Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Które sprzegło wybrać? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=177296)

michaldroszcz 05-03-2013 20:53

Które sprzegło wybrać?
 
Witam. Po 200.000 km mam do wymiany sprzęgło w Focusie II 1.6 TDCI 90KM. Mam dwa pytanka. Jakiej firmy sprzęgło założyć bo jak patrzyłem w sklepie intercars to w zasadzie jest Luk i Sachs (1100zł) i jeszcze jakiś Nexus za 500zł. Czy orientuje się ktoś co to za firma Nexus i czy można spokojnie zakładać do auta? Druga sprawa to wyprzęgnik hydrauliczny. W jednym warsztacie powiedzieli mi, że wymiana obowiązkowo całego kompletu z wyprzęgnikiem a w innym że nie koniecznie trzeba wymieniać wyprzęgnik. Koszt tego ostatniego to ok 400 zł więc pytanie jest zasadne czy ktoś z was wymienił same sprzęgło czy wymieniać komplet? Proszę o radę i sugestię. Pozdrawiam

Cr0piX 06-03-2013 06:28

Odp: Które sprzegło wybrać?
 
Ja osobiście montowałem w swoim LUKa bo taki też polecali mi wszyscy mechanicy, lepiej kupić solidne niż badziew który może ci pęknąć i znów będziesz musiał kupić nowe sprzęgło + 200zł robocizny. Ja mam benzynę i wystarczyło wymienić tarcze+docisk a ślizgało mi strasznie, było zdarte na maxa,a teraz wszystko cacy nic nie cieknie ani nie ślizga

rafalg 06-03-2013 09:02

Odp: Które sprzegło wybrać?
 
Może być np regenerowane fabryczne takie jak to [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
jakość jak części nowej.

korek007 06-03-2013 10:54

Odp: Które sprzegło wybrać?
 
Wysprzęglik - jeżeli jest w dobrym stanie, to w zasadzie nie ma potrzeby wymiany. Pytanie tylko, ile jeszcze wytrzyma. Ja u siebie wymieniałem cały komplet.

michaldroszcz 06-03-2013 16:04

Odp: Które sprzegło wybrać?
 
To pewnie i ja zdecyduje się na cały komplet LUK za 1200 zł. Przy okazji czy piskliwe dźwięki na 2 i 3 biegu na obrotach ok. 2000 rpm dochodzące z silnika to może wskazywać na sprzęgło? Wczoraj wymieniłem rozrząd wraz z pompą a przed oddaniem do wymiany żadnych dźwięków nie było.

maciejka11 06-03-2013 18:26

Odp: Które sprzegło wybrać?
 
Układ sprzęgła to tarcza+docisk+wysprzęglik ( pomijajac pompe oczywiscie ) i wymienia sie zawsze całość. Chyba że chcesz kolego za jakis czas znowu wybulic mechanikowi kilka stowek za to zeby znowu zdjal ci skrzynie i zmienil sam wysprzeglik 8)

michaldroszcz 06-03-2013 18:33

Odp: Które sprzegło wybrać?
 
No wiem wiem, wymienię pewnie całość i zdecyduję się na luk chyba że mechaniory znajdą coś innego sprawdzonego w dobrej cenie. Na razie po wymianie rozrządu brak funduszy.

mixann 07-03-2013 08:53

Odp: Które sprzegło wybrać?
 
Sachs jest montowany na 1 montaż a Luk jest droższy, do wymiany sprawdź też łozysko wyporowe czy nie chodzi na sucho już, moje po 210 tys już świrczało :)

Bump:
Cytat:

Napisał michaldroszcz (Post 1970170)
To pewnie i ja zdecyduje się na cały komplet LUK za 1200 zł. Przy okazji czy piskliwe dźwięki na 2 i 3 biegu na obrotach ok. 2000 rpm dochodzące z silnika to może wskazywać na sprzęgło? Wczoraj wymieniłem rozrząd wraz z pompą a przed oddaniem do wymiany żadnych dźwięków nie było.

sprawdził bym pasek wielorowkowy i jego naciąg

korek007 07-03-2013 12:31

Odp: Które sprzegło wybrać?
 
Cytat:

Napisał mixann (Post 1970534)
Sachs jest montowany na 1 montaż a Luk jest droższy....

Kupując sprzęgło do mojej foki, przeglądałem oferty różnych sklepów. Wychodziło na to, że Luk był najtańszy, wyraźnie droższe było VALEO, a nieco droższy od VALEO był SACHS.

michaldroszcz 07-03-2013 14:29

Odp: Które sprzegło wybrać?
 
No ja sugerowałem się cenami na intercarsie. Komplet LUK był za ok 1200 ze wszystkim. Tak jak mówiłem jak się zdecyduje na wymianę to zdam się na mechaników żeby coś polecili ale pewnie ameryki nie odkryją i będzie to Luk albo Sachs albo Valeo. Co do paska wieloklinowego to też go zmieniłem razem z rozrządem jak też rolkę napinacza tego paska. Zobaczymy co będzie jak się pojeździ trochę a potem po wymianie sprzęgła.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:31.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.