Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Komunikat silnik usterka i wymień olej (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=210646)

Gucwiak 31-08-2014 08:16

Komunikat silnik usterka i wymień olej
 
Witam.
Mam taki problem w czerwcu po raz pierwszy wyskoczył mi komunikat "silnik usterka" i po zaakceptowaniu OK "wymień olej" zmartwiło mnie to i czym prędzej pojechałem na serwis forda w celu zdiagnozowania problemu. O dziwo na serwisie powiedzieli mi że nie widzą żadnego problemu a ten komunikat był spowodowany niewykasowaniem przez mojego mechanika przeglądu i wymiany oleju. Kilka dni temu ten sam problem się pojawił więc znów udałem się na komputer do serwisu forda tym razem dostałem listę z takimi o to błędami
P02E1:72-6C, P253F:00-2D i informacją że DPF do wymiany bądź regeneracji, przepustnica do wymiany, olej do wymiany wycenili to na 3tys PLN o ile DPF da się zregenerować, jeśli nie dodatkowe 2,5tys PLN. Pojechałem z tym problemem do mojego mechanik. Po podpięciu pod komputer wykasowaniu błędów powiedział że mam na razie jeździć bo nawet jak DPF się kończy to na razie nie bedzie go ruszał i przy następym komunikacie sie mu bliżej przyjrzy. Zrobiłem może 100km i zaświecił mi się "check engine" bez żadnego komunikatu. Dodam że żadnych innych objawów nie ma i auto ma przejechane 195tys KM.
Z góry dzięki za pomoc

marecki.marekk 31-08-2014 09:36

Odp: Komunikat silnik usterka i wymień olej
 
A olej silnikowy nie śmierdzi paliwem? nie podnosi się poziom?

Gucwiak 31-08-2014 09:42

Odp: Komunikat silnik usterka i wymień olej
 
czy śmierdzi paliwem nie wiem raczej nie ale poziom bez zmian, brak jest jakichkolwiek objawów

KENY33 31-08-2014 14:48

Odp: Komunikat silnik usterka i wymień olej
 
Dzisiaj wyskoczył mi komunikat "silnik usterka" auto straciło na mocy zjechałem na pobocze i wyłączyłem silnik. Po ok minucie włączyłem i było ok, później włączyła się okonka silnika, przejechałem ok 10 km nie wyłaczyła się ale silnik pracuje bez zarzutu, co to może być?

tedi_k 31-08-2014 14:59

Odp: Komunikat silnik usterka i wymień olej
 
Cytat:

Napisał KENY33 (Post 2263138)
...co to może być?

To co proponujesz nazywa się "zgadywanka"...:027:
Alternatywą dla "zgadywanki" jest podłączenie pod kompa i przeczytanie błędów.

Gucwiak 31-08-2014 15:05

Odp: Komunikat silnik usterka i wymień olej
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 2263139)
Alternatywą dla "zgadywanki" jest podłączenie pod kompa i przeczytanie błędów.

podłączyłem kody przeczytane jednak chyba nikt nie ma pomysłu co dalej

tedi_k 31-08-2014 15:34

Odp: Komunikat silnik usterka i wymień olej
 
Ale post powyżej był do kolegi KENY33 - to on urządza "zgadywankę"...
a z kolei problem kolegi Gucwiak jest dość standardowy dla problemów z DPF. Przy przytkanym DPF w silnikach 2.0TDCi przedliftowych "check" potrafi zapalić się przy próbie wypalania i nie dać komunikatu. Moim zdaniem DPF do wycięcia (samochód ma zapewne normę Euro IV, a ten silnik spełnia Euro IV zarówno z DPF jak i bez DPF).


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.