Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2006-2015] Sprzęgło elastyczne napędu alternatora 1.8 td pękło już drugie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=214106)

adam1700 02-11-2014 13:08

Sprzęgło elastyczne napędu alternatora 1.8 td pękło już drugie
 
Witam forumowiczów

Mam problem z napędem alternatora w Galaxy MK3 1,8 tdci. Jakiś miesiąc temu wycięło mi gumę - sprzęgło elastyczne napędu alternatora. Założyłem nową ale sytuacja powtórzyła się. Za każdym razem razem stało się to po włączeniu grzania przedniej i tylnej szyby wraz z nawiewem na przednią szybę
(czerwony guzik). Podejrzewam akumulator lub alternator. Może ktoś miał podobny przypadek.

Pozdrawiam i czekam na podpowiedzi

adam1700 02-11-2014 16:02

Odp: Sprzęgło elastyczne napędu alternatora 1.8 td pękło już drugie
 
Kolego wojtekn jak zmieniłeś tytuł mojego postu to może wiesz gdzie leży przyczyna awarii?

falcon226 02-11-2014 17:13

Odp: Sprzęgło elastyczne napędu alternatora 1.8 td pękło już drugie
 
Kiedy grzeje przednia i tylna szyba[przy okazji włączone inne odbiorniki prądu],alternator jest mocno obciążony[duży pobór prądu]a co za tym idzie również mechanicznie[stawia opór].Coś tu nie wytrzymuje naprężeń,może guma okazała się felerna,lub coś innego,ale wydaje mi się,że mniej więcej ten kierunek myślenia trzeba obrać.Pozdrawiam.

wojtekn 02-11-2014 17:17

Odp: Sprzęgło elastyczne napędu alternatora 1.8 td pękło już drugie
 
adam1700 a zakładałeś zamiennik czy oryginał :?:

adam1700 02-11-2014 17:48

Odp: Sprzęgło elastyczne napędu alternatora 1.8 td pękło już drugie
 
założyłem oryginał ale używkę.
I do falcon226 : Też tak myślę, sprawdzę jutro ładowanie i akumulator. Coś mi podpowiada że regulator ponieważ lampka dziwnie się zachowuje. Np po awarii gumy lampka dopiero po jakimś czasie zapaliła się. Akumulator rozładował się prawie na maksa. Wieczorem spróbowałem odpalić auto i dało radę czyli bateria zregenerowała się. Po mimo że alternator stał lampka nie zapaliła się po uruchomieniu silnika.(po włączeniu zapłonu zapaliła się i zgasła gdy silnik zapalił)

wojtekn 02-11-2014 19:02

Odp: Sprzęgło elastyczne napędu alternatora 1.8 td pękło już drugie
 
Tak serio to wiesz jak to jest z używkami. ;)
Takiego elementu osobiście bym nigdy nie założył, lepsza podróba niż coś nie wiadomego pochodzenia.

adam1700 02-11-2014 20:44

Odp: Sprzęgło elastyczne napędu alternatora 1.8 td pękło już drugie
 
musiałem szybko auto naprawić i było "pod ręką". Postaram się zdiagnozować przyczynę i napiszę co się stało

stomat 03-11-2014 09:55

Odp: Sprzęgło elastyczne napędu alternatora 1.8 td pękło już drugie
 
No to masz odpowiedź, pierwsza się rozsypała "ze starości", założyłeś drugą równie starą i też poleciała. Załóż porządną, nową część i będzie git.

adam1700 07-11-2014 16:55

Odp: Sprzęgło elastyczne napędu alternatora 1.8 td pękło już drugie
 
Problem rozwiązany!!!!!!!!!!

Obydwie gumy poleciały ponieważ uszkodzony był regulator napięcia który dawał prąd 14,9 - 15 Volt. Jak dałem duże obciążenie typu ogrzewanie przedniej i tylnej szyby, światła..... To było za dużo. Zwiększone ładowanie nawet o 0,5 volta powoduje że alternator stawia dużo większy opór.

adam1700 17-07-2021 10:52

Odp: Sprzęgło elastyczne napędu alternatora 1.8 td pękło już drugie
 
Jednak problemem okazały się uszkodzone łożyska napędu alternatora.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.