Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Falują obroty i kopci po odpaleniu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=215792)

spawacz4 01-12-2014 15:16

Falują obroty i kopci po odpaleniu
 
Witam mam problem jako że mrozy przyszły mam taki problemik zara po odpaleniu na zimnym silniku obroty strasznie falują a rury kopci na biało i pachnie a może smierdzi nie spaloną ropą az w oczy szczypi :o Mogą być to swiece żarowe ?? od nowości pewnie nie były ruszane.

Pawecki1984 01-12-2014 18:44

Odp: Falują obroty i kopci po odpaleniu
 
Cytat:

Napisał spawacz4 (Post 2309893)
Witam mam problem jako że mrozy przyszły mam taki problemik zara po odpaleniu na zimnym silniku obroty strasznie falują a rury kopci na biało i pachnie a może smierdzi nie spaloną ropą az w oczy szczypi :o Mogą być to swiece żarowe ?? od nowości pewnie nie były ruszane.

Temat poruszany na forum przynajmniej kilka razy. Sprawdź:

1) Świece
2) EGR
3) Wtryski

Ja uporałem się z problemem - przynajmniej na razie. Sprawdziłem jeden z wtrysków (na komputerze wykazywał mniejszą dawkę paliwa). Po sprawdzeniu na stole okazało się że jest sprawny. Zamieniłem z czwartym wtryskiem, wymieniłem podkładki pod wtryskami i przewody. Dałem także nowy akumulator (stary był już na wykończeniu).
Daj znać czy się udało rozwiązać problem.

spawacz4 01-12-2014 22:17

Odp: Falują obroty i kopci po odpaleniu
 
Akum na teraz dokładnie rok odpala jak w lato od strzała tylko przez chwilke nierówno pracuje. Czyli kompresja musi być jeszcze zdrowa jutro zobacze świece i dam znać

Pawecki1984 02-12-2014 07:07

Odp: Falują obroty i kopci po odpaleniu
 
Cytat:

Napisał spawacz4 (Post 2310225)
Akum na teraz dokładnie rok odpala jak w lato od strzała tylko przez chwilke nierówno pracuje. Czyli kompresja musi być jeszcze zdrowa jutro zobacze świece i dam znać

Ok wobec tego czekamy.

mario$ 06-12-2014 20:00

Odp: Falują obroty i kopci po odpaleniu
 
Witam
Też mam ten sam problem trochę zimno się zrobi i na zimnym silniku delikatnie falują tak z 5 min. Dodam że parkuje w garażu jest w nim około 13 stopni, odpalę i jest ok, wyjadę z niego jest poniżej 0 stopni i od razu zaczyna falować. Podejrzewam że może jakiś czujnik lub przepływomierz myślę że zrobiło mi się to tak ze 2 lata temu, jak miałem bardzo słaby akumulator i przy odpalaniu przekaźniki szalały, przez słabe napięcie i od tamtej pory falują mi obroty nawet po zmianie aku.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.