Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Czy zawsze wymieniamy pompę wody razem z rozrządem ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=69222)

bartosh11 07-05-2009 19:57

Czy zawsze wymieniamy pompę wody razem z rozrządem ?
 
Co ile km powinno sie wymieniac pompe wody? Dzwonilem do ASO to powiedzieli ze rozrzad w silniku 1.6tdci robi sie co 200tys ale pompy sie wtedy nie wymienia bo "nie potrzeba". W takim razie czy wogole jest sens ja wymieniac w trakcie zmiany rozrzadu u innego mechaniora, dodam ze samochod jest o "nieznanym przebiegu". Jak uwazacie? dzieki za fachowe opinie.

Dinar 07-05-2009 20:11

Odp: Pompa wody
 
Mają rację ja w swoim wymieniłem przy 200tyś i wcale nie wyglądała na zużytą.

Grzes303 07-05-2009 20:15

Odp: Pompa wody
 
W serwisie też mi powiedzieli że nie trzeba, ale bo jak nie ma żadnych wycieków to nie ma konieczności. Ja myślę że powinno się wymienić.Nie wymienisz teraz to jak nie dużo jeździsz i zacznie cieknąć pompa wody to wtedy będziesz musiał wymienić rozrząd. Takie jest moje zdanie. Ja jak będę wymieniał to jedno i drugie.

archei 15-04-2010 11:47

Odp: Pompa wody
 
Cytat:

Napisał Grzes303 (Post 1157904)
Ja jak będę wymieniał to jedno i drugie.

ja tez przymierzam sie do wymiany rozrządu bo samochód kupiłem ale nie wiem jaki ma faktyczny przebieg około 150-180 k tak wiec przyłączam sie do pytania czy wymienić pompę z rozrządem razem ?

bond008 15-04-2010 13:47

Odp: Pompa wody
 
do archei
Witam
Jak nie wymienisz teraz to prawdopodobnie będziesz musiał wymienić za powiedzmy 10 - 20 tyś km - podwójna robota - podwójna zapłata. Chyba, że będziesz miał pecha i za te 10 - 20 tyś km pompa się uszkodzi i rozpierniczy pasek i przez to cały silnik. Myślę, że lepiej dołożyć teraz ok 150 - 200 zł na pompę wody i jeździć spokojnie.

marekki_2004 15-04-2010 14:25

Odp: Pompa wody
 
myślę, że nie ma dobrej odpowiedzi na pytanie czy wymieniać? Na forum pojawi się tylu samo zwolenników co przeciwników. Sprawa jest losowa: tzn. możesz np. wyjąć dobrą pompę pochodzącą z pierwszego montażu i wstawić niby "oryginał' który zacznie o sobie dawać znać znacznie szybciej. Ja u siebie robiąc rozrząd nie wymieniłem.

String 15-04-2010 18:34

Odp: Pompa wody
 
U mnie rozrząd też został profilaktycznie zmieniony i mój mechanik od Fordów stwierdził że nie ma co jej tykać :) więc po co przepłacać? :D

maureliusz 16-04-2010 08:49

Odp: Czy zawsze wymieniamy pompę wody razem z rozrządem ?
 
A możecie napisać jaka jest różnica w cenie? Bo ja zysk nie jest porażający, to przychylam się do opinii, że lepiej wymienić całość. Drugi raz rozrząd raczej i tak pewnie nie będziesz już wymieniał, zatem raz można sobie na to pozwolić i mieć święty spokój.

Lofbirr 16-04-2010 08:54

Odp: Czy zawsze wymieniamy pompę wody razem z rozrządem ?
 
mechanik ktorego nie znasz powie ci ze trzeba wymienic, taki ktory jest twoim znajomym - powie ci prawde. a wiec jakiego masz mechanika ? ;)

arturek 16-04-2010 09:05

Odp: Czy zawsze wymieniamy pompę wody razem z rozrządem ?
 
Cytat:

Napisał Lofbirr (Post 1415395)
mechanik ktorego nie znasz powie ci ze trzeba wymienic, taki ktory jest twoim znajomym - powie ci prawde. a wiec jakiego masz mechanika ? ;)

Grubo się mylisz!!!
podsumujmy:
- rozrząd robisz przy 200.000km
- aktualnie pompa jest niby dobra
- robisz tylko rozrząd

a ile wytrzyma pompa czy drugie 200.000km ???

Co jeśli padnie za 10.000km i będziesz ponownie płacił za rozbiórkę silnika
Twoja strata !!
Raz płacisz przy wymianie rozrządu a drugi raz płacisz przy wymianie pompy

Pompę wymienia się profilaktycznie aby za chwilę nie płacić za druga rozbórkę auta.

Tak samo jest z łożyskiem w sprzegle - nawet jak jest OK to się wymienia bo raczej nie przetrwa do drugiej wymiany sprzęgła, a po co płacić dwa razy za rozbórkę tego samego.

PODKREŚLAM
Nie wymieniamy pompy / łożyska dlatego że już dzisiaj jest do wymiany tylko dlatego, że nie wytrzyma do drugiej wymiany rozrządu / sprzęgła.

Zrobicie jak uważacie - ja bym nie oszczędzał na siłę bo to się mści

pozdrawiam
Arturek


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.