Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Wracająca się szyba po zamknięciu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=147899)

franczesko 10-01-2012 22:39

Wracająca się szyba po zamknięciu
 
Hej,


Mam problem z tylną lewą szyba w moim mondku.

Przy zamykaniu z "automatu" ( 2 stopień przycisku) szyba dobija do końca zostaje przez ok 0.5 sekundy zamknięta po czym sie otwiera..

Tam jest jakaś krańcówka?

Macie pomysły na rozwiązanie tego problemu?

Pinki 11-01-2012 10:26

Odp: Wracająca się szyba po zamknięciu
 
może coś blokuje i odbija np owiewka ?

jak zatrzymasz szybę przed samym końcem i telikatnie doklikasz ja do góry to zostaje ?

vi_king 11-01-2012 17:07

Odp: Wracająca się szyba po zamknięciu
 
Też się z tym spotkałem i też lewe tylne okno. Przyczyny mogą być dwie:

1. Rozprogramował ci się sterownik okna (sam lub jak w moim przypadku pomogło mu dziecko jeżdżące z tyłu).

2. Coś blokuje ci okno i działa mechanizm zapobiegający przytrzaśnięciu np. palców.

Osobiście stawiam na to pierwsze bo efekt jest identyczny jak u mnie.

Rozwiązanie:

1. Zabezpieczenie przed przytrzaśnięciem

W celu zamknięcia "na chama" zamknij okno dwukrotnie do chwili napotkania przeszkody i pozwól mu się cofnąć. Po raz trzeci zamknij okno do miejsca gdzie znajduje się przeszkoda. Zwolnij przycisk na chwilę i natychmiast naciśnij ponownie. okno pokona opór i zamknie się całkowicie.

2. Programowanie sterownika

- Zamknąć szybę i przytrzymać przez sekundę przycisk zamykający szybę
- Zwolnić przycisk zamykający szybę
- Ponownie nacisnąć, przytrzymać przez sekundę, a następnie zwolnić przycisk zamykający szybę
- Powtórzyć czynność jeszcze 1-2 razy
- Opuścić całkowicie szybę
- Wcisnąć krótko do końca (2 punkt oporowy) i zwolnić przycisk zamykający szybę
- Szyba powinna zostać całkowicie automatycznie zamknięta. W przeciwnym wypadku procedurę powtórzyć.

Uwaga: każde okno programujemy oddzielnie.

U mnie pomogło programowanie okna - za pierwszym razem i programowanie okna i reprymenda dla dzieciaka (gdy zorientowałem się kto za tym stoi) za drugim razem. Teraz mam spokój.

franczesko 13-01-2012 23:57

Odp: Wracająca się szyba po zamknięciu
 
Cytat:

Napisał Pinki (Post 1764591)
może coś blokuje i odbija np owiewka ?

jak zatrzymasz szybę przed samym końcem i telikatnie doklikasz ja do góry to zostaje ?

jak delikatnie do klikam i usłyszę charakterystyczne puk (czyli że domknięte, to jest ok ale jak kliknąłbym jeszcze raz to znow to samo.

Jutro napisze czy pomógł sposób kolegi vi_king

franczesko 14-01-2012 17:48

Odp: Wracająca się szyba po zamknięciu
 
Cytat:

Napisał vi_king (Post 1764745)
Osobiście stawiam na to pierwsze bo efekt jest identyczny jak u mnie.

Rozwiązanie:

1. Zabezpieczenie przed przytrzaśnięciem

W celu zamknięcia "na chama" zamknij okno dwukrotnie do chwili napotkania przeszkody i pozwól mu się cofnąć. Po raz trzeci zamknij okno do miejsca gdzie znajduje się przeszkoda. Zwolnij przycisk na chwilę i natychmiast naciśnij ponownie. okno pokona opór i zamknie się całkowicie.

2. Programowanie sterownika

- Zamknąć szybę i przytrzymać przez sekundę przycisk zamykający szybę
- Zwolnić przycisk zamykający szybę
- Ponownie nacisnąć, przytrzymać przez sekundę, a następnie zwolnić przycisk zamykający szybę
- Powtórzyć czynność jeszcze 1-2 razy
- Opuścić całkowicie szybę
- Wcisnąć krótko do końca (2 punkt oporowy) i zwolnić przycisk zamykający szybę
- Szyba powinna zostać całkowicie automatycznie zamknięta. W przeciwnym wypadku procedurę powtórzyć.

Działa!! :D:D:D
Problem zniknął po zastosowaniu sie do tej instrukcji :)

Dzięki za pomoc, masz umnie piwko!

Krzyk 14-01-2012 21:07

Odp: Wracająca się szyba po zamknięciu
 
A na przyszłość, wystarczy na zapłonie lub odpalonym przytrzymać przycisk na zamykaniu przez 3 sec :-)

vi_king 14-01-2012 21:20

Odp: Wracająca się szyba po zamknięciu
 
Cieszę się, że mogłem ci pomóc. Może ten opis przyda się też innym. Ford to taki samochód, że ma powtarzalne usterki - co zepsuło się w jednym, prawdopodobnie tak samo zepsuje się w innym. Piwo wypij za "zdrowie" mojego Mondiego - przyda mu się. Od pewnego czasu walczę z nieregularną pracą i dymieniem zimnego silnika. Mam już pewne osiągnięcia. Opiszę je w innym poście.

macslad 15-01-2012 10:31

Odp: Wracająca się szyba po zamknięciu
 
Ja mam podobny problem ale z oknem dachowym. Tzn otwieranie i zamykanie działa ok, natomiast po uchyleniu zamyka się i po chwili uchyla ponownie. Czasami tak 3-4 razy trzeba je zamykać aż w końcu zaskoczy, ewentualnie przytrzymać od zewnątrz ręką na siłę, wtedy też zostaje zamknięte. Programowanie, takie jak szyb niestety nie dało rezultatów. Miał ktoś podobny problem i znalazł rozwiązanie?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.