Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Wymiana małego i dużego termostatu 2.0 TDDi (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=113527)

marswiatek 29-10-2010 22:21

Wymiana małego i dużego termostatu 2.0 TDDi
 
Pewnie moderator mnie ochrzani, ale potrzebuję pomocy. Siedzę już 2 godzinę na forum i poczytałem już dużo postów.
Jak to bywa z dieslami mam problem z nagrzewaniem bardzo wolno zimą a latem przy upałach czasami się przegrzewa.
Mam najechane na moim liczniku już 210tys i naprawę tego problemu chciałbym zacząć od wymiany termostatów (przejechałem już 100tys tym samochodem i jeszcze tego nie zmieniałem) i żeby nie dawać zarobić mechanikom;) i mając w pamięci programy Pana Słodowego chciałem zrobić to sam. Szukam jakiś fotek, gdzie dokładnie się znajdują termostaty i jak je wymienić. Może ktoś pomoże???

Znalazłem tylko 1 fotke od silnika TDCi.

klocky 29-10-2010 23:00

Odp: Wymiana małego i dużego termostatu Mondeo MK3 2.0 TDDi
 
Duży termostat to pryszcz do wymiany, raptem 10min. Znajduje się na prawo od głowicy, czarna gruszka z tworzywa skręcona 3ma śrubami. Wycieknie troche płynu podczas rozkręcania, chyba ze coś podstawisz. Mały termostat:) to już lepsza zabawa, znajduje się w pompie płynu za rozdzielaczem pompy wtryskowej. Trochę gimnastyki z dostaniem się do niego, najlepiej wymontować przewody wtrysków. Co do pływającej temperatury i grzania to fakt ciężko się nagrzewa. Sprawdz jeszcze podgrzewacz płynu chłodniczego, może masz uszkodzony lub przepalony bezpiecznik. Co do przegrzewania latem, nigdy nic takiego nie powinno mieć miejsca, upały Chorwacji i skwar Hiszpanii nie działają na chłodzenie zawsze jest 90stC.

Luk@s 30-10-2010 15:26

Odp: Wymiana małego i dużego termostatu Mondeo MK3 2.0 TDDi
 
Ja na twoim miejscu zaczął bym od dużego termostatu. Wymiana to pryszcz tak jak przedmówca napisał. Jeżeli nie będzie poprawy najpierw sprawdziłbym działanie małego. Żeby to zrobić trzeba zagiąć wąż idący od tego małego g**a do chłodnicy i pojeździć. Jeżeli nie będzie zmiany to wymienić. Mały termostat znajduje się za pompą płynu chłodniczego.
PS. Nie zdziw się jak nie będzie poprawy po wymianie obydwóch.

jendrekmak 30-10-2010 15:38

Odp: Wymiana małego i dużego termostatu Mondeo MK3 2.0 TDDi
 
tdci i tddi to ten sam silnik tylko różni się osprzętem (układ paliwa) więc wymiana i lokalizacja termostatów jest taka sama. jeśli po przeczytaniu różnych postów nadal nie wiesz co, gdzie i jak to jednak lepiej zleć to fachowcowi. to naprawdę nie są duże koszta. a jeśli nadal chcesz to na forum MKP jest fotorelacja [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
jeśli nie masz elektrycznego podgrzewacza cieczy to po prostu się przyzwyczaj do niedogrzanego silnika, a jeśli masz to sprawdź świece w podgrzewaczu.

Luk@s 30-10-2010 16:47

Odp: Wymiana małego i dużego termostatu Mondeo MK3 2.0 TDDi
 
jendrekmak właśnie, że są różnice w wymianie termostatów. Wymiana małego termostatu w TDCI w porównaniu do TDDI to pryszcz. Powodem tego jest właśnie różnica w budowie układu paliwowego i dolotu.

jendrekmak 30-10-2010 16:59

Odp: Wymiana małego i dużego termostatu 2.0 TDDi
 
mówisz pewnie o różnicach w budowie kolektora dolotowego a nie miedzy silnikami. chyba w 2003 była zmiana kolektora ale w obu silnikach

polaff 30-10-2010 17:58

Odp: Wymiana małego i dużego termostatu 2.0 TDDi
 
Cytat:

Napisał jendrekmak (Post 1531964)
mówisz pewnie o różnicach w budowie kolektora dolotowego a nie miedzy silnikami. chyba w 2003 była zmiana kolektora ale w obu silnikach

a po 2003r był jszcze produkowany tdci?

Luk@s 30-10-2010 18:18

Odp: Wymiana małego i dużego termostatu 2.0 TDDi
 
Chodziło mi głównie o plątaninie rurek od wtrysków (cztery) koło małego termostatu. Jak wiesz w TDCI jest tylko jedna. Trzeba się naprawdę nagimnastykować, żeby wcisnąć nowy mały termostat bez ich wyciągnięcia.
PS. Od 2003 szły tylko TDCI i TDDI 90-tki ale te tylko do 2004 roku. A co do kolektora to nie jestem pewny.

AdamGaL 30-10-2010 19:34

Odp: Wymiana małego i dużego termostatu 2.0 TDDi
 
wcześniej pisałem jak wymienic pompe paliwa w tddi i okazuje sie że TDDI i TDCI to tylko "podobne " silniki, jak chcesz to poszukaj tematu - wymiana pompy wspomagania - tam znajdziesz lokalizacje małego termostatu w tddi i jak sie do niego dobrać, co do dużego - nie wypowiem sie sie bo nie wymieniałem - jesli chodzi o mały termostat moge pomóc przez pw :)

jendrekmak 30-10-2010 20:04

Odp: Wymiana małego i dużego termostatu 2.0 TDDi
 
Cytat:

Napisał Luk@s (Post 1531981)
Chodziło mi głównie o plątaninie rurek od wtrysków (cztery) koło małego termostatu. Jak wiesz w TDCI jest tylko jedna. Trzeba się naprawdę nagimnastykować, żeby wcisnąć nowy mały termostat bez ich wyciągnięcia.

ja nie twierdzę, że jest łatwo ale jak się zdejmie kolektor to da radę.
Cytat:

Napisał AdamGaL (Post 1532021)
i okazuje sie że TDDI i TDCI to tylko "podobne " silniki, jak chcesz to poszukaj tematu

silnik ten sam nawet pompa wody ta sama [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
przy tddi 90KM była dwumasa taka jak później w focusie tdci a w 115 KM jest taka sama jak w tdci 115 i 130 KM


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.