Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2020- ] Dziwne stuki po odpaleniu FHEV (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=323199)

MrQ 31-08-2021 10:42

Dziwne stuki po odpaleniu FHEV
 
Witam
Czy macie może takie dziwne stukanie zawsze chwile po odpaleniu zimnego silnika 2.5 FHEV ? Przez 20 sek słychać stuki i później cichnie
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Skurek20 31-08-2021 11:15

Odp: Dziwne stuki po odpaleniu FHEV
 
Stukaniem bym tego nie nazwał, ale jakieś dodatkowe efekty dźwiękowe są. Początkowo się tym stresowałem, teraz przywykłem.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

somer1 03-10-2021 16:52

Odp: Dziwne stuki po odpaleniu FHEV
 
Cytat:

Napisał MrQ (Post 3365442)
Witam
Czy macie może takie dziwne stukanie zawsze chwile po odpaleniu zimnego silnika 2.5 FHEV ? Przez 20 sek słychać stuki i później cichnie
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Zgłaszał to ktoś w serwisie? Mam to samo i nie daje mi spokoju.

MrQ 21-11-2021 15:18

Odp: Dziwne stuki po odpaleniu FHEV
 
Cytat:

Napisał somer1 (Post 3371974)
Zgłaszał to ktoś w serwisie? Mam to samo i nie daje mi spokoju.

Ja jade zgłosic bo jest co raz gorzej. Jak odpale auto i zaczynają sie te stuki to jak przełącze skrzynie na N (luz) zaczyna szarpać całym autem. Wydaje mi sie ze jest to związane z napędem (ecvt) bo silnik tak autem by nie szarpał chyba. Sprawdz czy też tak masz na N

somer1 24-11-2021 16:05

Odp: Dziwne stuki po odpaleniu FHEV
 
Cytat:

Napisał MrQ (Post 3380667)
Ja jade zgłosic bo jest co raz gorzej. Jak odpale auto i zaczynają sie te stuki to jak przełącze skrzynie na N (luz) zaczyna szarpać całym autem. Wydaje mi sie ze jest to związane z napędem (ecvt) bo silnik tak autem by nie szarpał chyba. Sprawdz czy też tak masz na N


Jak pracuje silnik spalinowy to tez telepie na N. Na elektryku tego nie ma

MrQ 13-12-2021 10:47

Odp: Dziwne stuki po odpaleniu FHEV
 
Cytat:

Napisał somer1 (Post 3381352)
Jak pracuje silnik spalinowy to tez telepie na N. Na elektryku tego nie ma

Oddałem dziś auto na serwis. Dam znać co zdiagnozowali.

Dar3k 18-12-2021 08:37

Odp: Dziwne stuki po odpaleniu FHEV
 
Witam, mam dokładnie to samo - byłem na serwisie i nie usunęli mi tej usterki ponieważ twierdzą, że Ford ma zrobić akcję serwisową. Z innego żródła wiem, że jest to na tyle poważna usterka, że trzeba wyciągać silnik . Ja już napisałem do Ford Polska z prośbą o wyjaśnienie sprawy ponieważ nie mam zamiaru jeżdzić takim bublem - w moim przypadku problem pojawił się po 200 km- przynajmniej w tedy to zauważyłem.

MrQ 18-12-2021 09:06

Odp: Dziwne stuki po odpaleniu FHEV
 
Dzięki za info. Mój trzymają cały tydzień bez odpowiedzi. Nawet nie dzwonią czy coś ustalili.

Dar3k 18-12-2021 09:35

Odp: Dziwne stuki po odpaleniu FHEV
 
Ja na Twoim miejscu zadzwonił bym do serwisu i zapytał - podejrzewam , że też nie chcą tego robić bez zgody Forda bo ta naprawa nie jest tania- daj znać jak coś sie dowiesz- ja tego tematu nie odpuszczę bo widzę , że kombinują jak mogą . przed chwilą sprawdziłem jak się zachowuje w pozycji N i jest dramat- wydaje sie , ze auto się zaraz rozleci.

MrQ 18-12-2021 09:42

Odp: Dziwne stuki po odpaleniu FHEV
 
Dzieki za info. W poniedzialek podjade na miejsce. Przez telefon nic sie nie dowiem pewnie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.