Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Wymiana oleju w skrzyni biegów 6 biegowej (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=85672)

Torrens1 23-08-2018 15:48

Odp: Wymiana oleju w skrzyni biegów
 
Jak możesz to podaj link gdzie bo w tym temacie tego nie ma. Dzieki

slawomirro 23-08-2018 17:39

Odp: Wymiana oleju w skrzyni biegów
 
Cytat:

Napisał Torrens1 (Post 3021308)
Witam.
Pacjent FF MK2 1.6 100km benzyna rok prod. 2007.
Jaki olej do skrzyni biegów polecacie?
Czy trzymać się oryginału ?
Może jakiś zamiennik ?

Mamy co prawda inne auta, ale ten sam silnik i skrzynię :D
Olej musi spełniać normę Forda. Wszystko jedno jakiej firmy, choć o ile oleje silnikowe Ford robi gorsze niż konkurencja, o tyle w olejach do skrzyni biegów w której nie ma korka spustowego -najlepiej użyć oryginału.
Dlaczego? Z powodu różnych dodatków do oleju.

Spuszczasz olej przez gwint wybieraka skrzyni. (tylko nie rusz lewarkiem, bo permanentnie skrzynię uszkodzisz bez tego korka/śruby).
Olej zejdzie w 2/3. Resztę niestety trzeba strzykawką odessać. Tylko nie kupuj takiej medycznej, tylko techniczną.
Wlewasz normalnie przez otwór na dolewki aż zacznie wyciekać. I tyle w temacie.

Torrens1 24-08-2018 14:23

Odp: Wymiana oleju w skrzyni biegów
 
Bardzo dziękuję slawomirro. Konkretna i porządna odpowiedz.

Miko126 27-10-2020 23:25

Odp: Wymiana oleju w skrzyni biegów
 
Cześć.
W 1.8 TDCI po lifcie korek spustu jest w okolicach tylnej poduszki skrzyni, schowany między żebrami obudowy, widoczny od strony pasażera. Korek przelewowy masz od strony chłodnicy. Widoczny po zdjęciu osłony silnika. U mnie spust miał miedzianą podkładkę, przelew nie, poskładałem jak było nic nie cieknie. Olej lejemy oczywiście aż do przelewu gdy zaczyna z niego lecieć ciurkiem, przestajemy dolewać czekamy aż zaczyna powoli kapać i zakręcamy.
Ogólnie olej wymieniłem bo zmieniałem dwumas. Zalałem Motul Gear 300 i nie wiem czy to wina oleju ale dwójka mi ciężko wchodzi jak silnik jest zimny, jak się zagrzeje to jest lepiej. Spróbuję jeszcze raz odpowietrzyć sprzęgło bo mam wrażenie, że jak zimny to chodzi lżej niż jak jest ciepły ale może to już jakieś schizy bo za dużo o tym myślę. Jeżeli ktoś miał podobne doświadczenia niech da znać.

krzys1968 28-10-2020 05:12

Odp: Wymiana oleju w skrzyni biegów
 
Cytat:

Napisał Miko126 (Post 3291967)
Cześć.
Zalałem Motul Gear 300 i nie wiem czy to wina oleju ale dwójka mi ciężko wchodzi.

Zalej oryginalnym znam to z własnej autopsji, skrzynia zalana tym samym olejem co twoja po 2 latach wymieniłem na oryginał.

konieczko5 28-10-2020 12:00

Odp: Wymiana oleju w skrzyni biegów
 
Cytat:

Napisał Miko126 (Post 3291967)
Cześć.
Zalałem Motul Gear 300 i nie wiem czy to wina oleju ale dwójka mi ciężko wchodzi jak silnik jest zimny, jak się zagrzeje to jest lepiej. Spróbuję jeszcze raz odpowietrzyć sprzęgło bo mam wrażenie, że jak zimny to chodzi lżej niż jak jest ciepły ale może to już jakieś schizy bo za dużo o tym myślę. Jeżeli ktoś miał podobne doświadczenia niech da znać.

Zła lepkość oleju.

lisek40 28-10-2020 12:14

Odp: Wymiana oleju w skrzyni biegów
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Ten lałem

Miko126 30-10-2020 01:06

Odp: Wymiana oleju w skrzyni biegów
 
2x droższy od Motula. No ale to chyba wszystko co pozostało.
Albo... Jeździć obserwować ��

chloras 30-10-2020 07:15

Odp: Wymiana oleju w skrzyni biegów
 
Polecam Ravenol MTF. Wiele osób go zalało i sobie chwali. Ja również w sobotę będę zmieniał :)

hindus 30-10-2020 07:28

Odp: Wymiana oleju w skrzyni biegów
 
Cytat:

Napisał Miko126 (Post 3292395)
2x droższy od Motula.

Niby tak, ale... jak często zmieniasz olej w skrzyni? ;)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.