Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Dziwny dźwięk z tyłu auta (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=109794)

Łukasza 14-09-2010 19:49

Dziwny dźwięk z tyłu auta
 
Na nierównościach słyszalny jest dziwny dźwiek gdzieś z tyłu takie metaliczne "pum" ;) tak jakby coś było luźne i pukało bo nie wygląda to na dźwięk zawieszenia choć może się myle... Wcześniej słyszałem to ale rzadziej teraz jakby się nasililo i odzywa się na nierównościach. Jest wyraźnie metaliczne bo np. wcześniej przed wymianą łączników tył miałem "stuki" ale o dźwieku "gumowym" a teraz taki metaliczny dźwięk. Nie zawsze występuje ale coraz częściej. Nie wiem jak inaczej ten dźwiek opisac...

Czy miał ktoś podobne objawy i się z tym uporał?

Jester 14-09-2010 19:55

Odp: Dziwny dźwięk z tyłu auta
 
Sprawdź wieszaki tłumika.

Lukaszko 15-09-2010 06:51

Odp: Dziwny dźwięk z tyłu auta
 
Też ma coś takiego. I za nic nie wiem co to.
Czasem to słychać czasem nie.

Jak to zdiagnozujesz to daj znać.

Łukasza 17-09-2010 20:01

Odp: Dziwny dźwięk z tyłu auta
 
Byłem dziś na sprawdzeniu autka - tłumik sztywny i generalnie nic nie jest luźne co mogłoby powodować stuk... Potem jeden z mechaników pomyślał, że skoro to przy uskoku to może amor dobija do dołu, auto 8-letnie to amory zuzyte (nie robiłem nic od zakupu z amorami) ale na trzepakach wyszła skuteczność amorów 80%... Przetrzepali autko na różne sposoby - nic.
Potem jeszcze sprawdzaliśmy zapasówke, uderzali w nią nawet ale też nic nie stukało. I generalnie nie wiadomo nadal gdzie diabeł tkwi:/

Lukaszko 18-09-2010 10:53

Odp: Dziwny dźwięk z tyłu auta
 
Tak gdzieś czytałem że mocowanie baku może stukać.
Tylko nie wiem dokładnie gdzie i jak ale tez to podejrzewam.
Czasem mi się wydaje że to wręcz w baku coś stuka.

tomekdolny1 18-09-2010 18:19

Odp: Dziwny dźwięk z tyłu auta
 
podwozie mniędzy rurą spalinową wyłożone jest blachą alu . może ona stuka o podwozie mam tak jak trzasnę tylnymi dzwiami

wolly1987 18-09-2010 20:01

Odp: Dziwny dźwięk z tyłu auta
 
No ja także się podepnę. Mam takie same stuki i już nawet dałem sobie spokój z ich diagnozowaniem. Wiem tylko ze nic nie jest luźne, z zawiechą wszystko ok a i tak "brzdęka" gdzies w okolicy prawego tylniego koła:( Zauważyłem jedynie ze zawsze puka jak jest wilgotno na dworze. Np. pada lub wracam z myjni. Gdzies czytałem ze to może być amorek.
pozdrawiam

Lukaszko 20-09-2010 08:26

Odp: Dziwny dźwięk z tyłu auta
 
Mam dokładnie tak jak ty, brzdęki szczególnie jak jest wilgotno a nic luźnego nie mogę znaleźć. Też to olałem trochę ale co jakiś czas mnie wkurza.

wolly1987 20-09-2010 14:25

Odp: Dziwny dźwięk z tyłu auta
 
Cytat:

Napisał Lukaszko (Post 1510026)
Też to olałem trochę ale co jakiś czas mnie wkurza.

Nie tylko ciebie:roll:
W każdym bądź razie jak by ktoś doszedł do tego co to jest to prosze o info.
Pozdrawiam

Jędrek1964 20-09-2010 15:42

Odp: Dziwny dźwięk z tyłu auta
 
Nie wiem jak u was ale w mojej foczce Kombi taki dźwięk przy dużej wilgotności powietrza i nieco niższych temperaturach wydaje roleta bagażnika.
Może nie sama roleta co jej mocowanie do boków auta.
W czasie jazdy po nierównościach dochodzi właśnie z prawej strony specyficzne jakby metaliczne popiskiwanie mimo ze nie ma tam nic metalowego.
Nawet na postoju jak poruszam roletą to dźwięk się pojawia taki sam.
Smarowałem już te zagłębienia olejem silikonowym ale nic nie pomogło, teraz chce spróbować założyć tam coś w rodzaju dystansu który zredukuje luz miedzy gniazdem rolety na boku i sama roleta aby zmniejszyć luz jaki tam jest.
Myślę o założeniu koszulki termokurczliwej i może coś się zmieni.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.