Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kupujemy auto (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=158)
-   -   Kupno używanego s-maxa (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=138132)

kaammyyk 24-08-2011 13:38

Kupno używanego s-maxa
 
Witam jestem nowy na forum i jako taki mam oczywiście parę pytań na które wydaje mi się , że nie znalazłem odpowiedzi przeglądając forum.
proszę o wyrozumiałość :)
Moje pytania kieruję do osób które kupowały s-maxa używanego:
1. Jakie są wasze doświadczenia przy zakupie - tzn od kogo kupowaliście / osoba prywatna, komis , dealer ?/
2. Jakie musieliście poczynić wydatki po kupnie? Tzn czy tylko np rozrząd , czy może jakieś inne istotne / np koło dwumasowe, wtryski itp?/
W związku z tym ,że niedługo / wiosna 2012/ chcę poczynić zakup / a przyznam , że nie jestem fachowcem " samochodziażem " / czytając różne fora o zakupie aut używanych mam naprawdę wiele obaw przy zakupie / przekręcone liczniki , powypadkowe auta itp/ .a
Myślę , że mój budżet będzie wynosił max 55-60 tys pln i w związku z tymi obawami coraz częściej myślę o zakupie auta używanego od daelera ford.
Z tym ,że zdaję sobie sprawę , że auta tam są droższę o około 5-10 tys od tych na wolnym rynku i jest b. mały wybór, ale chyba pewne.
Co o tym sądzicie? Dzięki za wszelkie wskazówki.

RafałB 24-08-2011 13:54

Odp: Kupno używanego s-maxa
 
Witamy,ale to nie ten dział Kolego...napisz to w Kupujemy auto,bo ten i tak poleci stąd do kosza...

A wracając do sprawy...szukaj 2.0TDCi 140KM w jak najlepszym wypasie,za taką kasę spoko kupisz 2007-08r w naprawde ładnej wersji (titanium) już z niedużym przebiegiem.Mi ściągał Kolega,szukał 1,5 miesiąca i kupił w Belgii....z tych lat przebieg 120-140 to norma,nie licz na 70tys. lub mniej ;)

cybershot 24-08-2011 14:01

Odp: Kupno używanego s-maxa
 
Witaj,

ja właśnie jestem świeżo po sprowadzeniu eSia z Niemiec. Poza kwotą za auto dolicz jeszcze ok. 3 tyś zł. na opłaty w Polsce.
Ja kupiłem rocznik 2007 ale z pierwszą rej. w 2008 i przebiegiem 88.000 km. Przed zakupem w Polsce odciągnęły mnie właśnie m.in. przekręcane liczniki, pokasowane błędy aby zataić usterki itd.
Oczywiście warto skorzystać z ofert dealerów na używane z gwarancją ale dla mnie żaden nie miał takiego auta jakiego chciałem.
Muszę przyznać, że samodzielne sprowadzenie auta nie jest takie łatwe jak mi się na początku zdawało i trzeba się do tego dobrze przygotować.

Powodzenia i pozdrawiam.

RafałB 24-08-2011 14:14

Odp: Kupno używanego s-maxa
 
Dokładnie,szukać trzeba sporo,ale jednak na zachodzie łatwiej o lepszy stan i przede wszystkim wypas...w PL jak mają ładne auto u dealera to cene zaporową robią...

P.S.Cybershot może sie pochwalisz swoim dokładniej,z fotkami w dziale Moje auto ? :D Chyba już czas... :)

be_rcik 24-08-2011 14:38

Odp: Kupno używanego s-maxa
 
Ja kupowałem w przysalonowym fordowskim auto-komisie.
Prze dwa lata nic się nie zepsuło.
Podczas zakupu miał 2,5 roku i przebieg około 107 tys.
Samochód przyjechał z Francji.
Za ta kasę mozesz kupic coś bardzo dobrego.

kicaj 24-08-2011 15:13

Odp: Kupno używanego s-maxa
 
salony tez sciagaja auta z zagranicy...

RafałB 24-08-2011 15:22

Odp: Kupno używanego s-maxa
 
Cytat:

Napisał kicaj (Post 1700093)
salony tez sciagaja auta z zagranicy...

Ale rzadko...ja sie z tym osobiście nie spotkałęm jeszcze.Ale jeśli tak to ściągają,doklejają swoją marżę i tyle.

kaammyyk 24-08-2011 16:05

Odp: Kupno używanego s-maxa
 
No właśnie wiem ,że ściągaja bo wczoraj byłem w takim salonie w Gdyni i po rozmowie powiedzieli mi , że mają kontakty np w niemieckich salonach i stamtąd też sciągają auta.
Gościu powiedział mi , że jak będę zdecydowany to mam dać znać 1-msc wcześniej to będą szukać.
A odośnie 2 pierwszch pkt powiedzcie mi co musieliście wymieniać zaraz po kupnie w waszych autach?

RafałB 24-08-2011 18:29

Odp: Kupno używanego s-maxa
 
W 2.0 140KM TDCi pasek rozrządu do 200kkm starcza...więc olej,filtry i latasz ;)

MAG 25-08-2011 22:19

Odp: Kupno używanego s-maxa
 
Cytat:

Napisał kaammyyk (Post 1700111)
No właśnie wiem ,że ściągaja bo wczoraj byłem w takim salonie w Gdyni i po rozmowie powiedzieli mi , że mają kontakty np w niemieckich salonach i stamtąd też sciągają auta.
Gościu powiedział mi , że jak będę zdecydowany to mam dać znać 1-msc wcześniej to będą szukać.
A odośnie 2 pierwszch pkt powiedzcie mi co musieliście wymieniać zaraz po kupnie w waszych autach?

Możesz tak z ciekawości powiedzieć o którym salonie mowa :?:
Bo sam w takim jednym w Gdyni kiedyś pracowałem g:D

Ja swojego eSia chcę sprzedać, ale zapewne jak dla Ciebie bedzie za tani, bo to rocznik 2007 i ma teraz nakulane 161tkm.

Będę w przyszłym tygodniu w Gdańsku więc gdybyś chciał spotkać się, to sie odezwij


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.