Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 1994-2000] Moduł komfortu - co i jak itd ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=105531)

ajgor 19-07-2010 17:14

Moduł komfortu - co i jak itd ?
 
Witam.Padł mi w galaxy moduł komfortu o oznaczeniu 95 VW 15K600BC.tzn niby działa,ale pobiera ciągle prąd tak, że rozładowuje akumulator.Czy ktoś może mi powiedzieć czy to można naprawić czy trzeba wymienić na inny. nie mogę nigdzie znaleźć modułu o oznaczeniu j.w.Czy są jakieś zamienniki?

MMkrzysiek 19-07-2010 17:18

Odp: moduł komfortu
 
sprawdź na allegro, tam trochę tego jest. można zadzwonić do kogoś, kto oferuje części do galaxy, nawet jeśli samego modułu nie wystawił. chociaż wiem, że potrafią przysłać nie działający...

ajgor 19-07-2010 17:26

Odp: moduł komfortu
 
Sprawdzałem allegro i niestety nie znalazłem takiego.W niezależnym serwisie facet zaśpiewał mi przeszło 1300 pln.to ja już wolę pomęczyć się z zamykaniem drzwi klamkami dopóki nie trafi się coś używanego.

MMkrzysiek 09-08-2010 12:20

Odp: moduł komfortu
 
ja na allegro znalazłem za 250zł, facet mówił że na pewno sprawny, ale używany. nie kupiłem, bo się boję, że nie sprawny, a 300zł na drodze nie leży. bez niego nie działa mi centralny i oświetlenie wnętrza- wszystko ręcznie

deku 09-08-2010 14:22

Odp: moduł komfortu
 
Cytat:

Napisał MMkrzysiek (Post 1488253)
(...) bo się boję, że nie sprawny, a 300zł na drodze nie leży

Jeżeli kupujesz przez internet to masz 10 dni na oddanie bez podawania przyczyny.

mrocznyszewc 04-07-2013 08:36

Pytanie o moduł komfortu
 
Witam, czy moduł komfortu można sobie tak po prostu zamontować? Mam galaxy '99 2,3l,m nie jest to wersja GHIA, ale domykanie szyb z kluczyka i otwieranie działa, nawet szyberdachu. Modułu pewnie nie mam, skoro nawet po zaprogramowaniu, szyby się nie otwierają i nie zamykają z pilota. Na co muszę zwrócić uwagę przy próbie zamontowania modułu?
Wiem, że w Fordach ogólnie przyjęło się tak, że jeśli jest wersja GHIA to powinna mieć pełne okablowanie do wszystkiego. Ale czy w galaxy jest tak samo? Czy będę miał potrzebną złączkę i kable do modułu komfort?

rodxynek 04-07-2013 09:10

Odp: Pytanie o moduł komfortu
 
Nie masz modułu komfortu. A przynajmniej nie pod fotelem i nie masz tam żadnych dodatkowch kabli. Od 98 roku moduł komfortu jest w BSI - tego nie musisz dokładać, bo jest w każdym aucie nad bezpiecznikami. Oczywiście różnią się wersjami i bajerami.

Myślę, że warto było poszukać...

mrocznyszewc 04-07-2013 10:47

Odp: moduł komfortu
 
Skoro jest w każdym aucie po '98 to dlaczego u mnie nie działa? Chyba Cię nie zrozumiałem:P nie mam modułu, ale go mam?:D
I o co Ci chodziło, jak pisałeś, że "warto było poszukać"?

rodxynek 04-07-2013 21:55

Odp: moduł komfortu
 
1. Do 98 roku moduł komfortu był osobną skrzynką montowaną pod fotelem kierowcy. Dlatego Ty go tam nie masz.
2. Od 98 roku moduł komfortu siedzi w skrzynce bezpiecznikowej, a więc tam go masz.
3. Nie działa u Ciebie, bo jest walnięty. Nic nie jest wieczne.
4. Zawsze warto najpierw przeszukać forum, niż zadawać kolejny raz pytanie, na które jest już sporo odpowiedzi.

banita2000 03-08-2013 14:56

Odp: moduł komfortu
 
Czyli kolegi nade mną wiedza jednak wymaga uzupełnienia bo mam model z 97 roku i modółu nie mam pod fotelem.Ile tematów tyle wiadomości a jednoznacznej nie ma. Od miesięcy szukam rozwiązania swojego dylematu i nigdzie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. mam elektryczne uchyły, p[rzednie szyby też a,, tylne na korbke i nie ma instalacji pod takowe/


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.