Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] 2.0 Benzyna. Nie zapala na "szybkim starcie" (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=173322)

dodde 10-01-2013 11:40

2.0 Benzyna. Nie zapala na "szybkim starcie"
 
Witam!

Problem jest w tym ,że dziś rano moje autko zaczęło grymasić. Odpalałem go rano i zdziwiłem się , jak nacisnąłem sprzęgło przycisk "start" i nie zapala , nic się nie dzieje. Po 2 min odpalił. Przyjechałem z pracy , znowu zapalam i nic. I teraz nie chce odpalić z tewgo przycisku. Na liczniku wszystko się świeci , ale zastanawiam się, czy może być to wina akumulatora ? Niby nie wygląda na rozładowany , ale może jakieś voltów brakuje ?
Jeśli nie , czy ktoś ma jakiś pomysł czego to może dotyczyć ? rozrusznik ?
auto jest z roku 2009 , nie jest na gwarancji , nie jezdzi w Polsce , a aso tu jest bardzo drogie! Więc najpierw szukam pomocy na forum.

Pozdrawiam :)

salom 10-01-2013 15:39

Odp: 2.0 Benzyna. Nie zapala na "szybkim starcie"
 
Najprościej sprawdzisz akumulator zapalając światło wewnątrz pojazdu, i probuj odpalić. Jak światło mocno przygaśnie, to żle z aku, jak tylko trochę, to nieżle, ale i tak trzeba sprawdzić podłączjąc miernik prądu pod klemy akumulatora, i na pozycji startowej zaobserwować do ilu Volt spada napięcie aku podczas rozruchu. Jak poniżej 9 Volt, aku do wymiany.

dodde 10-01-2013 17:12

Odp: 2.0 Benzyna. Nie zapala na "szybkim starcie"
 
Przed chwilą znowu sprawdziłem i wszystko działa bez zarzutu. Lampy nie przygasają przy zapłonie. Kurcze martwi mnie to , że nie mam pojęcia co może być przyczyną awarii z rana. Przecież samo się nie naprawiło. Coś musi powodować taki stan rzeczy. Jestem ciekaw czy może komputer nie szaleje. Przypominam sobie , że ostatnio podczas dłuższej podróży wyłączyło mi się menu w kompie. Miałem tylko dostępne ustawienia (wyświetlanie stanu spalania itd) i nic poza tym.
Możliwe ,że coś z kompem ?

salom 10-01-2013 17:15

Odp: 2.0 Benzyna. Nie zapala na "szybkim starcie"
 
Nie panikuj, jak chodzi to jeżdzij i obserwuj, co się dalej dzieje.
Sprawdż jeszcze rano tak jak pisałem.
A po wyglądzie akumulatora nie poznaje się czy jest rozładowany czy nie.

dodde 10-01-2013 21:33

Odp: 2.0 Benzyna. Nie zapala na "szybkim starcie"
 
Cytat:

Napisał salom (Post 1936414)
Nie panikuj, jak chodzi to jeżdzij i obserwuj, co się dalej dzieje.
Sprawdż jeszcze rano tak jak pisałem.
A po wyglądzie akumulatora nie poznaje się czy jest rozładowany czy nie.

hehe, chyba mnie źle zrozumiałeś :) ja nie po wyglądzie aku sprawdzam czy jest rozładowany :) jako "wygląd" miałem na myśli ,że wszystko świeci jak należy , lampki nie gasną czy nie przygaszają się :) nie chodziło mi dosłownie o wygląd aku :) bez przesady :))
ale dzięki za odpowiedź !

Pozdrawiam

dodde 14-01-2013 22:06

Odp: 2.0 Benzyna. Nie zapala na "szybkim starcie"
 
no i dalej ten problem. Zapala , nie zapala. Nie wiem o co chodzi w tym. Myślę zadzwonić jutro do forda i zapytać , może coś powiedzą ?

toledo7 15-01-2013 00:44

Odp: 2.0 Benzyna. Nie zapala na "szybkim starcie"
 
dodde i jak tam znalazles powod tego odpalania???

Bump: mam identyczny silnik i dzisiaj odmowil posluszenstwa nie moge go odpalic

Sebastekatowice 15-01-2013 08:16

Odp: 2.0 Benzyna. Nie zapala na "szybkim starcie"
 
chyba bez podpięcia kompa będzie wróżenie z fusów

dodde 17-01-2013 20:03

Odp: 2.0 Benzyna. Nie zapala na "szybkim starcie"
 
Cytat:

Napisał Sebastekatowice (Post 1938998)
chyba bez podpięcia kompa będzie wróżenie z fusów

no na to wychodzi. Dziś znowu odpalił zrobiłem rundkę , zgasiłem i już drugi raz zero. Nawet nie zakręcił. Ale zauważyłem , że jak naciskam "start" to przygasa światło w przycisku od awaryjnych. Wygląda to tak jakby było jakieś zwarcie. Myślę o przekaźniku , może to to.
Podłączenie kompa tu kosztuje dużo ! Dlatego najpierw chyba wymienię ten przekaźnik :)

Pozdrawiam

Bump:
Cytat:

Napisał toledo7 (Post 1938963)
dodde i jak tam znalazles powod tego odpalania???

Bump: mam identyczny silnik i dzisiaj odmowil posluszenstwa nie moge go odpalic

kurcze, czyżby mrozy coś zrobiły ? ale nie wierze w to !chcociaż zaczęło się wraz z mrozami .
Nie znalazłem problemu , ale myślę nad przekaźnikiem. Chyba ,że cos z masą ,lub myszy mi coś ponadgryzały ;) Moja siorka miała podobny problem w hondzie. Na serwisie powiedzieli jej ,że miała kable ponadgryzane. Często się tak zdarza na wioskach. A ja na wsi mieszkam ;)
Nic, będę główkował dalej.
Może ty pierwszy to rozkminisz.
Pozdrawiam.

dodde 29-01-2013 18:21

Odp: 2.0 Benzyna. Nie zapala na "szybkim starcie"
 
Witam.

Sprawa się rozwiązała. Problemem był komputer. Jakiś błąd . Przeinstalowali mi całe oprogramowanie i działa wszystko bez zarzutu. Kosztami nie będę się chwalił, bo co niektórych by przyprawiło o palpitacje serca. No ale usługi w kraju , w którym żyję są bardzo drogie. Godzina w serwisie Forda kosztuje 460 zł!!!


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.