Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Nie odpala po naprawie g³owicy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=166843)

Mirek21 02-10-2012 23:02

Nie odpala po naprawie g³owicy
 
Witam wszystkich potrzebuje pomocy a mianowicie mam Focusa 1.6 16V 99 rok .Byl zmienany rozrzad niestety kolizja po przekreceniu rozrusznika .Naprawilem glowice wymienilem wszystkie zawoy 16 :wink: ustawilem rozrzad czyli wal oparty na blokadzie w GMP walki na blokadzie wszystko ok chce odpalic a auto kreci ale nie odpala daje takie odglosy jak by chcial ale cos go hamuje .. Wykonalem takie czynosci jak sprawdzilem rozrzad ok swiece iskra jest kable ulozone w kolejnosci 1-3-2-4 paliwo leci pompa slychac . Prosze o pomoc bo mi sie skonczyly pomys³y dziekuje

faraon31 03-10-2012 06:58

Odp: Nie odpala po naprawie g³owicy
 
mo¿e wtryski nie pracuj± wlej trochê paliwa do kolektora ss±cego i zobacz jakie bêd± efekty ??pozdrawiam

salom 03-10-2012 09:02

Odp: Nie odpala po naprawie g³owicy
 
Mirek 21 , sprawd¿ dok³adnie rozrz±d i czujniki wa³ka rozrz±du i wa³u korbowego pod k±tem zap³onu. W tym ustawieniu co teraz jest zap³on albo za wczesny, lub za pó¿ny, bo odzywa siê tak jakby chcia³ zapaliæ, ale nie ma si³y dalej pchn±æ wa³u >

Mirek21 03-10-2012 22:53

Odp: Nie odpala po naprawie g³owicy
 
witam dzis sprawdzilem rozrzad ok wymienilem czujnik walu bo mialem swiece zmienilem co zauwazylem to to ze iskra jest koloru bialego a nie niebieskiego sprubowalem na samostarcie fakt zapalil ale potem szczelil w przepustnice i zgasl :(

salom 04-10-2012 12:07

Odp: Nie odpala po naprawie g³owicy
 
Silnik spalinowy aby móg³ pracowaæ musi mieæ paliwo, powietrze , iskrê w odpowiednim momencie suwu t³oka oraz ci¶nienie w cylindrach, i rozrusznik aby wprawi³ w ruch obrotowy wa³ korbowy. Poniewa¿ robi³e¶ g³owicê radzi³ bym zmierzyæ ci¶nienie sprê¿ania w cylindrach. Jak bêdzie powy¿ej 13, 14 atm to ok. Jak poni¿ej 10 atm to niedobrze,mo¿e nieodpalaæ.

Mirek21 12-10-2012 07:06

Odp: Nie odpala po naprawie g³owicy
 
witam wszystkich wracam do mojego wontku sprawa rozwiazana okazalao sie zle ustawione zawory za male jeszcze mialem przerwy tak ze samochud odpala chodzi wszystko ok . Ale mam jedno pytanko bo przed naprawa bylo tak samo jak jezdzi to niekiedy ma takie cos ze lubi zgasnas jak sie dojezdza do swiatel np czy jestescie w tym mi pomuc a i wielkie dzieki SALOM wiedza o cisnieniu w cylindrach pomagla go znuw do zycia przywrucic

salom 12-10-2012 09:30

Odp: Nie odpala po naprawie g³owicy
 
Dziêkujê za pochwa³ê, Mirek 21,dobrze ¿e z jednym problemem siê upora³e¶, teraz nastêpny, wolne obroty silnika, narazie poczytaj posty na ten temat, posprawdzaj u siebie, potem jak nie dojdziesz z obrotami to pisz swoje pytania na forum.

korek007 13-10-2012 16:18

Odp: Nie odpala po naprawie g³owicy
 
Cytat:

Napisa³ Mirek21 (Post 1888391)
...niekiedy ma takie cos ze lubi zgasnas jak sie dojezdza do swiatel np ....

Czyli jak wrzucasz luz, zdejmujesz nogê z gazu, to obroty silnika schodz± poni¿ej obrotów biegu ja³owego do tego nawet stopnia, ¿e silnik ga¶nie ? Je¿eli odpowied¼ brzmi "tak", to na 90 % (a mo¿e wiêcej) winny jest zawór powietrza obrotów biegu ja³owego, zwany silnikiem krokowym.

TOMAS 13-10-2012 16:56

Odp: Nie odpala po naprawie g³owicy
 
Mirek21, proszê aby¶ zwróci³ uwagê na ortografiê i interpunkcjê.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:32.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
T³umaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
czê¶ci do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprê¿arek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Bia³ystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.