Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 1994-2000] Nierówna praca po odpaleniu i hamowaniu silnikiem (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=171807)

kuba2669 17-12-2012 17:17

Nierówna praca po odpaleniu i hamowaniu silnikiem
 
witam posiadam galaxy 1.9 90 km z 1997
probem wyglada tak ze po dluzszym postoju podczas odpalenia silnik nierowno pracuje tak nim szarnie jak by nie zalapil na wszystkie :) jakos odpalal wiec nie przeszkadzalo mi to .
ale teraz podczas jazdy jak zhamujemy silnikiem i chcemy dodac gaz to zero reakcji trzeba wcisnac sprzeglo spadnie do 900 obr. i gaz jest ok
prosze o pomoc
przepraszam za bledy ale jestem poczatkujacy :)

grzegorz79 17-12-2012 18:19

Odp: nierówna praca po odpaleniu i hamowanie silnikiem
 
Co do odpalania-albo zapowietrza się układ paliwowy (jeżeli problemy są zawsze),jeżeli zaczął przy mrozach to do sprawdzenia świece.

kuba2669 17-12-2012 21:32

Odp: Nierówna praca po odpaleniu i hamowanie silnikiem
 
swiece nowe prad do nich dochodzi . a co do ukladu to jutro sprawdze ale czy by to mialo wplyw podczas jazdy po puszczeniu gazu

Michal11041 17-12-2012 21:55

Odp: Nierówna praca po odpaleniu i hamowaniu silnikiem
 
A ja bym szybko sprawdził małe koło rozrządu na wale

kuba2669 17-12-2012 22:03

Odp: Nierówna praca po odpaleniu i hamowaniu silnikiem
 
jutro tez sprawdze to bo umowilem sie na warsztat do kolegi . a tutaj dokladniej opisze o co mi chodzi dokładnie gdy silnik ciągnie (nawet na stałej prędkości) wszystko jest ok, wystarczy aby ująć nogę z gazu i po ponownym naciśnięciu brak mocy a nawet muli, wystarczy wcisnąć sprzęgło aby obroty spadły do minimum i ponownie ciągnie pełną moca . vag nie pokazuje zadnych bledow

bartixr 18-12-2012 10:21

Odp: Nierówna praca po odpaleniu i hamowaniu silnikiem
 
moje podejrzenie pada na zacinający się EGR..
odpuścisz gaz - on się otwiera i widocznie się blokuje.. naciskasz gaz (EGR powinen się domnąć) i zamiast ciśnienie w układzie wzrastać (turbo pompuje) to przez EGR ucieka w wydech i mocy brak.
sprawdzaj EGR i porównaj z tym co pokazuje ciśnienie w dolocie i przepływomierz.

Michal11041 18-12-2012 11:41

Odp: Nierówna praca po odpaleniu i hamowaniu silnikiem
 
Ale EGR nie ma nic do palenia samochodu. Tu stawiam na klin na wale, gdy silnik ciągnie jest wszystko okey ale gdy zaczyna hamować silnikiem przestawia się zapłon i po ponownym dodaniu gazu efekt taki jak u autora tematu. Tak samo ma się z odpalaniem. Przyjrzyj się rozrządowi.

bartixr 18-12-2012 14:31

Odp: Nierówna praca po odpaleniu i hamowaniu silnikiem
 
Cytat:

Napisał Michal11041 (Post 1924036)
Ale EGR nie ma nic do palenia samochodu.

owszem, czytałem tylko ostatnie posty o problemach z mocą po ujęciu gazu.
jeśli są problemy z odpalaniem i przy każdych obrotach to faktycznie rozrząd lub sama pompa.

Michal11041 18-12-2012 15:49

Odp: Nierówna praca po odpaleniu i hamowaniu silnikiem
 
Dokładnie. Twoja diagnoza o EGR też może być trafna i skutki zaciętego zaworu są podobne tylko że tu jeszcze te cieżkie odpalanie. Wszystko możliwe że pierwszy i drugi problem może nie mieć ze sobą powiązania. Pozostaje nic innego jak po koleji sprawdzać.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.