Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] czy mam zapięte pasy czy nie, cały czas świeci mi się kontrolka od niezapiętych pasów (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=100221)

kemeiz 13-05-2010 11:00

czy mam zapięte pasy czy nie, cały czas świeci mi się kontrolka od niezapiętych pasów
 
To moj pierwszy post, wiec witam wszystkich.

Niedawno kupilem Mondeo MK3 2,2 TDCI i mam maly, acz wkurzajacy problem.
Otoz niezaleznie od tego czy mam zapiete czy nie pasy, caly czas swieci mi sie kontrolka od niezapietych pasow i daje glos dzwiek ostrzegawczy. Probowalem juz popsikac do sprzaczki WD40, procedura wylaczania/wlaczania czujnika (znaleziona tu na forum) tez nie dziala. Sygnal nie wylacza sie nawet po 210 minutach jazdy (jak podaje instrukcja).
Raz mi sie zdarzylo, ze kontrolka i dzwiek w ogole z kolei nie dzialaly podczas jazdy (niezaleznie od stanu zapiecia pasow). Ale jak wrocilem do auta i na nowo odpalilem silnik to znowu dzialaly caly czas.
Moze ktos pomoc?
Dzieki i pozdrawiam.

macslad 13-05-2010 11:08

Odp: Czujnik zapiecia pasow
 
A to auto nie jest po przekładce? Sprawdź, jak to działa na fotelu pasażera? To taka pierwsza myśl która mi przyszła do głowy.

Pozdr.

kemeiz 13-05-2010 11:14

Odp: Czujnik zapiecia pasow
 
Co to znaczy po przekladce?Fotel pasazera nie ma czujnika pasow. Z tego co czytalem to ten model (2004) jest po lifcie i zostal tylko czujnik w fotelu kierowcy (a wlasciwie w sprzaczce).

macslad 13-05-2010 11:17

Odp: Czujnik zapiecia pasow
 
Po przekładce z anglika

kemeiz 13-05-2010 11:31

Odp: Czujnik zapiecia pasow
 
Nie. Fotel i reszta oryginalna z salony w Polsce.

jendrekmak 13-05-2010 14:06

Odp: Czujnik zapiecia pasow
 
prawdopodobnie masz uszkodzony czujnik w zamku pasów albo coś nie kontaktuje w kostce pod siedzeniem. poszukaj w tips & tricks to może uda ci się wyłączyć ostrzeganie zanim naprawisz

kemeiz 13-05-2010 14:14

Odp: Czujnik zapiecia pasow
 
No wlasnie nie daje sie wylaczyc wg tej magicznej procedury.
A mozna jakos sprawdzic czy uszkodzony jest czujnik w sprzaczce czy kostka?
Wiecie gdzie jest ta kostka? Pod fotelem?

jendrekmak 13-05-2010 17:44

Odp: Czujnik zapiecia pasow
 
tak pod fotelem, gdzieś były schematy tej kostki przy okazji podgrzewanych siedzeń

wkk 27-03-2011 22:04

Odp: Czujnik zapiecia pasow
 
Procedura działa w mondeo tdci 2003 przed liftem dziś sam zdezaktywowałem sobie te pasy. Robić wszystko po kolei i powinno być ok;) w jednym z opisów zabrakło chyba info że ręczny ma być zaciągnięty, jeżeli tego nie zrobiłeś to może to jest przyczyna?

lukaszMondeomk3 28-03-2011 13:00

Odp: Czujnik zapiecia pasow
 
Cytat:

Napisał jendrekmak (Post 1435290)
prawdopodobnie masz uszkodzony czujnik w zamku pasów albo coś nie kontaktuje w kostce pod siedzeniem. poszukaj w tips & tricks to może uda ci się wyłączyć ostrzeganie zanim naprawisz

Co to dej magii onośnie pasów, próbowałem zastosować tą opcje z działu trików i lipa, tzn problem mam tego typu , pasy były caly czas aktywne i ostatnio coś kombinowałem i wyłączyłem je i stoaując metodę podaną w tym dziale myślałem ze uda mi się te pasy znowu uaktywnić i lipa ,jest jeszcze jakiś inny sposób na ich aktywację ??


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.