczyk gubi kod
 
Cytat:

Napisał gorny7 (Post 1728358)
przycisk "otwórz" działa zawsze

W tym przypadku są na pewno zimne luty w pilocie. Wystarczy się pobawić z lutownicą i pilot "ożyje" :). W moim nic nie działało prócz diody, a taka reanimacja pomogła i już prawie rok działa.

gorny7 28-10-2011 20:24

Odp: Kluczyk gubi kod
 
dzięki panowie
musze rozebrać i wolnej chwili dokładnie sie temu przyjrzeć lub oddać do jakiegoś elektronika żeby to przelutowal bo do tego chyba zwykła lutownica nie podejdzie

kuczol 28-10-2011 20:49

Odp: Kluczyk gubi kod
 
Tam nie ma się co przyglądać - u mnie wyglądało wszystko super, a nie działał. Mam zwykłą lutownicę transformatorową, do niej zrobiłem grot z cienkiego miedzianego drucika i bez problemu dało się oblutować każde połączenie.

hr dracula 28-10-2011 21:04

Odp: Kluczyk gubi kod
 
Cytat:

Napisał wojtekn (Post 1728228)
A potem idzie go zakodować i znów jest ok na te dwa trzy dni :?:

dokładnie tak a boję się bawić lutownicą bo wymaga dużej precyzji i nie czuję się na siłach

hr dracula 31-10-2011 20:10

Odp: Kluczyk gubi kod
 
witam
zmieniłem akumulator na nowy i kluczyk zaczął działać jak na razie bez zarzutów
czy to mogła być wina akumulatora (stary nie był jeszcze w najgorszym stanie) a może mój zachwyt jest przedwczesny ??????????

gorny7 01-11-2011 18:17

Odp: Kluczyk gubi kod
 
może tak być bo w opisach jest że po wyciągnięciu bateri z kluczyka trzeba go kodować(chociaz ja wycigam na 5 minut i nic nie kodowałem) i myślę że jak jest słaba bteria i wachania napięcia to tę może wtedy gubić kod.
Ja na razie nic nie lutowałem bo nie mam czasu , ale cały czas mi raz łaczy, raz kilka razy musze naciskać lub zamknąć kluczykiem , nie wiem czy coś nie tak z switchem


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.