Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Twardy hamulec (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=117838)

CzłowiekŻelazko 11-02-2012 19:45

Odp: Twardy hamulec
 
Chłopaki, to wrzućcie ten opis, za zgodą autora oczywiście. Inni w przyszłości też może skorzystają, a markpz od każdego po wirtualnym piwku otrzyma ;-)

darem 28-05-2012 11:09

Odp: Twardy hamulec
 
Mogę prosić o przesłanie instrukcji montażu na [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]?

Pulse555 28-05-2012 11:51

Odp: Twardy hamulec
 
Mialem to samo w Galaxy. Zawor w ASO 30zl. Wymiana u mechanika gratis - doslownie 2 minuty. Po wymianie problem znikl calkowicie.

darem 30-05-2012 08:41

Odp: Twardy hamulec
 
Czy to samo dotyczy samochodów z silnikiem 1.8 TDCi?

Pulse555 30-05-2012 18:36

Odp: Twardy hamulec
 
Masz twardy pedal po uruchomieniu, to problem Ciebie dotyczy. Jezeli nie doswiadczyles tego to znaczy, ze nie. Ja kupilem uzywke i od razu mialem taki problem.

okrut 08-11-2012 21:58

Odp: Twardy hamulec
 
Witam. Czy można jeszcze prosić o opis...? [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

etop 28-11-2012 08:40

Odp: Twardy hamulec
 
otrzymałem instrukcje na PW dzieki :)

A moze ktos mogłby wysłac linka do tej czesci aby ja kupic wysyłkowo?

uzupełniam:
przed wymianą podjąłem się wyczyszczenia czopa i zaworu gumowego, który siedzi w środku, całosc była upaprana co mogło powodować podwieszanie się zaworka lub przyklejanie przez co nie działał, jeśli przez kilka dni chłodnych będzie OK uzupełnię info :) dzisiaj rano było bez problemu :)

uzupełnienie po 3 latach bez zarzutu wszytko ok, 3 posty niżej jest wyjaśnienie jak poradzić sobie z twardym hamulcem POLECAM

jarx 08-12-2012 14:36

Odp: Twardy hamulec
 
Witam. Czy mógłbym prosić również o tą instrukcję? Mój mail [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] Jakby ktoś miał link do tej części to również byłbym wdzięczny. Pozdrawiam

Rafaello22 09-12-2012 15:46

Odp: Twardy hamulec
 
Witam. I ja poproszę instrukcję ;) [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

etop 10-12-2012 10:08

Odp: Twardy hamulec
 
Panowie i Panie,
problem z twardym hamulcem, spowodowany zacinaniem się zaworka jednokierunkowego, rozwiązałem.
Przy użyciu oczywiście otrzymanej instrukcji zorientowałem się jak jest zbudowany, otworzyłem wyczyściłem szmatką, bo gumowy zawór i obudowa czopa była zabrudzona "wyziewami" i to zapewne powodowało przyklejanie sie elementów do siebie wzajemnie.
Złożyłem wszystko spowrotem i działa bez zarzutu nawet przy -10.
Przy odłączaniu przewodu trzeba wyciąć plastykowe zabezpieczenie, potem czop wykręcić kluczem płaskim (chyba 17) i ostrożnie wyjąć zawór gumowy, na którym jest podkładka i miękka sprężynka.
Polecam roboty 2 minuty, kosztów 0,-
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.