Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Koło dwumasowe i komplet sprzęgła - różnice w cenach (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=159571)

karol0411 11-06-2012 08:25

Koło dwumasowe i komplet sprzęgła - różnice w cenach
 
Witam,
Na forum jestem od kilku dni, więc jeszcze uczę się zasad tutaj obowiązujących.

Mam Forda Mondeo MK3 kombi (BWY) z silnikiem 2.0 TDDi rocznik 2002 i muszę wymienić przynajmniej koło dwumasowe, a też i prawdopodobnie będzie do wymiany cały komplet sprzęgła. Szukałem części na wielu stronach i zastanawia mnie duża różnica w cenach części tego samego producenta.

Pozwolę sobie umieścić tutaj kilka linków i proszę o jakieś wyjaśnienie skąd taka różnica i czym ona jest spowodowana. Interesuje mnie również Wasza opinia, czy warto kupować te tańsze części czy nie, ale to po zwróceniu uwagi na poniższe strony.

Koło dwumasowe - 843,00zł
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Koło dwumasowe - 1380,00zł
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Koło dwumasowe - 1275,00zł
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Sprzęgło komplet - 750,00zł
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Sprzęgło komplet - 595,00zł
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Koło dwumasowe i sprzęgło - 1990,00zł
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Komplet dwumasa i sprzęgło - 1600,00zł
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Komplet dwumasa i sprzęgło - 1499,00zł
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Komplet dwumasa i sprzęgło - 2028.55 PLN
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Widziałem jeszcze gdzieś taki sam komplet jak ten ostatni za 2599,00zł, ale teraz nie mogę znaleźć.

Prosiłbym o "rzucenie okiem na części i źródła, skąd pochodzą i ewentualnie jak ktoś może, to wskazać, co warto jest kupić. Różnice są gdzieniegdzie bardzo duże, pomimo że wszystko jest z logo firmy LUK, najtaniej chyba wychodzi allegro, ale jednocześnie nie chciałbym kupić lewych części czy jakiś trefnych, a nie wiem skąd użytkownicy mogą posiadać takie części w dużo niższych cenach, mam tylko nadzieję, że nie są one odrzucone fabrycznie przy testach jakości. Widziałem że firmy SACHS i VALEO też się tym zajmują, tyle że valeo proponuje zamianę na koła jednomasowe, na co raczej nie będę się decydował.

Sam będę wymieniał dwumasę i ewentualnie sprzęgło, dlatego chciałbym się wcześniej rozeznać w częściach, gdyż nie ukrywam, szukam trochę oszczędności, lecz nie koniecznie kosztem jakości części. Proszę o wskazanie co warto kupić, a co od razu odrzucić. Ewentualnie proszę o linki do innych stron, lub adresy sklepów w Okolicy Otwock, Warszawa gdzie warto zajrzeć lub się dowiedzieć.

dbdrag 11-06-2012 10:09

Odp: Koło dwumasowe i komplet sprzęgła - różnice w cenach
 
Jak chcesz już wymieniać to cały komplet wymieniaj dwu masę docisk sprzęgło i wysprzęglik ten komplet za 1499zł. ceny zależą od sklepów towar ten sam stacjonarny sklep nigdy się nie zrówna z sklepem internetowym lub allegro.pozd

karol0411 11-06-2012 10:29

Odp: Koło dwumasowe i komplet sprzęgła - różnice w cenach
 
Ok. Wielkie dzięki.
Może ktoś jeszcze podzieli się z nami swoim zdaniem na ten temat, mam jeszcze tydzień czasu, tak około, bo muszę skończyć kanał.
A może ktoś mi jeszcze powie, czy gdzieś na jakiejś stronie Forda bądź innej, znajdę dokładny numer katalogowy szukanych przeze mnie części?
Chciałbym być pewien, co do zamawianego towaru, gdyż spotkałem się na jakimś forum z sytuacją, że ktoś założył troszeczkę inne koło zamachowe i miało 2 zęby mniej czy więcej, bo kupował niby do swojego typu samochodu, lecz niestety czegoś nie wziął pod uwagę. Chodzi mi o coś takiego jak do Opla np. [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Szukałem, lecz nic ciekawego na stronie forda nie udało mi się znaleźć.
Pozdrawiam.

linkgrabber 11-06-2012 11:21

Odp: Koło dwumasowe i komplet sprzęgła - różnice w cenach
 
inne masz dla 90 KM i 115 w TDDI a tak to wszsytko to samo ;)

karol0411 11-06-2012 11:54

Odp: Koło dwumasowe i komplet sprzęgła - różnice w cenach
 
90 KM. Jest jeszcze 130KM, jak dobrze pamiętam i koło dwumasowe do 115 i 130 są tańsze niż do 90 :(
Muszę jeszcze znaleźć gdzieś przy silniku symbol, bo znalazłem takie symbole jak D5BA i SDBA, którymi posługują się internauci. Wtedy będę miał większą pewność, choć powinno być to samo tak jak pisze linkgrabber, ponieważ nie wszędzie te symbole są umieszczane przez sprzedawców.
A istnieje coś takiego jak lista, czy wykaz numerów części do danego modelu samochodu? Na przyszłość bardzo by mi się to przydało, bo wystarczy tylko wpisać numer w allegro i już mamy to co potrzeba.
Jeśli ktoś dysponuje takimi informacjami na temat numerów lub wie gdzie je znaleźć to proszę o info.
Pozdrawiam.

toomekk6 11-06-2012 12:48

Odp: Koło dwumasowe i komplet sprzęgła - różnice w cenach
 
Ja w tamtym roku kupowałem komplet dwumasa, tarcza, docisk, wysprzęglik wszystko z LUKa i zapłaciłem niecałe 1400zł na allegro. Zadzwoniłem do gościa, podałem mu dane auta i nr VIN, stwierdził, że będzie pasować i pasowało;)

karol0411 11-06-2012 13:02

Odp: Koło dwumasowe i komplet sprzęgła - różnice w cenach
 
Pewnie też tak zrobię.

Toomekk6
A ty to robiłeś sam, czy zleciłeś mechanikowi?

dbdrag 11-06-2012 13:45

Odp: Koło dwumasowe i komplet sprzęgła - różnice w cenach
 
Cytat:

Napisał karol0411 (Post 1838951)
90 KM. Jest jeszcze 130KM, jak dobrze pamiętam i koło dwumasowe do 115 i 130 są tańsze niż do 90 :(
.

rozmawiamy o silniku tddi więc tu niema 130km w tddi jest 90kmi 115km i one się różnią nawet w zależności od rocznika,najlepiej kupuje się podając numer win i sprzedawca wszystko ci dopasuje.

linkgrabber 11-06-2012 15:49

Odp: Koło dwumasowe i komplet sprzęgła - różnice w cenach
 
z tego co ja wiem to do TDDI 115 KM jest jedna dwumasa, ja jak kupowalem to tylko moc podawalem i wszystko pasowało, ważna jest tylko średnica i ilość zębów na wieńcu ;)

karol0411 12-06-2012 07:05

Odp: Koło dwumasowe i komplet sprzęgła - różnice w cenach
 
W takim razie dziękuję wszystkim za pomoc.
Pozdrawiam.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.