Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2000-2006] Winda koła zapasowego - naprawa (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=155851)

bizonik3 13-04-2012 16:24

Winda koła zapasowego - naprawa
 
Witam ,mam mały problem (w szukajce nie znalazłem takiego problemu więc pisze). Problem polega na tym że winda nie wysuwa linki (wysuwa ale tylko do pewnego momentu a potem śruba którą się kręci w celu opuszczenia linki przeskakuje......co to może być? czy da się to jakoś naprawić? Z tego co widziałem to obudowa tej windy jest nitowana także nie ma mowy o rozebraniu jej ....czy ktoś już miał taki przypadek , jeżeli tak to jak sobie z nim poradzić?Prosze o pomoc

Arpgor 13-04-2012 16:40

Odp: Winda koła zapasowego
 
obudowę można rozebrać (nity to nie problem) tylko potem jest tam plastikowe koło zębate i to jest problem. Jeśli ktoś zrobi ci te koło z metalu to jest sens rozbierać, jeśli nie to trzeba ci nowej windy.

bizonik3 13-04-2012 16:47

Odp: Winda koła zapasowego
 
Czyli jak dobrze kombinuje to nity rozwiercić i potem połapać na śruby? czy trzeba to nitować tak jak było fabrycznie??

Józef969 13-04-2012 21:09

Odp: Winda koła zapasowego
 
u mnie zerwała się linka,nity zastąpiłem śrubami i dodatkowo pospawałem na krawędziach.

Stefano 13-04-2012 21:23

Odp: Winda koła zapasowego
 
Windę do koła zapas idzie naprawic, smiało rozbieraj, często przycina sie tam linka, tylko by było całe plastykowe kólko.
Pozdr.

bizonik3 14-04-2012 15:57

Odp: Winda koła zapasowego
 
Ehhh trochę się namordowałem , rozwierciłem nity i faktycnzie przycięła sie linka. TYlko teraz jest mały problem bo ta linka jest całkiem zmasakrowana i chyba będę musiał ją wymienić......tylko teraz mam następne pytanko ten plastikowy element na końcu linki, ten zaczep samej felgi

http://img41.imageshack.us/img41/7118/47297417.jpg

zaznaczony strzałką......czy on jest rozbieralny czy muszę go zniszczyć i zastąpić czymś innym? W ten plastik wchodzi linka i wydaje mi się że tego nie da się rozebrać ale może się mylę ......jeżeli ktoś to już robił to prosze o pomoc

Stefano 14-04-2012 21:43

Odp: Winda koła zapasowego
 
Czułem że to linka, idzie ja naprawić, weź jedną stronę w imadło, rozciąg na maxa i skrecaj ją jak nitkę w tą stronę co jest pleciona, jesli sterczą jakieś druty umiejetnie przyszlifować trzeba szlifierką. Posmarować smarem i próbować zakęcać na wałek, tak parę podejść i sie ułoży. Taka linka ma wytrzymałość z 1 tonę i nie musi być taka strasznie mocna, aby trzymać tylko jedno koło...

bizonik3 15-04-2012 04:40

Odp: Winda koła zapasowego
 
Dzięki za pomoc, będę próbował coś z tej linki jeszcze wycisnąć. Myślałem jeszcze o takim rozwiązaniu że tak jak piszesz skręcic ją i te wystające druty lekko spodlutować żeby nie sterczały(po prostu nadać jej gładki wygląd)....no nic będę próbował...dam znać o postępach prac.Jeszcze raz dzięki za pomoc

eldamar 15-04-2012 07:23

Odp: Winda koła zapasowego
 
Ja połamałem kiedys te plastykowe tryby bo koło nie chciało zjechać a ja dalej rozwijałem :( Musiał mi to dorobić jeden z mechaników. Z drugiej strony mogli dać cos bardziej wytrzymałego :) Oryginalny cały mechanizm był dość drogi wtedy.

Stefano 15-04-2012 10:42

Odp: Winda koła zapasowego
 
Cytat:

Napisał bizonik3 (Post 1815170)
Dzięki za pomoc, będę próbował coś z tej linki jeszcze wycisnąć. Myślałem jeszcze o takim rozwiązaniu że tak jak piszesz skręcic ją i te wystające druty lekko spodlutować żeby nie sterczały(po prostu nadać jej gładki wygląd)....no nic będę próbował...dam znać o postępach prac.Jeszcze raz dzięki za pomoc

Druty co wystaja tylko przyszlifuj, tą windę uzywa się przecież sporadycznie, jak nie opuszczałem swojej od lat, wszystkim tego zyczę.

Cytat:

Napisał eldamar (Post 1815179)
Ja połamałem kiedys te plastykowe tryby bo koło nie chciało zjechać a ja dalej rozwijałem :( Musiał mi to dorobić jeden z mechaników. Z drugiej strony mogli dać cos bardziej wytrzymałego :) Oryginalny cały mechanizm był dość drogi wtedy.

W starej budzie wspomniana zębatka jest metalowa, jak juz kupować to od starszego modelu, koszt około 200 zeta i pasuje do MK2.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:31.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.